Λοκι και Θορ


Stergianna

Active Member
23 Οκτωβρίου 2015
41
43
39
Γεια σας κ από εμένα με λένε Στεργιαννα εδώ κ 3 μήνες μαζέψαμε από έξω τα τελευταία κουτάβια από την γέννα μιας αδέσποτης θυλικιας είναι και τα δύο αγόρια βασικά όλη η γέννα της ήταν μόνο αγόρια..Ο κτηνίατρος κ ο εκπαιδευτής μας είπανε είναι τσοπανοσκυλα με λίγο γερμανικό ποιμενικό με λίγο rottie εμάς πάλι δεν μας ένοιαξε καθόλου τι είναι αφού είναι μουργοι κ οι δύο..μένουμε σε μια μονοκατοικία μεγάλη όποτε κ εκεί θα μείνουν με τους γονείς μου ..Όταν τους μαζέψαμε είχαν διαφορά θεματάκια υγείας όποτε μας πήρε κάμποσο για να γίνουν καλά κ αργήσαμε κ με την εκπαίδευση τους..αγαπάμε πολύ τα θηλυκά που βλέπουμε κ είμαστε κ αρκετά κοινωνικοί με όλα τα αρσενικά πάντως ηλικίας κ μεγέθους αρκεί να μας αφήσουν να τα μυρίσουμε..αν δεν μας αφήσουν τσαντιζομαστε κ γαυγιζουμε ..Ο Λοκι είναι άσσος στις αποδράσεις κ στα πηδήματα από φράχτες κ ο Θορ μάλλον ήταν καταδρομεας στην προηγούμενη ζωή του Γτ κάνει ερπην κ περνάει κάτω από τα πιο στενά μέρη μέσα στο σπίτι..κοιμούνται κ οι δύο έξω σε ένα μεγάλο χώρο που τους έχουμε περιφραξει έχοντας ο καθένας το δικό του σπίτι του ..Αυτά..χαρήκαμε που σας γνωρίσαμε είναι πολύ ωραίο το forum :)
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Καλώς ήρθες, μπράβο σας που μαζέψατε τα πιτσιρίκια! Ελπίζω να καταφέρατε να στειρώσετε τη μαμά τους ώστε να μην ψάχνουν σπίτι κι άλλα κουτάβια. Οι γονείς πώς τα πάνε με τους νέους, συμμετέχουν στην εκπαίδευση; Έχετε ξαναζήσει με σκύλο στο παρελθόν;
Να είστε έξτρα προσεκτικοί στην πρόληψη/προστασία για παράσιτα και σκνίπα αφού κοιμούνται έξω οι νέοι. Ελπίζω ο μικρός Χουντίνι να διαψεύσει τον τίτλο του μεγαλώνοντας, αλλά καλού κακού να κάνετε τακτικούς ελέγχους στην περίμετρο. Ανέβασε και καμιά μεγάλη φωτογραφία να τους θαυμάσουμε!
 


Stergianna

Active Member
23 Οκτωβρίου 2015
41
43
39
Έχουμε δοκιμάσει να τους κοιμησουμε μέσα αλλά δεν κάθονται με τίποτα αλητακια τι να πεις :p συμμετέχουν στην εκπαίδευση Ναι από απαρασιτωσεις είμαστε οκ ..Δυστυχώς η μάνα είναι άγρια κ δεν πιάνεται με τίποτα έχουμε δοκιμάσει τα πάντα κ φαΐ κ καλοπιασμα δεν πλησιάζει καν να την χαιδεψεις..έρχεται τους βλέπει κ φεύγει παίρνει κ το φαΐ της χαχαχα θα ανεβάσω Ναι εννοείτε..Δεν είχαμε ποτέ σκυλιά σπίτι εγώ πάντα είχα γάτες καθότι λίγο γατομανα χαχαχα αλλά είναι τόσο μούτρα κ οι δύο ..Θα μείνουν εδώ όταν εγώ φύγω όποτε ασχολούνται κ οι δικοί μου στα ταισματα κ σε όλα για να μάθουν κιόλας..φαντάσου η μάνα μου που δεν την παλευε με τα ζώα γενικά τρελαινεται μόλις τους βλέπει..
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Για τη μάνα ρωτήστε αν υπάρχει καμιά φιλοζωική στην περιοχή σας, ίσως μπορούν να σας δώσουν καμιά ιδέα/βοήθεθα πώς μπορείτε να την πιάσετε. Μακάρι να τα καταφέρετε κάποια στιγμή και να στειρωθεί, γιατί δε νομίζω τα επόμενα κουτάβια της να έχουν την καλή τύχη των νεαρών σου.

Πάντως οι γονείς συχνά την "πατάνε" κάπως έτσι, δε θέλουν ούτε να ακούσουν για ζώα, και μόλις τελικά έρθει ένα στο σπίτι τελικά λιώνουν :) Θα φύγεις μακριά απ' το τωρινό σπίτι ή θα μπορείς να συνεχίσεις να ασχολείσαι με τα αγόρια; Και παίζουν και γάτες εκτός απ' τους δυο τους;

Για εξωτερική αποπαρασίτωση θα χρειαστεί να λάβετε ιδιαίτερα μέτρα κατά τους θερμούς μήνες, καθώς η σκνίπα συχνάζει σε εξωτερικούς χώρους με φυτά/νερά και είναι πιο επικίνδυνη από τη δύση μέχρι την ανατολή. Κάνε μια αναζήτηση στο φόρουμ, υπάρχουν αρκετά θέματα με χρήσιμες πληροφορίες σχετικά.

Καλή ζωή να έχετε όλοι σας με τα αγόρια!
 


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.557
5.969
Πειραιάς
Πάντως οι γονείς συχνά την "πατάνε" κάπως έτσι, δε θέλουν ούτε να ακούσουν για ζώα, και μόλις τελικά έρθει ένα στο σπίτι τελικά λιώνουν :) ...
off-topic
η γιαγια μου οταν ειχε μαθει οτι θα παρω σκυλο μου ειχε πει: " θα στο φερω στο κεφαλι!"

μετα ομως ηταν η Μελίσσα της και η Μελίσσα της!

sorry @Stergianna :).
 
  • Like
Reactions: sis


Stergianna

Active Member
23 Οκτωβρίου 2015
41
43
39
Τους εχουμε απο τελη ιουλιου για τον εναν πηγαιναμε κ τους δυο μαζεψαμε οποτε υστερα απο εναν μακρυ μηνα να καθαρισουν απο τα εκατομμυρια τσιμπουρια που ειχαν πανω τους κ να κανουν την αγωγη για την ψωρα δυο μηνες περασαμε δυσκολο καλοκαιρι..παρολαυτα ειναι υγειεστατοι καναμε κ τις εξετασεις μας κ τα εμβολια κ τα επαναληπτικα..μεινανε κ 3 μερεσ σε μια πανσιον οποτε περασανε κ αυτην την κρυαδα που ηταν κυριοι μας ειπαν μονο σε εμας βγαζουν την ψυχη χαχαχ..γατες οχι δεν παιζουν δυστηχως για μενα που ειμαι γατανθρωπος αλλα μια επαφη που ειχαν γελαγα για δυο μερες..τους ειχαμε παει για εκπαιδευση βεβαια δεν μειναμε ευχαριστημενοι απο τον χωρο κ δεν εγινε τελικα αλλα ειχε γατες τις κοιταγανε απο μακρια..τα γατακια τα φοβοντουσαν κ τις πιο μεγαλες τις περνανε στο κατοπι απο αποσταση κ τις χαζευανε..ουτε γαυγισματα ουτε τιποτα..πολυ επιφυλακτικοτητα ο θορ ηταν πιο ατρομητος βεβαια πλησιασε πιο κοντα αλλα μολις ειδε μια γατα να τον κοιταει κ να τον πλησιαζει εκοψε λασπη χαχχααχ επειδη εγω ειχα παντα γατες οταν εμενα μονη μου ηξερα ολη την διαδικασια κ τι συμβαινει κ πως θα γινει μαζι τους οποτε ειμαστε οκ..παντρευτηκα τελη σεπτεμβρη γιαυτο μεινανε κ στην πανσιον κ μεχρι να τακτοποιηθουμε μενουμε μαζι αλλα κ σε αλλο σπιτι που θα παμε κ παλι θα ασχολουμε :)
 


Stergianna

Active Member
23 Οκτωβρίου 2015
41
43
39
off-topic
η γιαγια μου οταν ειχε μαθει οτι θα παρω σκυλο μου ειχε πει: " θα στο φερω στο κεφαλι!"

μετα ομως ηταν η Μελίσσα της και η Μελίσσα της!

sorry @Stergianna :).
καλε τι sorry κανε δουλεια σου..την μαμα μου να δεις που ουτε να το ακουσει δεν ηθελε κ παντα μου ελεγε αν παντρευτεις κ εχεισ ζωα δεν θα ερχομαι δεν μπορω κ τωρα τι κανουν τα παιδια της κ τι κανουν τα αγορια της ειναι χαχαχ
 
  • Like
Reactions: spyv


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Εύχομαι κάθε χαρά και ευτυχία στην καινούργια σας ζωή, και πολλά απροβλημάτιστα πλέον χρόνια με τους νέους!
Θα ήθελα πολύ μια γατούλα, αλλά με τους κανίβαλους στο σπίτι το σενάριο φαντάζει επιστημονικής φαντασίας για την ώρα. Οι γάτες μου αρέσουν πολύ και είχα κουβαλήσει μερικές στο σπίτι όταν ήμουν μικρότερη που οι γονείς δεν ήθελαν δουν σκύλο ούτε ζωγραφιστό. Πριν λίγο πάντως που με πήρε η μάνα μου ρώτησε αν έφαγε/πήγε βόλτα/ ξύστηκε/ φτερνίστηκε ο σκύλος, και κάπου προς το τέλος θυμήθηκε να ρωτήσει αν έφαγα κι εγω :D
 
  • Like
Reactions: johnk and spyv


Stergianna

Active Member
23 Οκτωβρίου 2015
41
43
39
αχ παιζεις με τον πονο μου εχω μεγαλο ερωτα με τις γατες παθαινω μεγαλη ζημια οχι οτι δεν αγαπαω ολα τα ζωα κ τα σκυλια μας κ γενικα ολα τα σκυλια αλλα ρε παιδι μου πως να το πω ειναι αλλη αισθηση..πωπω κουβεντα που πιασαμε θα με κραξουν ολοι με την γατοκουβεντα χαχαχ
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...Θα ήθελα πολύ μια γατούλα, αλλά με τους κανίβαλους στο σπίτι το σενάριο φαντάζει επιστημονικής φαντασίας για την ώρα...
Αυτό μην το λες, για τους "κανίβαλους"... ποτέ δεν ξέρεις...:):pΣκύλος - Γάτα.jpg
 








Stergianna

Active Member
23 Οκτωβρίου 2015
41
43
39
ειναι πολυ ομορφα κ τα δυο τους να τα χαιρεσαι..αν κ εμεισ ειχαμε μια γατα εδω νομιζω πως οι ταλιμπαν θα ειχαν καλυτερους τροπους χαχαχ
 
  • Like
Reactions: johnk




sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
@Stergianna έχουμε ελπίδα :)

@johnk Δε μπορώ να σου πω πόσο πολύ σ' ευχαριστώ γι' αυτή τη φωτογραφία, μέσα απ' την καρδιά μου να' στε πάντα καλά όλοι σας.
 
  • Like
Reactions: johnk


Stergianna

Active Member
23 Οκτωβρίου 2015
41
43
39
@sis θελω να ελπιζω πως στο δικο μου στπιτι τουλαχιστον θα εχω ενα κ ενα αντε για να βγαλω τα σπασμενο 2 γατες ενα σκυλι χαχαχ

@johnk αχ ποσο μου αρεσαν κ οι δυο δεν φανταζεσαι
 
  • Like
Reactions: johnk








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.795
Μέλη
19.921
Νεότερο μέλος
Αργυρώ Π