Λευκος ελβετικος ποιμενικος


Valous

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2014
167
41
Κατερίνη
www.facebook.com
7 μιση η ωρα το πρωι ξυπναω να ταισω τον wolf, ανοιγω το γκαραζ, μια εγκυος ημι-αδεσποτουλα γατα που εχουμε στην αυλη αρχιζει να κανει κατι παραξεουν θορυβους, και τσουπ ορθια πεφτει το πρωτο γατακι.. 6 γατακια τελικα!! Εχω ξεσκιστει σε ελληνικα και ξενα φορουμ για το καλυτερο αυτων!!
 




συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
απο τη στιγμη που υπαρχει η μαμα δεν υπάρχουν πολλά να κανεις. Απλα να της παρεχεις νερο-φαγητο και ενα ασφαλες μερος για να μεγαλωσουν τα μωρα.
πολυ προσοχη με τον μικρο σου, οι γατομαμαδες γινονται αρκετα επιθετικες όταν προκειται να προστατεψουν τα μωρα τους. θα βγαλουν ευκολα νυχια.
Αντιστοιχη περιπτωση ειχα εγω λιγο καιρο πριν, μια αδεσποτη γατα γεννησε στην αυλη μου 3 μικρα, δεν την ειχα δει όμως γιατι ειχε κανει τη φωλια της πισω απο κατι βραχακια που εχουμε, και πλησιασε η Συλβια σε ανυποψιαστο χρονο και εφαγε πολλες νυχιες, σκιστηκε η μυτη της, αιματα-κακο...
πολυ προσοχη οποτε!
 


Valous

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2014
167
41
Κατερίνη
www.facebook.com
@vaggelo, με το που την ειδα να γενναει τον πηγα αμεσως στο crate για να προσεξω την γεννα, δεν εχω δει ακομα αντιδρασεις..
@Συλβοσκυλο, σε ευχαριστω πολυ για τις συβουλες σου, για αρχη την εβαλα στο γκαραζ σε μια λεκανη, με μια πανα(ειχα απο τον wolf) και μια παλια μαξιλαροθηκη, εχει ξαπλωσει και τα μικρα απο πανω :)
 


Ran Tan Plan

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2011
515
292
Αθήνα
για αρχη την εβαλα στο γκαραζ σε μια λεκανη, με μια πανα(ειχα απο τον wolf) και μια παλια μαξιλαροθηκη, εχει ξαπλωσει και τα μικρα απο πανω :)
Δεν χρειάζεται προς το παρόν τίποτε άλλο. Να ελέγχεις μόνο τα γατάκια,γιατί συνήθως μερικά πεθαίνουν.
 


Valous

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2014
167
41
Κατερίνη
www.facebook.com
2 χρονών και κάτι πλέον.. Ο wolf, αποδείχθηκε διαμάντι !!

Χαλαρός τύπος, επιφυλακτικός αλλά μόλις σε μάθει τέρμα παιχνιδιάρης !! Συνεχίζουμε να μεγαλώνουμε λοιπόν ;)

 

Attachments







Νταβίνα

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
1.579
688
Βύρωνας-Καρέα
www.facebook.com
Για μια στιγμή νόμιζα ότι υιοθέτησες ένα αδεσποτάκι που μοιάζει πολύ με αυτό της φώτο... και μπήκα να διαβάσω το θέμα να συγουρευτώ.. αλλά έκανα λάθος τελικά... λυπάμαι για την επιλογή σου..
Όπως διαπήστωσες και μόνος σου πλέον καμία σχέση με το πρότυπο της φυλής και ούτε μακρύτριχος σου βγήκε! :p Ελπίζω να μάθουν πολύ απο το λάθος σου και να καταλάβουν την διαφορά του byb απο τον εκτροφέα!
Να τον χαίρεσαι και να περνάτε όμορφα για πολλά χρόνια!! :)
 
  • Like
Reactions: HolywoodBrn


mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
2 χρονών και κάτι πλέον.. Ο wolf, αποδείχθηκε διαμάντι !!

Χαλαρός τύπος, επιφυλακτικός αλλά μόλις σε μάθει τέρμα παιχνιδιάρης !! Συνεχίζουμε να μεγαλώνουμε λοιπόν ;)

Ποσο όμορφος.να τον χαίρεσαι.
 








Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Αν δεν σε ενδιαφέρουν τα πεντιγκρί και αν προλάβεις γιατί κάτι μου λέει ότι θα γίνει ανάρπαστη κοίτα αυτό




https://www.facebook.com/photo.php?fbid=600485993350052&set=a.375732895825364.81487.345422258856428&type=1&theater
https://www.facebook.com/photo.php?...95825364.81487.345422258856428&type=1&theater
Γνωριζεις τελικα Κυβελη τι εγινε με την σκυλιτσα; Πολυ θα ηθελα να δω την εξελιξη της σε σχεση με αυτο που πηρε τελικα ο θεματοθετης.
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Φυσικά.Και που σαι,την επόμενη φορά που θα θες να αποκτήσεις κουτάβι πάρτο απο την μάνα του στην βδομάδα.Μην το αφήσεις 20 μέρες και στο προλάβει άλλος.Δεν είσαι κορόιδο.
Παλιό θέμα το ξέρω αλλά κλαίω από τα γέλια με τις απαντήσεις σου...Γενικότερα κλαίω για το κουταβάκι
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Σορρυ που αναμοχλευω το θεμα, αλλα επειδη ποτε δεν ξερεις ποιο νεο μελος θα μπει να ψαχνει πληροφοριες για λευκο ελβετο, υπαρχει αναμενομενη γεννα απο ελληνικο εκτροφειο.


το παραπανω ποστ ειναι just for your information και οχι διαφημιση. (αν θεωρειται διαφημιση,να διαγραφει απο τους admin).
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU