Λευκός κούκλος για υιοθεσία (ή φιλοξενία)


SofiaEve

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2013
371
1.118
Ναι, αυτή είναι η απορία μου, αν είναι καλύτερα να πάμε στο αστυνομικό τμήμα, ή αν είναι το ίδιο να πεταχτούμε ως τα κεπ για γνήσιο υπογραφής. Μπορεί να πάω από το αστυνομικό τμήμα να ρωτήσω, θα δω.

Κτηνίατρο οπωσδήποτε θα πάμε μαζί, λέμε και μήπως του κάνουμε δώρο βιοχημικές.

Ζυλαπούρ όχι, σήμερα κατάφερα και μίλησα με το δικεπάζ και μου διαβάσαν την καρτέλα του, του είχαν κάνει εμβολιασμό/στείρωση/γενικές αίματος/λοιμώδη τον ιανουάριο. Γενικές αίματος μου είπαν ήταν οκ, ερλίχεια αρνητικό, καλαζάρ ύποπτο (αυτό μεταφράζεται σε 1/50?). Οπότε αύριο θα του κάνουμε τίτλο, και βλέπουμε.
 
  • Like
Reactions: anastasiak


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Θα σου πω εγώ τι κάνω.
Συμβόλαιο Υιοθεσίας ή/και Υπεύθυνη Δήλωση [έχω συγκεκριμένο κείμενο], απαραιτήτως με γνήσιο υπογραφής από Αστυνομία ή ΚΕΠ.
Για να μην χάνουμε χρόνους, τα στέλνω στον ενδιαφερόμενο με mail, τα εκτυπώνει και τα παραλαμβάνω, όταν του πηγαίνω τον σκύλο στο σπίτι.
Το κόστος του chip, το αναλαμβάνει ο νέος ιδιοκτήτης. Το ξέρει εξ'αρχής και αναγράφεται και στα δύο έντυπα. Τον σκύλο τον έχω ήδη τσιπάρει εγώ και τα χαρτιά του, είναι stand by ανά πάσα στιγμή, να περαστούν στο δικό μου όνομα. Μόλις σιγουρέψω την υιοθεσία <θα σου έλεγα, όχι με το καλημέρα μεταβίβαση του τσιπ, γιατί ποτέ δεν ξέρεις>, πάμε μαζί σε κτηνίατρο και περνάμε τα στοιχεία, στο όνομα του νέου ιδιοκτήτη.
Επίσης, μέχρι να σιγουρέψω την υιοθεσία, παρακρατώ το Βιβλιάριο ασθενείας, με όλα τα αυτοκόλλητα του τσιπ.
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Ναι, αυτή είναι η απορία μου, αν είναι καλύτερα να πάμε στο αστυνομικό τμήμα, ή αν είναι το ίδιο να πεταχτούμε ως τα κεπ για γνήσιο υπογραφής. Μπορεί να πάω από το αστυνομικό τμήμα να ρωτήσω, θα δω.

Κτηνίατρο οπωσδήποτε θα πάμε μαζί, λέμε και μήπως του κάνουμε δώρο βιοχημικές.

Ζυλαπούρ όχι, σήμερα κατάφερα και μίλησα με το δικεπάζ και μου διαβάσαν την καρτέλα του, του είχαν κάνει εμβολιασμό/στείρωση/γενικές αίματος/λοιμώδη τον ιανουάριο. Γενικές αίματος μου είπαν ήταν οκ, ερλίχεια αρνητικό, καλαζάρ ύποπτο (αυτό μεταφράζεται σε 1/50?). Οπότε αύριο θα του κάνουμε τίτλο, και βλέπουμε.
το ιδιο ειναι κεπ ή ΑΤ , νομιζω ότι ύποπτο είναι μέχρι 1/200
 
  • Like
Reactions: SofiaEve


SofiaEve

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2013
371
1.118
Ευχαριστώ πολύ! Τώρα μου λύθηκαν οι απορίες (y)

Μη φανταστείτε, δεν έχουμε βρει κάτι τετελεσμένο ακόμα, αλλά θέλουμε να είμαστε έτοιμοι.

Ελπίζω μόνο να μην έχει ανέβει ο τίτλος :oops:
 
  • Like
Reactions: vek and mareco




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Το ΚΕΠ και το αστυνομικό τμήμα είναι μεγικές λέξεις να ξέρεις. Μόλις ακούνε ΚΕΠ λακίζουν - οπότε αν προκύψει ενδιαφερόμενος ξεκαθάρισέ το του από την αρχή στο τηλέφωνο, ότι θα υπογράψει το ΚΕΠόχαρτο.
 






SofiaEve

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2013
371
1.118
Χαχαχα, όχι όχι - το παιδί δεν είναι φλου!

Το προνόμιο της ονοματοδοσίας δίνεται σε αυτόν που θα του δώσει το σπίτι και τη καρδιά του. Εγώ που είμαι το προσωρινό του σπίτι, του έχω ένα προσωρινό όνομα - μα δε του το λέω πολύ.

@Orilis ψήνεσαι? :barefoot:
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli




SofiaEve

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2013
371
1.118
Για κάποιο λόγο αρνείται να ανεβάσει τις εικόνες? Τελωσπάντων, ο κούκλος, κούκλος παραμένει.

Δυστυχώς θα πρέπει να φύγω για δουλειά και πιο νωρίς από ότι περίμενα, οπότε... Μάλλον δεν τη γλιτώνει τη πανσιόν ο μικρός :(
 
Last edited:


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22