Μέσος ιδιοκτήτης και επιλογή τροφής


dimitris_27

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2013
179
89
Καλησπερα παιδια και συγνωμη αν η ερωτηση μου γινεται σε λαθος θεμα. Αν θελω να παρω Royal Canin για golden retriever, οι επιλογες ειναι μονο η maxi junior και η golden retriever junior? Σε ενα pet shop ειχε μονο τη medium και μου ειπε οτι η μονη διαφορα με τη maxi ειναι το μεγεθος της κροκετας. Φανταζομαι οτι εκανε λαθος, αλλα επειδη δεν ειμαι και πολυ σχετικος θα ηθελα να μου το πειτε και σεις.
 


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Καλησπερα και σε 'σενα.
Επειδη εδινα για καποιους μηνες την ειδικη της Royal για golden retriever,θα σου πω που κατεληξα.Εκτος απο το οτι η κροκετα ηταν αρκετα μεγαλη (αυτος ηταν ο λογος που την πηρα εξ'αρχης,γιατι τις αλλες απλα τις καταπινε),η αλλη διαφορα απο την απλη της royal,ηταν μονο η τιμη.
Θα σε συμβουλευα,αν επιμεινεις στο να τα'ι'ζεις royal,να δινεις την απλη.Αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα να δωσεις το ''κατι παραπανω'',υπαρχουν καλυτερες τροφες απο τις ''ειδικες'' της royal.
 


dimitris_27

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2013
179
89
Καλησπερα και σε 'σενα.
Επειδη εδινα για καποιους μηνες την ειδικη της Royal για golden retriever,θα σου πω που κατεληξα.Εκτος απο το οτι η κροκετα ηταν αρκετα μεγαλη (αυτος ηταν ο λογος που την πηρα εξ'αρχης,γιατι τις αλλες απλα τις καταπινε),η αλλη διαφορα απο την απλη της royal,ηταν μονο η τιμη.
Θα σε συμβουλευα,αν επιμεινεις στο να τα'ι'ζεις royal,να δινεις την απλη.Αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα να δωσεις το ''κατι παραπανω'',υπαρχουν καλυτερες τροφες απο τις ''ειδικες'' της royal.
Σε ευχαριστω. Αυριο θα αποκτησω του κουταβι και αρχικα δε θελω να του αλλαξω τροφη. Γι αυτο θελω να παρω royal μιας και αυτην ετρωγε ως τωρα. Ετσι κι αλλιως ομως ηταν μια απο αυτες στις οποιες ειχα καταληξει και απο μονος μου. Ποια θεωρεις εσυ καλυτερη λυση σε αυτη την τιμη(60-65)?
 
Last edited:


golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Κοιταξε,εφ'οσον μιλαμε για κουταβι,καλο ειναι να του δωσεις, τουλαχιστον τους πρωτους μηνες,την τροφη που τρωει τωρα(κυριως για να αποφυγεις τυχον γαστρεντερικες διαταραχες).Αργοτερα ομως,που θα χρειαστει να φυγεις απο την puppy,μπορεις καλλιστα να την αλλαξεις με καποια αλλη εταιρια.Ας πουμε,εμας μας βολεψε πολυ η Acana lamb & apple.
 


dimitris_27

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2013
179
89
Και εγω αυτο σκεφτομουν. Απο τη στιγμη που ηδη τρωει μια απο τις καλες τροφες, δε νομιζω να εχει νοημα να κανω δοκιμες και να ρισκαρω στομαχικες διαταραχες. Μετα απο καποιους μηνες βλεπουμε.
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.927
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95