Λοιπον επιτελους εχω σκυλακοοοο.....




Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
chloe ,δοκιμασε το.........αξιζει!
Μα έχω! Και το έχω δοκιμάσει και νομίζω ότι ξέρω να το χρησιμοποιώ σωστά.
Παρ' όλα αυτά δε με βολεύει. Ίσως επειδή πρέπει να κρατάς το πώς το λένε (έχω θέμα χειρισμού της γλώσσας σήμερα)... εξάρτημα, ενώ έχω συνηθίσει να τυλίγω το λουράκι γύρω απ' το χέρι μου.
 


Gizmo

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2009
563
1
Ηρακλειο Κρητης
Παντως εγω με οταν ειχα την αλυσιδα αγκομαχουσα καθε φορα που τραβαγε!!!
@Μακη
Με αλυσιδα δεν την δενω ειναι ελευθερη μες στο σπιτι!!
Και οπως λεει και ενας φιλος μου : Το να εχεις ενα σκυλο και να τον εχεις δεμενο δεν ειναι φιλοζωο!!!
Παιδια ...εμενα ειναι απο την γνωστη αλυσιδα παιχνιδιων παιζει να χω κανα ατυχημα???
Γραφει μεχρι 40 κιλα πανω
 


Gizmo

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2009
563
1
Ηρακλειο Κρητης
~~~~Και μια ειδηση για τους κρητικους~~~~
Βρεθηκε κουταβακι λιγων εβδομαδων σε καδο, το χει μια κοπελια
και μαλλον θα το παρω ή εγω ή ο πατερας μου , εαν ενδιαφεραιτε κανεις και εχει την ορεξη ας το πει ... Θα ανεβασω φωτο οταν εχω στο Απωλειες και Ευρεσεις
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Παντως εγω με οταν ειχα την αλυσιδα αγκομαχουσα καθε φορα που τραβαγε!!!
@Μακη
Με αλυσιδα δεν την δενω ειναι ελευθερη μες στο σπιτι!!
Και οπως λεει και ενας φιλος μου : Το να εχεις ενα σκυλο και να τον εχεις δεμενο δεν ειναι φιλοζωο!!!
Παιδια ...εμενα ειναι απο την γνωστη αλυσιδα παιχνιδιων παιζει να χω κανα ατυχημα???
Γραφει μεχρι 40 κιλα πανω
Αν εννοείς τα jumbo μην είσαι και σίγουρος...
Εγώ είχα πάρει ένα flexi από εκεί, νομίζω έλεγε μέχρι 40 ή 60 kgr δεν θυμάμαι πια, έτσι για να δω αν με βολεύει και είχα διαλέξει αυτό που είναι για τα βαρύτερα σκυλιά που είχε γιατί δεν ήμουν σίγουρος για την ποιότητα! Την πρώτη μέρα λοιπόν που της το έβαλα όταν συναντήσαμε ένα pit, ο μοναδικός σκύλος που συμπαθούσε η δικιά μου, μέσα στην τρέλα της να πάει εκεί το έκοψε!!!!Να διευκρινήσω ότι η σκύλα μου ήταν γύρω στα 25-27 kgr!
Έτυχε;
Πέτυχε;
Δεν ξέρω...εγώ ευχαριστώ το γεγονός ότι δεν το έβαλα σε μέρος με αυτοκίνητα και κανένα από τα σκυλιά δεν είχε όρεξη για τσαμπουκάδες αλλά για παιχνίδι!!!:rolleyes:
Επειδή βέβαια το flexi με βόλεψε πήγα και πήρα ενα καλό το οποίο το έχω ακόμα και είναι σαν καινούριο!:)
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Οχι δεν ετυχε.Τα φλεξι του jumbo ειναι μαπα οπως επισης και οσα λουρια εχουν εκει.
Και ο δικος μου ο σκυλος(25κιλα τοτε) οταν ειχα παρει τετοιο λουρι,τραβηξε και εσπασε το πλαστικο/η λαβη.
Ποιο καλα να παρεις ενα καλο και να μεινει.
 


Gizmo

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2009
563
1
Ηρακλειο Κρητης
Για πρωτο της καλο ειναι ...9,300 ειναι η μπεμπα δεν πιστευω να το σπασει ετσι ευκολα .. και εκει που παμε βολτα δεν εχει πολλα αυτοκινητα...
 


Afroditi

Well-Known Member
29 Δεκεμβρίου 2008
509
0
Θεσσαλονίκη,Αθήνα
Μην εμπιστεύεσαι για λουρί οτιδήποτε δεν είναι μάρκα κ πόσο μάλλον όταν γράφει πάνω made in china :p
Το μόνο που του πήρα εγώ από εκεί(εκτός από ένα παιχνιδάκι)είναι ένα σαμαράκι για τις πρώτες βόλτες,μέχρι να βρω αυτό που μ'αρέσει στα πετ σοπς :p
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Mιας και μιλησαμε για flexi.
Ποιο πιστευετε πως ειναι καλυτερο?
Εκεινο π εχει στην αρχη λιγο λουρι(?) και μετα ειναι κορδονι ή το αλλο που ειναι ολο λουρι(πως να το πω...οπως ειναι οι κανονικοι οδηγοι:rolleyes:)???
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Δεν ξέρω ποιά είναι καλύτερα αλλά εγώ προτιμώ αυτά που είναι όλο λουρι γιατί με το άλλο που έχει κορδόνι την ώρα που επέστρεφε απότομα μέσα στον μηχανισμό είχε τύχει να με κόψει!:rolleyes:
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
είχε τύχει να με κόψει
Και εγω το εχω παθει αυτο...
Το αλλο ομως μαζευεται ευκολα??Αν χρειαστει να μαζεψεις το σκυλο καπως αποτομα μηπως κολαει???(τι ρωταω κ γω Θεε μου...:paja1:)...
 


Gizmo

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2009
563
1
Ηρακλειο Κρητης
:confused::confused::confused::confused:
με την εμπειρια και την αποτυχια του εκαστοτε λουριου μαθαινεις ποιο ειναι πιο ανθεκτικο ! Παντως ειναι καλυτερο απο το κοινο λουρι για πολλους λογους .
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Εγώ αυτό που έχω είναι με κανονικό λουρί και δεν είχε κολλήσει ποτέ!Μάζευε πάντα κανονικά!Είτε απότομα είτε αργά!Και με αυτό την έβγαζα βόλτα 4-5 χρόνια!:)
 


marcia

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2008
642
124
Άσχετο αλλά που μπορώ να διαβάσω για λουράκια στα μικρά σκυλάκια και ποια είναι τα συν και τα πλην; Θέτω την απορία μου εδώ για να μην ανοίγω καινούριο thread.
 


Afroditi

Well-Known Member
29 Δεκεμβρίου 2008
509
0
Θεσσαλονίκη,Αθήνα
Κ τα 2 ειδών flexi είναι καλά(έχω κ από τα 2)αλλά πιο βολικό μου φάνηκε αυτό που δεν είναι με το πλατύ λουρί κ αυτό γιατί δε μαζεύεται πολύ απότομα.
Μπορεί να έγινε κ από την πολυχρησία έτσι αλλά δε νομίζω.
Κ μια χαρά μαζεύει κ είναι κ πολύ βολικά :D
Πάνω από όλα έχει να κάνει με το μέγεθος του σκύλου.
 


Gizmo

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2009
563
1
Ηρακλειο Κρητης
Δε μου λετε , καμια ιδεα πως να την μαθω να τα αποθετει σε ενα συγκεκριμενο χωρο π.χ εφημεριδες ? ? ? ειχαμε 2-3 ατυχηματακια , ευτηχως μονο κατα την διαρκεια της νυχτας.:)
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Ψάξε μέσα στο Εκπαίδευση και Συμπεριφορά!
Έχει συζητηθεί αρκετές φορές!:)
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Δε μου λετε , καμια ιδεα πως να την μαθω να τα αποθετει σε ενα συγκεκριμενο χωρο π.χ εφημεριδες ? ? ? ειχαμε 2-3 ατυχηματακια , ευτηχως μονο κατα την διαρκεια της νυχτας.:)
Η ευκολότερη λύση για την νύχτα είναι το crate. Δεν τους αρέσει να λερώνουν τη φωλιά τους
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Και εγω το εχω παθει αυτο...
Το αλλο ομως μαζευεται ευκολα??Αν χρειαστει να μαζεψεις το σκυλο καπως αποτομα μηπως κολαει???(τι ρωταω κ γω Θεε μου...:paja1:)...
Και εγώ με το κορδόνι κόπηκα-"κάηκα" πολλές φορές και μου έμενε και σημάδι για καιρό..Τώρα έχω το πιο πλατύ αλλά καμιά φορά κολάει στο μάζεμα ειδικά αν ο σκύλος-όπως η δικιά μου- πάει συνεχώς δεξιά, αριστερά και στρίβει το λουρί..:mad: Αλλά το προτιμώ από το άλλο..

Gizmo να σου ζήσει!!!:D:D:D
 


Gizmo

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2009
563
1
Ηρακλειο Κρητης
@Αλεξια το θεμα ειναι οτι την νυχτα δεν λερωνει αλλα του φευγουν ψιλα την μερα κ κακακια οταν δεν το προσεχουμε !
@Βασω Ευχαριστω, ευχαριστωωωωω!!!:):)