Λυκοσκυλο στην ταρατσα


XaraL

Active Member
22 Μαϊου 2015
38
21
Είσαι υπερβολικός....πρώτον θεωρείται κακοποίηση να ζει ένας μεγάλος σκυλος σαν τον Γ.Π στην φύση...και όχι να βασανίζεται σε ένα διαμέρισμα...κλεισμένο...Οι σκύλοι δεν είναι άνθρωποι....έχουν τις ίδιες αισθήσεις με τους λύκους και πρέπει να ζουν στην φύση τους όχι σε ένα διαμέρισμα...κλεισμένα χωρίς ερέθισμα τα
Ακόμα κι έτσι να ναι, οι λύκοι ζουν με την αγέλη τους- όλοι μαζί. Καί επίσης δεν διαλέγουν τον πιο ξεχωριστό λύκο να τον στείλουν να ζήσει κάτω από το δέντρο με τα πιο πολλά ερεθίσματα. Αφου η αγελη του θα είστε εσείς πρέπει να ζεί με εσάς, τελεία. Αν θες παραπάνω ερεθίσματα κάντου εκπείδευση, σπορ, πήγαινέ τον εκδρομές και τα ρέστα. Έχεις θεωρητικοποιήσει τη λάθος οπτική της άγριας φύσης του σκύλου, και το μόνο που καταλαβαίνεις είναι οτι σου λένε να κάνεις το σκύλο σου σαλονάτο. Σου έχουν πει επανειλλημένα και επεξηγηματικά οτι το αγελαίο ζώο - όπως ο άνθρωπος που δεν επιβιώνει εκτος κοινωνίας γι΄αυτό δημιουργεί κοινωνικές ομάδες από την εποχή των αυστραλοπιθήκων και λοιπών προγόνων του - πρέπει να ζεί με την αγέλη του, αλλιώς θα γίνει δυστυχισεμένο. Κι αν ζεί μόνιμα στην αυλή παίζει να πάθει και καλααζάρ για δώρο.
 
  • Like
Reactions: LaCat


D

Deleted member 14614

Guest
οκ,ζητω ταπεινα σγνωμη,πρωτη φορα μου ξανασυνβενει
Μπράβο, βλέπω ότι μαθαίνεις σιγά σιγά. Για αρχή, να πετάς στον Marley αγριόχοιρους, για να έρθει σε επαφή με τον λύκο που κρύβει μέσα του.
 
  • Like
Reactions: tasos malinoua


DoggyGuy

Active Member
2 Ιουνίου 2015
42
7
50
Ο σκυλος θα είναι με την αγέλη σχεδόν όλη μέρα αφού το θέτεις έτσι και δεν καταλάβαινε θα είναι με την οικογένεια 14 ώρες το 24ωρο
 


XaraL

Active Member
22 Μαϊου 2015
38
21
Ο σκυλος θα είναι με την αγέλη σχεδόν όλη μέρα αφού το θέτεις έτσι και δεν καταλάβαινε θα είναι με την οικογένεια 14 ώρες το 24ωρο
Οκ και με το καλααζάρ/λεισμανίωση τι θα κάνεις? Οι ώρες που κυκλοφορεί η σκνίπα είναι 8 - 10 μ.μ. και 3-6 π.μ. Θα κοιμάται έξω και θα προσεύχεσαι να μην τσιμπηθεί? Κι αν σελινιάζεται τα βράδυα και γαυγίζει ασταμάτητα? Θα ξυπνάτε και θα του κάνετε υπακοή στις 4 η ώρα το χάραμα? Το σκυλί πρέπει να κοιμάται μέσα. Αν θες και επιχείρημα για τη μαμά σου πες της οτι θα παρέχει και τρομερή ασφάλεια σε σας, αφού δε θα το 'καλοπιάσει' κανείς με φόλα, όπως με το να κοιμάται στην αυλή, για να σας διαρρήξει το σπίτι.
Άλλο το να περνάει κάποιες 'ωρες στον κήπο μόνο του. Όσο πάει το αλλάζεις - φαντάζομαι επηρεάζεσαι από αυτά που διαβάζεις όσο κιαν λες οτι θε σε βοηθάνε εδώ - δεν είναι το να μένει και μόνος του το πρόβλημα, αλλά το να ζει χώρια από σας μόνος του στον κήπο.
 


*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Εντάξει τότε καλέ, σε παρεξηγήσαμε! Θα τον έχετε έξω 10 ώρες το βράδυ για να ταίζετε τις σκνίπες της γειτονιάς, πες το έτσι κ εσύ να καταλάβουμε... Να φάνε κάτι κι αυτά τα πετούμενα, τι άκαρδοι που είμαστε
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ααααααα βρήκα λύση. Αφού θα ειναι εξω στην αυλή ο σκύλος, να πάτε και εσείς η αγελη του στην αυλή! Ου τελεια θα περασετε.... under the sky που λεν' στο χωριο μου!
 
  • Like
Reactions: *Kiara*


*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Ααααααα βρήκα λύση. Αφού θα ειναι εξω στην αυλή ο σκύλος, να πάτε και εσείς η αγελη του στην αυλή! Ου τελεια θα περασετε.... under the sky που λεν' στο χωριο μου!
Εξαιρετική ιδέα, όλη η αγέλη μαζί σε θερινή ροματζάδα κάτω από το φως των αστεριών. Ειδυλλιακά σενάρια! Θα το εφαρμόσουμε κ εμείς. Θα σταματήσει και η σκύλα μου να βασανίζεται από τον κακό ύπνο μέσα στο σπίτι και θα κοιμόμαστε και οι δυο μας στο μπαλκόνι στρωματσάδα

Το χειμώνα βέβαια ακόμα καλύτερα, θα σφίξει και το δέρμα ;)
 
  • Like
Reactions: ntoulis and ghelly


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Επιστροφή στη φύση!!! Και μιας και καταγόμαστε από τους πιθηκους λέω να κοιμόμαστε σε δέντρα εμεις....

Οποιος νομιζει ότι καταγόμαστε από τα δελφίνια, εχει προσφορά το τζάμπο φουσκωτες πισινούλες να γεμίσει να κοιμάται!
 


*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Προτιμώ δελφίνια, γιατι αν ανέβω στο δέντρο το σκυλί πώς θα το ανεβάσω να είναι με την αγέλη του; Ενω πισινούλα σούπερ, θα μπαίνουμε παρέα να μουλιάζουμε. Θ αλλάξω βέβαια λίγο τη φύση του σκύλου, αλλά καλύτερα απ το βασανίζεται στον καναπέ... Τουλάχιστον θα είναι έξω στη φύση
 
  • Like
Reactions: ghelly


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
Εξαιρετική ιδέα, όλη η αγέλη μαζί σε θερινή ροματζάδα κάτω από το φως των αστεριών. Ειδυλλιακά σενάρια! Θα το εφαρμόσουμε κ εμείς. Θα σταματήσει και η σκύλα μου να βασανίζεται από τον κακό ύπνο μέσα στο σπίτι και θα κοιμόμαστε και οι δυο μας στο μπαλκόνι στρωματσάδα

Το χειμώνα βέβαια ακόμα καλύτερα, θα σφίξει και το δέρμα ;)
το καλοκαίρι μην ξεχάσεις το φιδάκι
 






Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Εγώ πάλι έχω ανάποδο σκύλο. Προτιμάει να κοιμάται μαζί μου στο κρεβάτι μου, πάνω στο ανατομικό στρώμα Tempurpedic, εισαγωγής από τη Σουηδία! Μάλλον προκειται για μετάλλαξη σκύλου αφού δεν αγαπά τη φύση.