Μεγαλο σπυράκι στο πόδι


Antonia Gk

New Member
15 Ιουλίου 2017
3
2
31
Καλησπέρα σας,έχω έναν μποξερακο 6 χρονών ο οποίος έχει βγάλει ενα μεγάλο σπυράκι στο πόδι του και το γλείφει συχνά πυκνά.Δεν τον πηγα ακόμα κτηνίατρο γιατί τον συντηρω μόνη μου και δεν εχω μαζέψει ακομα τα χρήματα για την επίσκεψη. Το έχει πάθει κανένας αλλος μποξερακος απο εδω;
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
 


george_gt

Well-Known Member
23 Μαρτίου 2016
188
429
Να χαίρεσε το μποξεράκο σου (άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά:))

Εμένα είχε βγάλει ένα σπυρί στο πόδι, μάλλον απο αγανο (έτσι νομίζω το λένε). Αφου ο κτηνίατρος είδε ότι δεν είχε μεινει μέσα, μου σύστησε να το καθαρίζω με οξυζενέ και μετά να βάζω ένα σπρευ με αντιβίωση το terramycin. Μετά απο 15 μέρες ειχε φυγει τελείως.
 


medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Μια απλη επισκεψη θα στοιχισει 10-20 ευρω, αν παθει κατι σοβαροτερο οσο το αφηνεις , πως θα ανταπεξελθεις?
 
  • Like
Reactions: Antonia Gk


Antonia Gk

New Member
15 Ιουλίου 2017
3
2
31
Μια απλη επισκεψη θα στοιχισει 10-20 ευρω, αν παθει κατι σοβαροτερο οσο το αφηνεις , πως θα ανταπεξελθεις?
Αύριο το πρωί θα τον πάω κτηνίατρο έτσι και αλλιώς.
 
  • Like
Reactions: medusa


Antonia Gk

New Member
15 Ιουλίου 2017
3
2
31
Να χαίρεσε το μποξεράκο σου (άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά:))

Εμένα είχε βγάλει ένα σπυρί στο πόδι, μάλλον απο αγανο (έτσι νομίζω το λένε). Αφου ο κτηνίατρος είδε ότι δεν είχε μεινει μέσα, μου σύστησε να το καθαρίζω με οξυζενέ και μετά να βάζω ένα σπρευ με αντιβίωση το terramycin. Μετά απο 15 μέρες ειχε φυγει τελείως.
Σε ευχαριστώ πολυ για την απάντηση θα τον παω και κτηνίατρο αύριο να δούμε.Να χαίρεσαι και εσυ το δικό σου όμορφο πλάσμα ❤
 
  • Like
Reactions: george_gt


raniatarzan

New Member
27 Ιουλίου 2017
2
0
47
ΠΑΤΡΑ
Να χαίρεσε το μποξεράκο σου (άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά:))

Εμένα είχε βγάλει ένα σπυρί στο πόδι, μάλλον απο αγανο (έτσι νομίζω το λένε). Αφου ο κτηνίατρος είδε ότι δεν είχε μεινει μέσα, μου σύστησε να το καθαρίζω με οξυζενέ και μετά να βάζω ένα σπρευ με αντιβίωση το terramycin. Μετά απο 15 μέρες ειχε φυγει τελείως.
Καλησπέρα.
το δικό μου σκυλί με βασανιζει εδώ κ ένα χρόνο κ βάλε...με σπυράκια στο πόδι. Άρχισε με ένα σπυράκι σε μπροστινό του πόδι..Και τώρα ..σταδιακά..έχει βγάλει κ στα τρία.
Άσχημο σπυρί...κιτρινωπό...που κάποια στιγμή πρήζεται πολύ κ το σπάω...γιατι κουτσαίνει...βρίσκονται ανάμεσα στο δάκτυλά του..
έχω δοκιμάσει μέχρι κ κορτιζόνη...κ αλοιφές κ σπρέι...κ από μόνη μου...μπενταντίν αλοιφές κ αντιμυκησιακά ... Και ακόμη εκεί...ψιλοφεύγει κ επανεμφανίζεται...

Α! κ ο κτηνίατρος μετά απο 4 επισκέψεις δε μου έχει πει τι έχει ο σκύλος μου...
Μετά από ψάξιμο στο ιντερνετ... με βάση τα συμπτωματα κ την εικόνα...καταλήγω ότι μπορεί να είναι σταφυλόκοκκος... αλλά μπορεί να είναι κ άγανα... αυτό τώρα τα ανακαλύπτω...
Τώρα θα τον πάω σε άλλο κτηνίατρο αλλά έχω απογοητευτεί...άσε που μπορεί να είναι κ αλλεργία...Αλήθεια τι ξηρά τροφή δίνεται εσείς στα δικά σας... εγώ royal canin κ τη ψιλοφοβάμαι...
Θα βγάλω φωτογραφίες κ θα τις ανεβάσω...
Αν κάποιος έχει παρόμοια εμπειρία τον παρακαλώ ας μου την πει...
Θ ανέβαζα θέμα..αλλά δε ξέρω αν γίνεται.. ή πως γίνεται..(σήμερα γράφτηκα γι αυτό το λόγο)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU