Λευκος ελβετικος ποιμενικος




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Μήπως να ακούσουν και οι άλλοι που θέλουν εδώ και τώρα ένα κουτάβι ράτσας τζάμπα.
το όλο θρεντ ειναι απογοητευτικό... να μαλλιάζει η γλώσσα σου να εξηγεις, να δείχνεις αγγελια κουκλαρας και να σου λέει για ροζ μυτες και γωνιώσεις.... να παίρνει κουτάβι 20 ημερών το οποιο δεν τολμουσε να πει ότι ήταν byb για να μην τον αποτρέψει κανεις...τώρα τι να λέμε που δεν εχει ηδη ειπωθει 19 σελιδες πισω?
 


Siegfried

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2013
301
330
Athens-Crete
Valous,διάβασα το θέμα σου από την αρχή με προσοχή.Τα άλλα παιδιά εδώ-αδίκως-σου φέρθηκαν πολύ σκληρά.
Βασικά πιστεύω πως απαλάσσεσαι ευθυνών λόγω βλακείας.
 
  • Like
Reactions: Mariosgs


Valous

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2014
167
41
Κατερίνη
www.facebook.com
Valous,διάβασα το θέμα σου από την αρχή με προσοχή.Τα άλλα παιδιά εδώ-αδίκως-σου φέρθηκαν πολύ σκληρά.
Βασικά πιστεύω πως απαλάσσεσαι ευθυνών λόγω βλακείας.
Για να το λες εσυ, ολο και κατι θα ξερεις :rolleyes:
 


Siegfried

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2013
301
330
Athens-Crete
Για να το λες εσυ, ολο και κατι θα ξερεις :rolleyes:
Φυσικά.Και που σαι,την επόμενη φορά που θα θες να αποκτήσεις κουτάβι πάρτο απο την μάνα του στην βδομάδα.Μην το αφήσεις 20 μέρες και στο προλάβει άλλος.Δεν είσαι κορόιδο.
 
  • Like
Reactions: Mariosgs


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
το τραγικοτεροτης υποθεσης θα σας πω πιο ειναι...
οτι η βλακεια ακριβως επειδη δεν εχει ορια..
οταν το μικρο μεγαλωσει θα καμαρωνεται σαν ελβετικο και θα ψαχνει να το ζευγαρωσει..
και εκει δεν θα τον ενδιαφερουν οι γωνιωσεις... ( τις οποιες δεν εχει καν υποψιν... :mad: )
 


Siegfried

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2013
301
330
Athens-Crete
το τραγικοτεροτης υποθεσης θα σας πω πιο ειναι...
οτι η βλακεια ακριβως επειδη δεν εχει ορια..
οταν το μικρο μεγαλωσει θα καμαρωνεται σαν ελβετικο και θα ψαχνει να το ζευγαρωσει..
και εκει δεν θα τον ενδιαφερουν οι γωνιωσεις... ( τις οποιες δεν εχει καν υποψιν... :mad: )
Έχω καταλήξει πως δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι'αυτό.Ουτε εσύ,ούτε κανένας.Απλως πρέπει να δεχτείς πως υπάρχουν γύρω σου και άτομα μειωμένου καταλογισμού και να συμβιβαστείς με αυτό.
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
στην αρχη ειχα βαλει ενα μυνημα και σε εβριζα ρε κακομοιρε μετα καταλαβα οτι και αυτο πολυ σου ειναι.

ξεκουμπισου και τραβα εκει που εδωσες τα χατζηλικια σου να μαθεις.

και οταν τον πεταξεις στον δρομο ενημερωσε μας τουλαχιστον εμεις θα του προσφερουμε αυτο που δεν θα μπορεσεις εσυ.

εμαθες και απο γονιωσεις....που ρε οταν πηγες στον εκτροφεα της κακιας συμφορας...

αναθεμα και αν ξερεις
 
Last edited:


Valous

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2014
167
41
Κατερίνη
www.facebook.com
Καλα τωρα, σοβαρα, ειστε ολοι αναπηροι; Ακομα και με την δικια σας λογικη οτι η αγορα κουταβιου απο ιδιωτη ηταν τοσο εγκληματικη οσο την χαρακτηριζετε(δεκτο).. Κρινετε γενικα την εξελιξη του σκυλου και τοσο ποσο ειμαι διαθετημενος να του προσφερω το καλυτερο; Ο αλλος ο ηλιθιος ο πανω εγραψε σχετικα με το οτι θα τον πεταξω στον δρομο.. Δεν εχω τι να πω.. ειναι πραγματικα λυπητερο το οτι κρινεται το συνολο μονο και μονο απο τον τροπο αποκτησης του σκυλου.. μεχρι τωρα βρεθηκαν καποια ατομα που μου εδωσαν την γνωμη τους καθαρα και με επειχηρηματα που με εκαναν οντως να προβληματιστω.. αλλα οταν βλεπω τυπαδες σαν το κυριο(λεμε τωρα) απο πανω, απλα νιωθω οτι οντως υπαρχουν ανθρωποι πραγματικα αθλιοι που τιποτα δεν μπορει να τους ξεκολλησει το μυαλο!
 
Last edited:


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
καλα εσυ περιμενεις να σου δοσω επιχειρηματα κιολας μετα την παπατζα που εχεις ριξει εδω μεσα?

κατι αλλο θα σου εριχνα ευχαριστως αλλα σιγουρα οχι επιχειρηματα.

ξερεις τι σημαινει αγορι μου κληρονομικες παθησεις?
ξερεις τι ειναι το ZW
ξερεις κατι....οτιδηποτε
η ξερεις μονο οτι σου ειπε ο μπαγλαμας που πηρες τον σκυλο και μαθατε μαζι απο γονιωσεις ρεταλια της κοινωνιας....ξερεις εστω τα βασικα της ανατομιας του σκυλου για να ξερεις και απο γονιωσεις παναθεμασε..!!!!

τι ειναι ρε το κουταβι να το παρεις απο την μανα του 20 ημερων παιχνιδι για το playstation.... και φοβηθηκατε μην χασετε την ευκαιρια .... και οσο για την μανα που ειναι και μοντελακι 20 μηνων κοιτα μηπως δεν το γεννησε αυτη...και σου ηρθε απο 50 χιλιομετρακια πιο πανω στον χαρτη.

και για να ξερεις εισαι ενας απο τους πολλους που βγαζουνε τα εξοδα τους καθε μηνα επανω σε μια σκυλα που αναθεμα και αν ηξερε οτι οταν θα ερθει στον κοσμο οτι θα υπηρετει εσενα που δεν εχεις να δωσεις λευτα για γονιωσεις και τον μαλακα τον ΒΙΒ σου που θα την βαλει να γενναει μεχρι να πεθανει.

και μετα θελετε και σεβασμο.....καιδια της κοινωνιας.
 


Valous

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2014
167
41
Κατερίνη
www.facebook.com
Τι να περιμενεις απο καποιον που το επιπεδο λογου του ειναι σαν του κηρμητσου απο την κατω ραχουλα.. οπως και να 'χει φιλε, ευχομαι να βρεθεις κανεις καμια μερα να σου δειξει ποσο ηλιθιος εισαι..
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
μωρε και ηλιθιος ειμαι και αναγωγος ειμαι και οτι μου χρεωσεις ειμαι.....και χειροτερος απο τον κυρ'μητσο ειμαι και απο τον ξαδερφο του τον κυρ'αντωνη ακομα μην σου πω

κατι που να σου μοιαζε δεν ειμαι και αυτο με χαροποιει απιστευτα.

ρε παλιανθρωπε κοστολογησες την ζωη για 100 ευρω....αντι να παρεις ενα σκυλο που ειχε αναγκη απο ενα σπιτι...για να ικανοποιησεις το εγω σου.

μακαρι να μην σου μοιασει κανεις...
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Το μεγαλύτερο σου έγκλημα είναι ότι πήρες το κουτάβι 20 ήμερων. Προσπαθούν όλοι οι ανάπηροι εδώ μέσα να στο εξηγήσουν αλλά.....
Η εξέλιξη του σκύλου σου είναι ότι θα έχει σίγουρα πολλά προβλήματα συμπεριφοράς. Προβλήματα που σίγουρα θα εκδηλωθούν γιατί το κουτάβι δεν πρόλαβε να μάθει συμπεριφορές που ΜΟΝΟ η μάνα του μπορεί να του μάθει και αν λάβουμε υπόψιν και την δικιά σου απειρία....
.....καλά ξεμπερδέματα

Υ.Γ1: Μήπως πρέπει να αναρωτηθείς για το ποιος έχει αναπηρία (στο μυαλό)

Υ.Γ2: Το καλά ξεμπερδέματα στο εύχομαι ολόψυχα για να μην βρεθεί το κουτάβι σε κάνα χρόνο, αδέσποτο η ακόμη χειρότερα σε κανένα χαντάκι.
 


Siegfried

Well-Known Member
9 Δεκεμβρίου 2013
301
330
Athens-Crete
Ενώ κάποιος που παίρνει κουτάβι 20 ημερών από την μάνα του είναι διάνοια.Δεν σας το είπα και σε προηγούμενο μου ποστ πως κάποιοι είναι καμμένες περιπτώσεις?
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Αν πραγματικά ενδιαφερόσουν να προσφέρεις το καλύτερο δυνατό στο κουτάβι σου, θα έκανες τα αδύνατα δυνατά για να περάσει τους πρώτους δυο μήνες της ζωής του με τη μάνα του και όλα τα αδέλφια του. Το γάλα της μάνας, ο ομαλός απογαλακτισμός, οι διορθώσεις της μάνας αλλά και τα "παιχνίδια" μεταξύ των κουταβιών είναι ΒΑΣΙΚΑ πράγματα που πρέπει να ζει κάθε κουτάβι κια μια γερή βάση στην υγεία και τον χαρακτήρα του. Ο μόνος λόγος, πραγματικά ο μοναδικός αποδεκτός για εμένα, να έχει κανείς τόσο μικρό κουτάβι σπίτι του είναι να το βρήκε στα σκουπίδια, πεταμένο από κάποιον ανεύθυνο. Εγώ προσωπικά ούτε από αδέσποτη μάνα δεν θα έπερνα τα κουτάβια πριν από αυτή την ηλικία. Αν ντε και καλά ηθελα να φροντίσω να μην μείνουν αδεσποτα θα εβρισκα μια λύση να είναι μάνα και κουτάβια μαζί.

Λίγο άσχετο, αλλά ίσως λίγο σχετικό. Το καλοκαίρι που μας πέρασε έπεσα πάνω σε μια έκκληση φιλοξενίας σκουπιδοκούταβων. Το καλοκαίρι οι φιλοξενίες είναι τόσο δύσκολες (ήδη το χειμωνα είναι πολύ περιορισμένες, το καλοκαίρι όμως είναι περίοδος αδειών ακόμα και των εθελοντων που φιλοξενουν) που η αγγελία έλεγε για φιλοξενία έστω ενός από αυτά. Τελικά, για το λίγο που μπορούσα, τα φιλοξένησα και τα τέσσερα. Γιατί? Γιατί ήταν ήδη κακό γι'αυτά ότι δεν είχαν μάνα να τα μάθει κάποια σημαντικά πράγματα. Ας μην έχαναν και τα μεταξύ τους μαθήματα. Γιατί αυτά που σε εμας μοιαζουν κουταβισια παιχνίδια, στην πραγματικότητα είναι μαθήματα..
 


Kimigaz

Well-Known Member
7 Απριλίου 2013
743
238
Goldenland
Καλα τωρα, σοβαρα, ειστε ολοι αναπηροι; Ακομα και με την δικια σας λογικη οτι η αγορα κουταβιου απο ιδιωτη ηταν τοσο εγκληματικη οσο την χαρακτηριζετε(δεκτο).. Κρινετε γενικα την εξελιξη του σκυλου και τοσο ποσο ειμαι διαθετημενος να του προσφερω το καλυτερο; Ο αλλος ο ηλιθιος ο πανω εγραψε σχετικα με το οτι θα τον πεταξω στον δρομο.. Δεν εχω τι να πω.. ειναι πραγματικα λυπητερο το οτι κρινεται το συνολο μονο και μονο απο τον τροπο αποκτησης του σκυλου.. μεχρι τωρα βρεθηκαν καποια ατομα που μου εδωσαν την γνωμη τους καθαρα και με επειχηρηματα που με εκαναν οντως να προβληματιστω.. αλλα οταν βλεπω τυπαδες σαν το κυριο(λεμε τωρα) απο πανω, απλα νιωθω οτι οντως υπαρχουν ανθρωποι πραγματικα αθλιοι που τιποτα δεν μπορει να τους ξεκολλησει το μυαλο!
Τι να περιμενεις απο καποιον που το επιπεδο λογου του ειναι σαν του κηρμητσου απο την κατω ραχουλα.. οπως και να 'χει φιλε, ευχομαι να βρεθεις κανεις καμια μερα να σου δειξει ποσο ηλιθιος εισαι..
Τα bold δειχνουν τι ανθρωπος εισαι. Περιορισμενης ευθυνης. Αυτο εισαι.Εμαθες και απο γωνιωσεις τρομαρα σου,εδω δεν ξερεις που παν τα 4. οταν μεγαλωσει λιγο το κουταβι και σας πεθανει στα δαγκωματα να δω τι θα το κανεις,που δεν εχει παρει καν τα βασικα μαθηματα απο τη μανα του,ουτε καν τα αντισωματα απο το γαλα της. Εγκληματικο αυτο που εχεις κανει. τα λεμε τα ξανα λεμε αλλα μυαλο δε βαζεις. και αναρωτιωμουν απο που βγαινει το Αρης και απο τα λεγομενα σου εδω μεσα,επιτελους καταλαβα..

οσο για τους αναπηρους που το χρησιμοποιησες σαν προσβολη.. δεν ξερεις τι σου ξημερωνει,κανεις δεν ξερει, οποτε μαζεψε τα λογια σου. τωρα θα μου πεις με αυτη την παιδεια και αυτες τις αρχες σε μεγαλωσαν,τι αλλο να περιμενω..
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
ρε παιδια τι ειναι οι γωνιωσεις? τι ειναι αυτο? τρωγεται?εχουν τα ελβετακια ? πειτε ρε παιδια μην ειστε παρτακηδες
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Παιδιά...περιορίστε έως και εξαφανίστε τους χαρακτηρισμούς. Αν δεν μπορείτε να πείτε αυτό που θέλετε κόσμια, μην το λέτε καθόλου.
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
xaxaxax σας λατρεύωωωωω!
Αυγερις απειρα θενκς μου εφτιαξες τη μέρα!!!:cuniaoo:


Μια απορία: γιατι το μελος συνεχίζει να εχει αβαταρ τη μουρη του και όχι το κουτάβι? οεο? Καλλιστεία ΑΝΤ1 το ειπα, ειναι σε αλλη σελίδα όχι εδω (ε δεν αντεξα αλλο)