Λαμπραντόρ - χρώμα και ποιότητα τριχώματος




basil

New Member
13 Νοεμβρίου 2010
4
0
Όπως μαθαίνει το ζώο και μένει μαζί μας έτσι και εμείς μαθαίνουμε να ζούμε με αυτό!Επομένος το θέμα τρίχας δεν θα με αποτρέψει!Ίσα ίσα περισσότερες ώρες ενασχόλησης θα μου προσφέρει αυτό!
 


Labrador Retriever

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2010
875
0
28
Πειραιας
Την εχεις δοκιμασει?
Οχι,:(δεν εχω ακομα σκυλο:(:(:(
Αλλα απο βιντεο που εχω δε κτλ,βγαζει τρελη ποσοτητα τριχας!!!
Παρα πολυ!!
Εε και λεω δεν θα μαδαει και τοσο πολυ μετα!
Χαχαχα!Μαδαει τοσο πολυ εε;
Εμενα δεν με πειραζει :D
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
καταστρέφει το τρίχωμα αυτή η βούρτσα
τα σκυλιά μαυρου τριχωματος αποκτούν κόκκινες άκρες
λενε οι κάτοχοι μαυροσκυλων
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.884
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Οχι,:(δεν εχω ακομα σκυλο:(:(:(
Αλλα απο βιντεο που εχω δε κτλ,βγαζει τρελη ποσοτητα τριχας!!!
Παρα πολυ!!
Εε και λεω δεν θα μαδαει και τοσο πολυ μετα!
Χαχαχα!Μαδαει τοσο πολυ εε;
Εμενα δεν με πειραζει :D
Σου έχω παραθέσει μερικά προβλήματα που μπορεί να δημιουργήσει η υπερβολική χρήση του furminator! Οπότε μην τη διαφημίζεις ως την "μαγική βούρτσα" ειδικά αν δεν την έχεις χρησιμοποιήσει!
Το λάμπραντορ είναι σκυλί που μαδάει αρκετά, και όποιος σκέφτεται λάμπραντορ πρέπει να το γνωρίζει και να σιγουρευτεί ότι το γεγονός δεν τον πηράζει τόσο πολύ! Αλλιώς έχουμε πρόβλημα και εμείς και ο σκύλος (με τα κουρέμματα και τα furminator)
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
Σου έχω παραθέσει μερικά προβλήματα που μπορεί να δημιουργήσει η υπερβολική χρήση του furminator! Οπότε μην τη διαφημίζεις ως την "μαγική βούρτσα" ειδικά αν δεν την έχεις χρησιμοποιήσει!
Το λάμπραντορ είναι σκυλί που μαδάει αρκετά, και όποιος σκέφτεται λάμπραντορ πρέπει να το γνωρίζει και να σιγουρευτεί ότι το γεγονός δεν τον πηράζει τόσο πολύ! Αλλιώς έχουμε πρόβλημα και εμείς και ο σκύλος (με τα κουρέμματα και τα furminator)
απόλυτη συμφωνία με Berna
 


Labrador Retriever

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2010
875
0
28
Πειραιας
Σου έχω παραθέσει μερικά προβλήματα που μπορεί να δημιουργήσει η υπερβολική χρήση του furminator! Οπότε μην τη διαφημίζεις ως την "μαγική βούρτσα" ειδικά αν δεν την έχεις χρησιμοποιήσει!
Το λάμπραντορ είναι σκυλί που μαδάει αρκετά, και όποιος σκέφτεται λάμπραντορ πρέπει να το γνωρίζει και να σιγουρευτεί ότι το γεγονός δεν τον πηράζει τόσο πολύ! Αλλιώς έχουμε πρόβλημα και εμείς και ο σκύλος (με τα κουρέμματα και τα furminator)



ok!!:):):)
Ευχαριστω!
Δηλαδη το furminator καθε ποτε μπορεις να το χρησιμοποιεις;
 




Labrador Retriever

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2010
875
0
28
Πειραιας
Ααα,οκ τοτε!:D:D
Αν βουρτηζεις καθε μερα το Λαμπραντορ θα παθει τιποτα;
Οχι μονο για το τριχωμα,αλλα γενικα να ειναι ωραιο.(με κανονικη βουρτσα)
Και κατι αλλο,υπαρχει ενα γαντι,το οποιο εχει απο τη μια πλευρα,κατι σαν εξωγκοματακι τα οποια ειναι λαστιχενια,για να κανεις μασαζ στον σκυλακο σου,και απο την αλλη εχει σαν βελουδο που μαζευει ις τριχες!
Αυτο κανει ετσι;;
Κανεις μσαζ με το λαστοιχο,και μετα γυρνας την αλλη πλευρα και μαζευεις τις τριχες!:D:D

http://www.petmania.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=191
 




Labrador Retriever

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2010
875
0
28
Πειραιας
Ευχαριστω!!!:D:D:D
Απο ποια μερια την βουρτηζεις;;
Απο αυτη που εχει τα συρματακια απο αυτην με την βυρτσα;
Να δανταστω με την βουρτσα εε;:)
 






Tintail

Member
16 Νοεμβρίου 2010
24
0
Αθήνα
smilepleasephotography.blogspot.com
Εγω εχω μαυρο Λαμπ και μαδανε παρα πολυ! Βεβαια οι τριχες φαινονται λιγοτερο απο οσο φαινονταν πχ. οι τριχες του Σπιτζ μου!! Ειναι επισης αρκετα κοντες και σκληρες οποτε δεν δημιουργουν "μπαλλακια" τριχων μεσα στο σπιτι. Ειλικρνα απο οσα σκυλια ειχα (και ειχα πολλες μακρυτριχες ρατσες και ρατσες με διπλο τριχωμα), το Λαμπ ειναι το πιο ευκολο σε θεμα τριχας μεχρι τωρα!! (με εξαιρεση το κανις μου που δεν μαδαγε καθολου :))