Λευκός Θεός


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
67ο Φεστιβάλ Καννών: Η εκδίκηση των σκύλων

Η Ουγγρική ταινία «Λευκός θεός» απέσπασε το πρώτο βραβείο στο τμήμα Ένα Κάποιο Βλέμμα.

Η εξαιρετική αυτή αλληγορία πραγματεύεται μια φανταστική επανάσταση των σκύλων.


Πηγή : tovima.gr

 








betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr

Attachments





Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Είναι διάσημο το παιδί σας λέωωω!!

Α, @Orilis κάνεις το ίδιο λάθος που έκανα κι εγώ. Κι εγώ τέτοιου τύπου/φυλής στο περίπου νόμιζα ότι ήταν ο Σάντσο, όπως αυτό στο 0:15-0:20, γι'αυτό τον είχα για πιο κοντό. Μέχρι που είδα το τελευταίο του βίντεο στο θρεντ παρουσίασής του και κατάλαβα ότι είναι μοναδικής ομορφιάς!

Πολύ θέλω να την δω αυτή την ταινία. Και αλληγορία και με σκυλιά. Αλλά το κομμάτι το "κακό" που περνάει ο πρωταγωνιστής... δε μπορώ να το δω. Αδυναμία από τότε που με θυμάμαι, με πειράζουν πολύ οι στιγμές σε ταινίες που υποφέρουν ζώα, όλων των ειδών (+το ίδιο με τα παιδιά)..
 




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Αυτή η πινεζα μου κανει για parson russell. Ο Σαντσο ειναι γίγαντας(!), στο μέγεθος ειναι περιπου σαν border βασικα. Αλλα επειδη πολυ μιλαμε για την ομορφια του και δε λεμε τιποτα για το ποσο καλο σκυλί ειναι! Δε βασιζεται στην ομορφια του μονο, εχει δουλεψει πολυ και το χαρακτήρα.


Τιποτα απ ολα αυτά βεβαια δν αφορούν το συγκεκριμένο θεμα και ζηταω συγγνώμη γι αυτό.

Ειναι ενα θεμα αυτο με τη βια σε ταινιες. Υπαρχει σωστός και λάθος τρόπος κατα τη γνωμη μου. Ελπίζω να μην ειναι το δευτερο.
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Πως θα γινει ρε παιδια να την δουμε αυτην?
να παιξει κομματακι δυσκολο το βλεπω αι να βγει σε dvd...
ειναι κ στα ουγρικα,πως να καταλαβουμε τι λενε γμτ...
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Μην το λες ότι δεν παίζει να βγει σε DVD. Κι ο κυνόδοντας δεν περιμέναμε να βγει κι όμως βγήκε...
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Μόνο εγώ φοβάμαι ότι αυτή η 'επανάσταση' των σκύλων θα δώσει πατημα σε πυροβολημένο κόσμο να εδραιώσει την αποψη περί φύσει επικινδυνότητας των σκυλιων?
 


Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Πως θα γινει ρε παιδια να την δουμε αυτην?
να παιξει κομματακι δυσκολο το βλεπω αι να βγει σε dvd...
ειναι κ στα ουγρικα,πως να καταλαβουμε τι λενε γμτ...
Download απο το Internet και θα βάλουμε αγγλικούς υπότιτλους. Σίγουρα θα βγουν.. ;)
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Έχει στόρυ από πίσω που είτε το δεις μεταφορικά είτε το δεις κυριολεκτικά οι πιθανότητες είναι να είσαι με το μέρος των σκυλιών. Από αυτά που διάβασα, γιατί κι εμένα μια αντίστοιχη ανησυχία κε έπιασε... Να το δούμε και βλέπουμε.
 




συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Ξεθαβω το θεμα διοτι βρηκα την ταινια σε ελληνικο σαιτ ονλαιν για οποιον ενδιαφερεται..Αναμικτα συναισθηματα μου προκαλεσε. Γενικα η ταινια σηκωνει πολυ κουβεντα. Ομορφο ξεκινημα, πολυ εντυπωσιακο φιναλε. Την εχει δει καποιος;
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Πες το σαιτ ντε...το ψάχνω με ελληνικούς υποτιτλους ποσο καιρο αποταν βγηκε!
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Πες το σαιτ ντε...το ψάχνω με ελληνικούς υποτιτλους ποσο καιρο αποταν βγηκε!
Θα σου το στειλω αυριο γιατι τωρα δεν ειμαι στον υπολογιστη. αν το γκουγκλαρεις σαν white god online greek θα σου βγαλει το λινκ. Αν δεν το βρεις πες μου
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Θα σου το στειλω αυριο γιατι τωρα δεν ειμαι στον υπολογιστη. αν το γκουγκλαρεις σαν white god online greek θα σου βγαλει το λινκ. Αν δεν το βρεις πες μου

:):):) εευυχχχααρρριιισσσττωωωωω:love::love::LOL:
 


vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
Το link αφαιρέθηκε για ευνόητους λόγους.

Ευχαριστούμε πολύ!

admin
........................................................................................................................................

αυτή είναι;;
 
Last edited by a moderator:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.117
Μηνύματα
895.868
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki