Ληγμένη ξηρα τροφή


Noeleon

New Member
23 Φεβρουαρίου 2016
4
0
43
Καλησπέρα
Συγνωμμη εαν βρισκομαι σε λαθος κατηγορια , ή υπαρχει παρομοιο θεμα , αλλα μολις σημερα ανοιξα λογαριασμο στο φορουμ και δεν εχω ιδεα για την λειτουργια του.
Το θεμα μου ειναι το εξης : Εχω ενα τσουβαλι ξηρα τροφη , στο οποιο εχει παρελθει η ημερομηνια λήξης (δεν εχει καιρο ανοιχτο,μολις ανοιχτηκε). Το ερωτημα μου ειναι εαν η ημερομηνια αυτη ειναι απλα ενδεικτικη και οχι απολυτη και για ποσο καιρο μετα απο αυτη μπορω , εαν μπορω , να ταιζω το σκυλο με τη συγκεκριμενη τροφη.

Ευχαριστω εκ τον πρωτερων για τις απαντησεις
 


Tilisos

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2016
53
7
39
Απο που την αγόρασες;;; Να την επιστρέψεις. Γενικά ειναι νομίζω ενδεικτικές. Νομίζω όλοι πάνω κάτω έχουμε δώσει κάποια στιγμή ληγμένη.

Γενικά επιστροφή.
 


Noeleon

New Member
23 Φεβρουαρίου 2016
4
0
43
Απο που την αγόρασες;;; Να την επιστρέψεις. Γενικά ειναι νομίζω ενδεικτικές. Νομίζω όλοι πάνω κάτω έχουμε δώσει κάποια στιγμή ληγμένη.

Γενικά επιστροφή.
Hδη βρισκομαι σε επικοινωνια για την επιστροφη και εχει κανονιστει.
Απλα ρωταω διοτι εναι 20 κιλα και μεχρι να μου ερθει καινουρια θα μπορουσα να δινω αυτη , ή εαν δεν υπαρχει προβλημα με την ημερομηνια ληξης , θα μπορουσα να ταισω αρκετη ποσοτητα απο αυτο το τσουβαλι.
 


Tricky

Well-Known Member
20 Ιουλίου 2008
2.014
294
Ποσο καιρο εχει ληξει ?
Για ποσο καιρο θα ταιζες αυτη τη ληγμενη τροφη ? (με βαση την ημερησια καταναλωση του σκυλου σου δηλαδη)
 


Tilisos

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2016
53
7
39
Hδη βρισκομαι σε επικοινωνια για την επιστροφη και εχει κανονιστει.
Απλα ρωταω διοτι εναι 20 κιλα και μεχρι να μου ερθει καινουρια θα μπορουσα να δινω αυτη , ή εαν δεν υπαρχει προβλημα με την ημερομηνια ληξης , θα μπορουσα να ταισω αρκετη ποσοτητα απο αυτο το τσουβαλι.
Θα μπορούσες να μας πεις το σημείο πώλησης για να έχουμε το νου μας;;
Many thanks.
 


Noeleon

New Member
23 Φεβρουαρίου 2016
4
0
43
Ποσο καιρο εχει ληξει ?
Για ποσο καιρο θα ταιζες αυτη τη ληγμενη τροφη ? (με βαση την ημερησια καταναλωση του σκυλου σου δηλαδη)
Eχει ληξει εδω και 5 μερες , και σκεφτομαι εαν ειναι ασφαλες να ταισω για το επομενο μηνα .
Βεβαια η ημερησια καταναλωση του σκυλου ειναι μικρη και δεν θα δωσω ολο το τσουβαλι !
 


Noeleon

New Member
23 Φεβρουαρίου 2016
4
0
43
Θα μπορούσες να μας πεις το σημείο πώλησης για να έχουμε το νου μας;;
Many thanks.
Δεν θα ηθελα να το αναφερω , διοτι καταλαβα πως το γεγονος οφειλεται καθαρα σε λαθος και οχι σε αδιαφορια η κακη οργανωση εκ μερους του μαγαζιου. Επισης απο τη στιγμη που τους το ειπα , απολογηθηκαν και ειναι οσο πιο εξυπηρετικοι γινεται και βρεθηκε λυση στο προβλημα.
 


Tilisos

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2016
53
7
39
Ειναι site απο το οποίο πολυ συχνά βλαιπω απο φίλους τέτοια περιστατικά γιαυτο το ρωτάω, πολλοί γνωστοί παραγγέλνουν και αν σκιά ειναι οικονομικότερη η τροφή συχνά ειναι ληγμένη, την δίνουν βέβαια για να πω την αλήθεια.....
 


Tilisos

Well-Known Member
23 Φεβρουαρίου 2016
53
7
39
Hδη βρισκομαι σε επικοινωνια για την επιστροφη και εχει κανονιστει.
Απλα ρωταω διοτι εναι 20 κιλα και μεχρι να μου ερθει καινουρια θα μπορουσα να δινω αυτη , ή εαν δεν υπαρχει προβλημα με την ημερομηνια ληξης , θα μπορουσα να ταισω αρκετη ποσοτητα απο αυτο το τσουβαλι.
Αν έχεις κανονίσει αντικατάσταση ιςως να μην πρεπει να δώσεις απο αυτη γιατί αν την αντικαταστήσουν σε 15 μέρες θα σου πουν μετά οτι λείπει πολυ απο το προϊόν και ενδέχεται να μην στην επιστρέψουν. Θα σου πρότεινα αφού θα γίνει αντικατάσταση να πας και να αγοράσεις μια μικρότερη συσκευασία για να περάσεις μέχρι να γίνει η αντικατάσταση.

P.s.ειναι 20 κιλό αν ήταν μικρότερη συσκευασία θα σου έλεγα Μα την δώσεις, οι ημερομηνίες ειναι ενδεικτικές.