Λυκακι 2 μηνών άρρωστο


orfeas-

Member
17 Σεπτεμβρίου 2008
6
0
Μόλις την πέμπτη γυρίσαμε από το ταξίδι του μέλιτος και πήραμε τον Ορφέα (γερμανικό ποιμενικό 2 μηνών-δώρο γάμου από ένα ζευγάρι φίλους). Το φέραμε Σύρο όπου μένουμε και από την Κυριακή τρέχουμε στον κτηνίατρο. Εμετούς και διάρροια συνέχεια και από χθες το έχει κρατησει ο γιατρός με ορο στο ιατρείο. Μάλλον έχει τύφο μας είπε η κάτι έχει καταπιεί η τα έντερα του έχουν μπλεχτεί και θα χρειαστεί εγχείριση. Θα ξέρουμε το απόγευμα. Δεν ξέρω τι να εύχομαι να έχει. Ευχαριστώ!!!


ROTTIE: Η δημοσίευση γράφτηκε στα Ελληνικά. Τα Greeklish ΔΕΝ επιτρέπονται στο φόρουμ.
 
Last edited by a moderator:






kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
κρίμα ρε γμτο...
κουταβάκι να βασανίζεται

τι να πούμε κι εμείς τώρα απο μακριά?

:(
 


orfeas-

Member
17 Σεπτεμβρίου 2008
6
0
telika egoleasmos

Σας ευχαριστώ παιδιά.
Τελικά μας είπε πριν από λίγο ο κτηνίατρος ότι έχει πάθει εγκολεασμό και θα τον χειρουργήσει αύριο το πρωί και οι πιθανότητες 50-50. Σε δυο τρεις μέρες θα ξέρουμε αν όλα πήγαν καλά.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Πολύ δύσκολη περίπτωση…
Ο εγκολεασμός του εντέρου ήταν αποτέλεσμα της parvo-εντερίτιδας?
 










kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Κάποτε ήταν το όνειρο μου να μου κάνουν ένα τέτοιο δώρο..(ενα σκυλακι).
Εύχομαι περαστικά!!!
 


orfeas-

Member
17 Σεπτεμβρίου 2008
6
0
εγκολεασμός

Πολύ δύσκολη περίπτωση…
Ο εγκολεασμός του εντέρου ήταν αποτέλεσμα της parvo-εντερίτιδας?

Ο κτηνίατρος είπε ότι προκλήθηκε από τη διάρροια. Είναι κάτι που συμβαίνει πολύ σπάνια και ότι απλά είμαστε και εμεις και το σκυλάκι πολύ άτυχοι.
 






orfeas-

Member
17 Σεπτεμβρίου 2008
6
0
Καλημέρα. Τελικά έκανε την επέμβαση χθες και ο κτηνίατρος είπε ότι πήγε πολύ καλά και μάλλον θα τη γλιτώσει!!! Σας ευχαριστώ όλους.
 




fenia-fenia

Well-Known Member
18 Σεπτεμβρίου 2008
88
0
Θεσσαλονίκη
περαστικά

τα περαστικά μου στον κούταβο ορφέα! είναι γεγονός οτι τα κουταβάκια είναι λίγο ευαίσθητα! εύχομαι να`ναι πάντα καλά και ευτυχισμένος !
 




orfeas-

Member
17 Σεπτεμβρίου 2008
6
0
ο ορφέας μου πάει.

Δυστυχώς το λυκάκι μου ο ορφέας δεν άντεξε και έφυγε το Σάββατο. Μόλις 4 μέρες το είχα και παρόλα αυτά έχω στενοχωρηθεί πολύ...