ΜΑΣΗΣΕ ΒΑΤΡΑΧΟ !!


tralala

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2007
58
0
ακριβως πριν απο λιγο ενω ειμουν εξω στην αυλη βλεπω σε μια φαση το σκυλακι μου να εχει στριμωξει στη γωνια ενα βατραχο λιγο πιο μικρο απ την παλαμη μου και πριν προλαβω να τον παρω απ κει ηδη το δαγκωσε και το σκοτωσε αλλα τον εφτυσε δε το καταπιε....ξερω οτι και μονο αν πιει απο νερο που εχει μπει βατραχος μπορει να υπαρξει προβλημα απ τις τοξινες,ποσο μαλον τωρα που υπηρξε αμεση επαφη...πηρα και τον κτηνιατρο και μου ειπε δε νομιζει να συμβει κατι,ισως του προκληθει συελλοροια...ξερει κανεις αλλος να μου προτεινει κατι? παντως μεχρι στιγμης το σκυλακι μου ειναι καλα
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
απο οτι εριξα μια αμεση ματια στο γκοογκλε το βασικο προβλημα ειναι αν ειναι δλητριωδης η αν τον καταπιει μη δεν τον χωνεψει. Δε νομιζω να εχουμε βατραχια δηλητηριωδη στο γκρις . μην αγχωνεσαι πολυ οκ?:cry:
 


tralala

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2007
58
0
οκ απλα επειδη τωρα προσφατα διαβασα οτι ειναι επικινδυνο να πιει νερο που εχει μπει βατραχος,ποσο μαλον τωρα που το εκανε μια μπουκια :)
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
ηταν για ελληνες βατραχους.. γιατι συνηθως η δηλητηριωδεις ειναι η νοτιοαφρικανοι κεντροαφρικανοι.. εχε το νου σου και ελπιζω να ακουσουμε και τισ γνωμες αλλωνων

Αμαν αυτα τα πλασματα.. οτι βρουν να το δαγκωσουν ](*,) ](*,)
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
ξεπλυνε το στομα του με πανακι προσ τα εξω.. να τι βρηκα σαν απαντηση.. ισχυει.?. κακο παντως δεν κανει. Μην πανικοβαλεσαι ειναι για αμερικανους βατραχους αυτο.. αλλα ε δε χανεις και τπτα
You should take him to the vet. Some frogs are poisonous and will kill a dog in 20 minutes. If he had foam in his mouth, the frog was probably poisonous. If you let him run around in the yard unsupervised, be very careful. When they bite or eat frogs and you cannot get to a vet right away, wash out his mouth with a hose outward so that the water does not go into his throat. Take a hand towel or cloth and wipe between the gums and lips and wash out and then watch him for about 30 minutes or longer to see if he is having any reaction to the frog. But if possible, take him to the vet immediately after biting or eating a frog...it could mean his life.
 


tralala

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2007
58
0
οντως παντως τιποτα δεν αφηνουν ησυχο ! με το που ειδα τον καημενο τον βατραχακο αμεσως πηγα να διαλυσω το σκηνικο αλλα με προλαβε ο σκυλος !! παλι καλα δε τον καταπιε
 




tralala

Well-Known Member
12 Δεκεμβρίου 2007
58
0
καλα ειναι δεν επαθε τιποτα ,μονο το βατραχακι την πληρωσε :)
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU