Λολιτα - Βρήκε σπίτι






Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Σε λιγες ωρες παμε στην γιατρο μας, για να κανουμε τις επαναληπτικες μας εξετασεις μετα την θεραπεια με Milteforan που ολοκληρωσαμε πριν 5 μηνες!
Θα εχουμε νεοτερα σε λιγες μερες...μεχρι να μας στειλετε τις θετικες σας σκεψεις...εμεις θα ρεμβαζουμε τη θαλασσα..γιατι ειμαστε και ρομαντικα κοριτσια!!


 






Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Οι εξετασεις μας βγηκανε και ειναι πολυ καλες!!
Εχουμε ακομα ελριχεια 1/400 και θα παρουμε vibramicyn...
αλλα...
Το καλαζαρ μας επεσε στο 1/100 :fan:
Θα συνεχισουμε με zylapour ολο το καλοκαιρι και μετα αν μενουμε σταθεροι θα το μειωσουμε!!

Επισης εχουμε ενα προβληματακι με το συκωτι...αλλα με ειδικη τροφη μπορουμε να το ξεπερασουμε.

Μεχρι τοτε ας χαλαρωσουμε...
 




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.552
6.983
Mπράβο! Εύχομαι και ακόμα μεγαλύτερη βελτίωση σύντομα, και το συκωτάκι να στρώσει εντελώς!
 


Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Εχμ...σημερα πηρα την λυπητερη της ειδκης τροφης για το συκωτι..
Δυστυχως δεν υπαρχουν τοσα χρηματα για την αγορα της....γινεται τιποτα με το μαγειρευτο?
Υπαρχει καποιος με παρομοιο προβλημα που μαγειρευει στο σκυλο του??
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Εχμ...σημερα πηρα την λυπητερη της ειδκης τροφης για το συκωτι..
Δυστυχως δεν υπαρχουν τοσα χρηματα για την αγορα της....γινεται τιποτα με το μαγειρευτο?
Υπαρχει καποιος με παρομοιο προβλημα που μαγειρευει στο σκυλο του??

μμμ καποιοι δεν ελεγαν για αγκινάρα ή γαιδουράγκαθο...
θα το βρώ να στο ποστάρω


εδιτ:
http://www.dogforum.gr/v3/υγεία.ασθένειες-17/πρόβλημα.στο.συκώτι;-27790/
 
Last edited:


Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
χμου...και που το βρισκουμε αυτο?
Στο ανθρωπινο φαρμακειο παω και ζηταω γαιδουραγκαθο σε σκονη η ταμπλετα?
Απο τιμη πως παμε?
Για δοσολογια φανταζομαι θα πρεπει να συμβουλευτω την γιατρο....
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Χαίρομαι πάρα πάρα πολύ που είναι καλές και που, καθώς φαίνεται, θα την κρατήσεις και την αγαπάς τόσο! Είναι μια κούκλα, δείχνει απίστευτα καλή και της αξίζει σίγουρα ένας άνθρωπος που την αγαπά και την φροντίζει όσο εσύ.
Σου προτείνω να στείλεις ένα μήνυμα στην Hlianna, ξέρει τα περί γαϊδουράγκαθου! Δεν πιστεύω ότι είναι ιδιαίτερα ακριβό και μάλλον, ναι, το βρίσκεις σε κανονικό φαρμακείο. Μπορείς να μας πεις ποια τροφή πρότειναν για το συκώτι, μπας και βγάλουμε καμιά άκρη από συστατικά, κτλ, και μπορέσουμε - ίσως - να προτείνουμε κάτι άλλο εναλλακτικά;
Μπράβο σου και πάλι και καλή τύχη στη μικρούλα!
 


Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Μωρε το καλυτερο σκυλι ειναι το καημενο...και την αγαπαω και την φροντιζω αλλα οπως βλεπεις δεν μπορω να της προσφερω και το καλυτερο λογω οικονομικων... απο την αλλη απ΄το να τριγυρναει αδεσποτη...καλυτερα να ειναι σε σπιτι κ ας εχει προβλημα με το συκωτι.
Να την ξαναφησω αδεσποτη δεν υπαρχει περιπτωση, αλλα ουτε και να βρεθει καποιος να την υιοθετησει νομιζω...οποτε μαλλον θα μου μεινει εδω αμανατι η χοντρουλα! :D

H μια τροφη ειναι μαρκας Royal cannin (αυτη ειχαν παρει τα κοριτσια που την φροντιζαν)
δεν την ετρωγε καθολου παντως, ενω γενικα ειναι πολυ ευκολη με το φαγητο.
(εχει φαει απο αγγουρι μεχρι μπροκολο)
η αλλη δεν εχω ιδεα τι μαρκα ειναι, κατι με καταληξη ή συνθετικο epatic φανταζομαι...
Καλα κ αυτοι...τι βαζουν μεσα κ εχει 50 ευρω η ξηρα τροφη??
Μοσχαρι γαλακτος να της εφτιαχνα καθε μερα φτηνοτερα θα μου βγαινε....
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Είναι πανάκριβες οι κτηνιατρικές.
Πληρώνεις και τις έρευνες που έχουν κάνει όχι μόνο τα συστατικά.
Παρόλα αυτά πιστεύω ότι θα βρεις άκρη ταίζοντας μαγειρεμένο.
Πρέπει όλη της την ζωή να τρώει ειδική τροφή; Έλεγα να της πάρεις ένα τσουβαλάκι φαρμακευτική όσο ψάχνεις και ενημερώνεσαι μέχρι να αποκτήσεις τις γνώσεις για να την ταίζεις μόνη σου,
Δεν έχουν όλοι τα οικονομικά να συντηρούν έναν σκύλο με πανάκριβη τροφή εφόρου ζωής αλλά ότι κάνεις στον σκύλο αυτό είναι ανεκτίμητο.
 


Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Ε ας μην αφησω παραπονεμενο χωρις φωτο και το κοριτσι του σπιτιου.
Καθομουν χθες και χαζευα φωτο γιατι εκανα ενα ξεκαθαρισμα...και βρηκα τις φωτογραφιες της χοντρουλιτας απο την πρωτη μερα που ηρθε σπιτι...
Αισθανομαι οτι εχω αλλο σκυλι πλεον μπροστα μου...

Πριν 8 μηνες περιπου....(την πρωτη μερα στο σπιτι)



Και σημερα...



Μετα απο τοσο καιρο και "θεραπευμενες" πλεον ακομα αναζητουμε το παντοτινο μας σπιτι...
Αλλα ακομα κ αν δεν βρουμε... ε, δε θα μεινουμε και στο δρομο!! :love:
 




Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Οχι να το παινευτει...αλλα εχει την ωραιοτερη ουρα που εχω δει σε σκυλο...
Δε την εχω πετυχει και σε καμια φωτο ορθια να καμαρωσεις αρχοντια...:D
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Είναι πανέμορφη και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ άλλο σκυλί!!! Είδες τι κάνει η φροντίδα και η αγάπη; <3 <3

Αλήθεια, με το θέμα της ειδικής τροφής τι έκανες τελικά; Πήγες σε μαγειρευτό; Επίσης, μήπως μένετε Παγκράτι;; Δεν είμαι stalker (promise!) απλά έχω δει ένα ζουζουνάκι που μοιάζει πολύ στη μικρή να κυκλοφορεί στα πέριξ!
 


Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Απο τροφη ακομα σε ξηρα μετριας ποιοτητας ειμαστε.
Θα της παρω καποια στιγμη μεσα σ αυτον τον μηνα αυτο με το γαιδουραγκαθο για το συκωτι, και θα δουμε.
Τωρα περνουμε το vibramicyn (και το zylapour εννοειται) και δε θελω να τη φορτωσω και με αλλο ενα "χαπι"
Οχι δεν μενουμε παγκρατι, ουτε καν Αθηνα.
Κατα τα τρελά νερά εδρεύουμε.
 
  • Like
Reactions: dnassib


Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Σημερα τα νεα ηταν ασχημα...οχι για το κοριτσι μου ευτυχως, αλλα μιας και σχετιζεται εστω και λιγο ειπα να τα γραψω εδω...

Στην περιοχη που ζουσε μεχρι και πριν 9 μηνες, στο Δηλεσι Βοιωτιας, επεσαν φωλες, τα περισσοτερα αδεσποτα υπεφεραν μαρτυρικα και οι εθελοντες της περιοχης ψαχνουν ακομα οσα αγννουνται.
Σκεφτομαι πως και η Λολιτα μπορει να ηταν αναμεσα τους...
Λυπαμαι πραγματικα γ αυτο που συνεβη, αλλα χαιρομαι που τουλαχιστον μπορεσα να προσφερω μια δευτερη ευκαιρια σε ενα απο αυτα τα πλασματα που καθημερινα αντιμετωπιζουν την περιφρονηση και την κακια σε ολο της το μεγαλειο.
Τιποτα αλλο δεν εχω να πω...Μονο ποσο λυπαμαι
Λεω αυτα με την ελπιδα να διαβαζει καποιος, ειτε καποιο νεο μελος, ειτε καποιος απλος αναγνωστης και αλλαξει γνωμη...μηπως πεισθει ενας ακομη ποσο σημαντικο ειναι να βοηθησει εστω και λιγο στον αγωνα ολων των εθελοντων, καθως και να δει μεσα απο αυτο το θεμα πως ηταν ενας σκυλος πριν και πως μπορει να γινει με ελαχιστη φροντιδα και αγαπη.

Η σελιδα των παιδιων που αγωνιζονται για τα αδεσποτα της περιοχης ειναι η εξης:
https://www.facebook.com/dilesiotika.adespotakia?fref=nf
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU