ΜΟΚΑ - Ο μικρός της "σύντροφος"...


Status
Κλειδωμένο θέμα

Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
αν και συνεχιζω το spam(sorry)....το παρκακι που λες διπλα στο γηπεδακι που πανε σκυλια δυστυχως ειναι απαγορευμενο για μενα οπως και για σενα σε λιγους μηνες!!!Το συνηθες για εμας ειναι σ ενα δασος που εχει λιγο πριν την εισοδο της Αττικης ερχομενος απο Αγ.Ιωαννου πχ.....αριστερα μας εννοειται....στο σημειο που ειναι καποιες εγκαταστασεις του Υπ.Υγειας......απο εκει και πανω λοιπον(εχει πολυ μεγαλη διαδρομη να κανει καποιος αν και λιγακι δυσβατη για πολλους)....ειναι το σημειο που βγαζουν αρκετοι "γειτονες" τα σκυλια τους βολτα!!!!!!

Για ποιο λογο ειναι απογορευμενο ??
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Πανω σ αυτο που λες περι βολτας μαζι ή χωριστα...
...Αν σε ενδεχομενη απειλη ή "πεσιμο" απο αδεσποτα πχ ή οτιδηποτε αλλο (ολα πιθανα ειναι)...αποφασισουν να λειτουργησουν ομαδικα....νομιζω πως δεν θα τα βγαλεις περα!!!
...Ολα τα υπολοιπα ελπιζω να τα συζητησουμε σε καμια βολτα απο κοντα "οσο ειναι νωρις"!!!
Γι' αυτούς τους λόγους το είπα...
Κυρίως, από το "οτιδήποτε άλλο" είναι που έρχεται ο κίνδυνος, κατά 95%!!! Τα αδέσποτα, μπορεί να γαυγίζουν γιατί ενοχλείται ο ζωτικός τους χώρος, αλλά είναι αρκετά πιο "φιλοσοφημένα"... Το έχω δει να γίνεται και να ξαναγίνεται αυτό, τελικά, δεν θα σε βλάψουν εύκολα...

Επίσης, καμιά φορά σκέφτομαι ότι είναι απείρως πιο εύκολο να βγάλεις το φίμωτρο του σκύλου σου, αν κινδυνεύει, απ' ότι να του το φορέσεις, αν έχει "φρικάρει"...

Αλλά, εν γένει, έχεις δίκιο... Χρειάζεται προετοιμασία η βόλτα, η διαδρομή, τα σενάρια...

Για ποιο λογο ειναι απογορευμενο ??
Για όλους τους ανωτέρω λόγους...
Για το ημίαιμο πιτμπουλάκι (με το αδιάφορο αφεντικό) που λέγατε τις προάλλες με την l.kyveli...
κλπ...
 
  • Like
Reactions: d-friend


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Συμφωνώ για το απαγορευμένο κι εγώ..ειδικά από την στιγμή που έβαλαν λουκέτο στην σιδερένια είσοδο και μπαίνουν από μια τρύπα στα συρματοπλέγματα, δεν θα ήθελα να βγει από κει ο σκύλος μου και να τον ψάχνω...

δεν θέλω να σου χαλάσω το νήμα Johnk αλλά ποιό είναι το δάσος κοντά στο υπουργείο υγείας ; :O
Μήπως εννοείς στην Νεαπόλεως μετά το σχολείο και το πάρκο;
 
Last edited:


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
By the way.....να εχεις το νου σου (και γενικα οσοι βγαζετε σκυλια σ αυτη τη γειτονια βολτα) κυκλοφορει ηληθιος τυπακος,πιτσιρικας 25-26 ετων με ενα Rottweiler στα καθετα στενακια ψηλα στην Αγιου Ιωαννου....προκαλωντας σχεδον ολους οσους βγαζουν τα σκυλια τους βολτα εκει γυρω!!!!Απο καθαρη τυχη δεν τον εχει φαει και τον ιδιο ο σκυλος του!!!!
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...δεν θέλω να σου χαλάσω το νήμα Johnk αλλά ποιό είναι το δάσος κοντά στο υπουργείο υγείας ; :O
Μήπως εννοείς στην Νεαπόλεως μετά το σχολείο και το πάρκο;
Ακριβώς... Μετά το σχολείο, μετά το πάρκο, υπάρχει μία εγκατάσταση του Υπ. Υγείας...
Από εκεί μπαίνει κανείς και πάει προς τα πάνω... προς το βουνό

Υ.Γ. Don't worry, είπαμε, κάποια στιγμή θα διαβάσω το θέμα από την αρχή και θα κάνω το γνωστό "σκούπισμα"...
 
  • Like
Reactions: d-friend


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
By the way.....να εχεις το νου σου (και γενικα οσοι βγαζετε σκυλια σ αυτη τη γειτονια βολτα) κυκλοφορει ηληθιος τυπακος,πιτσιρικας 25-26 ετων με ενα Rottweiler στα καθετα στενακια ψηλα στην Αγιου Ιωαννου....προκαλωντας σχεδον ολους οσους βγαζουν τα σκυλια τους βολτα εκει γυρω!!!!Απο καθαρη τυχη δεν τον εχει φαει και τον ιδιο ο σκυλος του!!!!
Οταν λές "προκαλώντας", μπορείς να γίνεις λίγο πιο ...αναλυτικός, γιατί (απ' ότι συνειδητοποιώ) μάλλον από τύχη δεν τον έχω συναντήσει ακόμα...
 
  • Like
Reactions: d-friend


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Συμφωνώ για το απαγορευμένο κι εγώ..ειδικά από την στιγμή που έβαλαν λουκέτο στην σιδερένια είσοδο και μπαίνουν από μια τρύπα στα συρματοπλέγματα, δεν θα ήθελα να βγει από κει ο σκύλος μου και να τον ψάχνω...

δεν θέλω να σου χαλάσω το νήμα Johnk αλλά ποιό είναι το δάσος κοντά στο υπουργείο υγείας ; :O
Μήπως εννοείς στην Νεαπόλεως μετά το σχολείο και το πάρκο;
Το απαγορευνενο το ειπα καθαρα για μενα και τον μικρο οπου δεν μπορει να παιξει ελευθερος σ ενα τετοιο χωρο πχ και να συνυπαρξει με αλλα αρσενικα!!!Και παρακαλω μη μου πειτε τιποτα περι κοινωνικοποιησης...

Το δασος που ανεφερα ειναι στο δρομο που καταληγει στο Δημοκριτο ερχομενος/η απο Αγιου Ιωαννου...λιγο πριν τιν εισοδο στην Αττικη-Περιφερειακη Υμηττου!Εκει εχει καποια κτιρια που κανουν πειραματα για ιους κλπ κλπ.....εχει πολυ χωρο....εχει αδεσποτα σκυλια τα οποια ανηκουν στην φιλοζωικη της Αγ.Παρασκευης αλλα δεν ειναι επιθετικα μονο γαυγιζουν!Την μεγαλη διαδρομη ομως μεσα στο δασακι εκει αν δεν στη δειξει καποιος που ξερει δυσκολα την βρισκεις!
 


Eammon

Well-Known Member
8 Ιουλίου 2010
516
0
Αθηνα
Οταν λές "προκαλώντας", μπορείς να γίνεις λίγο πιο ...αναλυτικός, γιατί (απ' ότι συνειδητοποιώ) μάλλον από τύχη δεν τον έχω συναντήσει ακόμα...
Για να μην πολυλογισω.....απλα να πω πως προκαλει αρκετα ερεθιζοντας το σκυλι του με φρασεις του τυπου "Ποιος ειναι αγορι μου?Ποιος ερχεται???Προσεχε κλπ κλπ κλπ" με αποτελεσμα το σκυλι να ειναι αγριεμενο και τσιτωμενο απο 100 μετρα μακρια.....δεν το κανει με ολους ομως ευτυχως!!!Το κανει οπου ειναι σιγουρος πως τον παιρνει!!!Ξερω ακουγεται λιγο αστειο και παιδικο ολο αυτο αλλα δυστυχως συμβαινει!!!
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Υπαρχουν όντως μερικα σκυλια που δεν ειναι και οτι το καλυτερο αλλα δεν έρχονται πια τις ωρες που Εγω παω δλδ 8-9 γιατι απλα τους εχουμε απομονώσει αν πατε αλλες ωρες δεν ξερω ... Φυσικα και μας κλείσανε το παρκακι γιατι καποια "να μην πω τη λεξη" παιδάκια μπήκανε διπλα στο γηπεδο και ρίξανε Μαυρα λαδια πανω στον τάπητα..

Ουτε εγω εχω συναντήσει τον ροτβαιλερ και μενω και ψηλα στην Αγ.Ιωαννου (πιο πανω απο την πλατεία)..
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Εχω τον χρηστη Natassa για αυτες τις δουλειες! :D (xaxaxa)
Γι' αυτό έχεις πελαγώσει τώρα που λείπουμε, ε; Ή έκοψες τους καφέδες για 10 μέρες;:piercing:

Να σου προτείνω μία λύση;
Βουαλά:




ΑΡΧΟΝΤΑΣ :D:D
Λείπει η Σλοβένα γάτα κ έγιναν πάρτι άνιμαλ τα ποντίκια...:p
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
off-topic

Φίλοι μου,

...και φίλοι της Μόκας, άντε και του Casper...

Κάπου εδώ, εντός ολίγων λεπτών, αναχωρώ από το γραφείο μου... για άλλες πολιτείες... όπου δεν θα υπάρχουν υπολογιστές (thank God!!!)...
Θα επανέλθω (ελπίζω, με κέφι), μετά από καμιά 15αριά μέρες...
Με περισσότερες φωτογραφίες και ενημέρωση για την εξέλιξη του μικρούλη...

Τις μέρες εκείνες, θα ξεκαθαρίσω και το θέμα...

Και εύχομαι σε όλους σας, καλές διακοπές, λίγες ή πολλές!!!:)
 
  • Like
Reactions: d-friend




russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Και τα 2 σου σκυλια ειναι ομορφα γενικα,μου αρεσουν και τα χρωματα τους,ειδικα της Moca.Να τα χαιρεσαι και τα 2 και σου ευχομαι οτι καλυτερο για αυτα. :)
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Το απαγορευνενο το ειπα καθαρα για μενα και τον μικρο οπου δεν μπορει να παιξει ελευθερος σ ενα τετοιο χωρο πχ και να συνυπαρξει με αλλα αρσενικα!!!Και παρακαλω μη μου πειτε τιποτα περι κοινωνικοποιησης...
To κατάλαβα Eammon πως το είπες, εγώ το είπα με άλλο πνεύμα αλλά κτλβα τι εννοούσες εσύ σχετικά με τον σκύλο σου..Το ξέρω το μέρος που λες, φοβόμουν λίγο τα αδέσποτα που έχει αλλά αμα δεν είναι επιθετικά μια χαρά για βολτίτσα!

Καλές διακοπές Johnk ;)
 






ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
off-topic


Κάπου εδώ, εντός ολίγων λεπτών, αναχωρώ από το γραφείο μου... για άλλες πολιτείες... όπου δεν θα υπάρχουν υπολογιστές (thank God!!!)...
Καλες διακοπες! Δεν θα παρεις μαζι τον φορητο ;;; :p
 




Status
Κλειδωμένο θέμα