Μελλοντικη μαμα μαλτεζ ζητα συμβουλες για το νεοφερτο μελος


new-malta-mama

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2018
90
12
λοιπον να ανοιξω κ αλλο σοβαρο θεμα που παντα ηθελα να συζητησω και νομιζω πως ειναι καιρος. Κανεις μα κανεις εκτροφεας δε δινει κουταβι σε οικογενεια. μαλτεζομαμαδες ειναι ολες ανεραστες και ψηλομυτες. Μολις ακουσουν οτι εισαι οικογενειαρχης σε γραφουν. Πριν δυο χρονια αρχισα να αναζητω εκτροφεις απο διαφορες φυλες παραλληλα με το ψαχτηρι μου και τηλεφωνικα .Βεβαια διαβαζα επαιρνα τηλεφωνα ,ακομα και στο xe.γρ αναζητησα αγγελιες ιδιωτων και σε μια αλλη σελιδα που εκλεισε κ στο φεις σε καποια πολυ ψιλομυτα κλπ. το συμπερασμα?μονο οι μαλτεζομαμαδες εκτροφεις ηταν αναγωγες αμα τις ελεγες πως ειναι η πρωτη φορα που παιρνεις ζωακι σπιτι και οτι εχεις παιδια!ειδαν τα παιδια μου και το λενε?με ρωτησαν τι ηλικια εχουν,?εαν ειναι για μενα ο σκυλος?οοοοοοοοοοοοοοοοχι βεβαια.ε λοιπον ο σκυλος εναι για μενα. χεσμενα τον εχουν τον μαλτεζακο,αυτα θελουν λυκοσκυλο μαζι με τον μπαμπακα τους. Το λοιπον εγω θα εχω το μαλτεζακι σαν τριτο παιδι. επατε τιποτα? αυτες οι αθλιες γεροντοσκυλομανες τι ζορι τραβανε και δεν ενδιαφερονται ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΓΝΩΡΙΣΟΥΝ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ???
 
Last edited:
  • Like
  • Sad
Reactions: mariunas13 and dazo


new-malta-mama

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2018
90
12
και να συμπληρωσω πως οι καλυτεροι και φιλοξενοι εκτροφεις ηταν οι μπολονεζοι ιταλοι.Αυτοι κι αν θελουν να πανε σε οικογενεια τα κουταβια τους!
 


new-malta-mama

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2018
90
12
και φυσικα δε λεω οτι η οικογενεια μου δε χαιρεται για την επολογη μου αλλα μου το δηλωσαν πως ντρεπονται να κυκλοφορουν μαλτεζ εξω απο το σπιτι χωρις εμενα.
 


vikimp

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2018
56
55
48
και φυσικα δε λεω οτι η οικογενεια μου δε χαιρεται για την επολογη μου αλλα μου το δηλωσαν πως ντρεπονται να κυκλοφορουν μαλτεζ εξω απο το σπιτι χωρις εμενα.

Ειλικρινά με τρομάζεις... καλά έκαναν και δεν σου έδωσαν σκυλί και καλό θα ήταν να μην πάρεις ποτέ!! Δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω!!
Μιλάμε μου έχεις κάψει όλα τα εγκεφαλικά μου κύτταρα!!
 


new-malta-mama

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2018
90
12
ποιος αντρας κυκλοφορει μαλτεζ? Εχεις δει κανεναν αντρα?
Ειλικρινά με τρομάζεις... καλά έκαναν και δεν σου έδωσαν σκυλί και καλό θα ήταν να μην πάρεις ποτέ!! Δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω!!
Μιλάμε μου έχεις κάψει όλα τα εγκεφαλικά μου κύτταρα!!
καλα ειμαι και λιγο υπερβολικη λογω ωρας...:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
 




new-malta-mama

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2018
90
12
οχι οτι ντρεπονται αλλα ειναι γυναικειο σκυλι,δε κολλαει ε? ουτε ενας δεν κυκλοφορει με μαλτεζ. η αληθεια να λεγεται.και αμα κυκλοφορει δεν ειναι...
 


new-malta-mama

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2018
90
12
Ειλικρινά με τρομάζεις... καλά έκαναν και δεν σου έδωσαν σκυλί και καλό θα ήταν να μην πάρεις ποτέ!! Δεν ξέρω τι να πρωτοσχολιάσω!!
Μιλάμε μου έχεις κάψει όλα τα εγκεφαλικά μου κύτταρα!!
ποτε να μην σου τυχει να σου πουν οτι δεν αξιζεις σκυλο! αυτο σου ευχομαι μονο. και μετα που εισαι και κακος ανθρωπος να ευχεσαι κατι που κλαιω απο χαρα?δε ντρεπεσαι,τι μυαλο και ψυχη εχεις?επειδη σε εκαναν κουρελι αλλοι πρεπει να ευχεσαι το ποτε? δε ντρεπεσαι? κακια γυναικα εισαι!
 


new-malta-mama

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2018
90
12
ποτε να μην σου τυχει να σου πουν οτι δεν αξιζεις σκυλο! αυτο σου ευχομαι μονο. και μετα που εισαι και κακος ανθρωπος να ευχεσαι κατι που κλαιω απο χαρα?δε ντρεπεσαι,τι μυαλο και ψυχη εχεις?επειδη σε εκαναν κουρελι αλλοι πρεπει να ευχεσαι το ποτε? δε ντρεπεσαι? κακια γυναικα εισαι!
δε ξερω ,,,οσο το διαβαζω.... δε ξερω....δεν αξιζει να παρω εγω εγω σκυλο επειδη αντρας ντρεπεται να εχει μαλτεζ στο καφενειο? και κτηνιατρο θα το παει ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΦΙΛΑΕΙ και θα το εχει ολημερα αγκαλια επειδη το αγαπαει αλλα αμα δε θελει να τον δουν οι συναδελφοι και οι κολλητοι με το μαλτεζακι ΕΓΩ ΤΙ ΦΤΑΙΩ?τι φταιω εγω να ευχεσαι κατι τοσο μα τοσο κακο? ντροπη και μονοντροπη. οσο το διαβαζω τοσο ...δε ξερω τι να πω...
 


vikimp

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2018
56
55
48
δε ξερω ,,,οσο το διαβαζω.... δε ξερω....δεν αξιζει να παρω εγω εγω σκυλο επειδη αντρας ντρεπεται να εχει μαλτεζ στο καφενειο? και κτηνιατρο θα το παει ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΦΙΛΑΕΙ και θα το εχει ολημερα αγκαλια επειδη το αγαπαει αλλα αμα δε θελει να τον δουν οι συναδελφοι και οι κολλητοι με το μαλτεζακι ΕΓΩ ΤΙ ΦΤΑΙΩ?τι φταιω εγω να ευχεσαι κατι τοσο μα τοσο κακο? ντροπη και μονοντροπη. οσο το διαβαζω τοσο ...δε ξερω τι να πω...


Ξεκόλλα λίγο, δεν στο έγραψα σε σχέση με το πως το βλέπει ο άντρας σου αλλά παρατηρώντας και διαβάζοντας όλα όσα έχεις γράψει απ την αρχή!!
Σαφώς και παίζει ρόλο πως βλέπουν ένα σκυλάκι όλα τα μέλη της οικογένειας αλλά εδώ το πράγμα μπάζει από παντού!!
Λυπάμαι που θα στο ξαναπώ αλλά για την ώρα δεν πρέπει να έχεις σκύλο... αν τα αγαπάς όμως και θες μπορείς να ασχοληθείς με αδέσποτα σε κάποια φιλοζωική της περιοχής σου!!
 




new-malta-mama

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2018
90
12
εγω θαθελα να το παρω ομως αν ολα ερθουν ομαλως γιατι πιστευω πως αφου το χαριζουν και δεν ενδιαφερονται για λεφτα δεν ειναι κακοι ανθρωποι! Για τη στειρωση με χαπια κανεις δεν ειπε κατι?Και νομιζα οτι θαταν πρωτοσελιδο και πριν δεν ηθελα να το θιξω...Δε ξερω μπορει να με επιασαν κοροιδο,ομως δεν το πηρα ακομα! ειπα απο δυο μηνων.Δεν υπαρχουν ατομα που παρατανε κουταβια σε κουτες?ε αυτοι δε τοκαναν..περιμεναν να τα δωσουν.. Τι να πω...ειμαι απογοητευμενη που αλλοι αποκτουν σκυλο σαν παιχνιδι τσακ μπαμ και εγω που εχω το αγχος σαν να γεννω παιδι,δε μου καθησε η τυχη καλα μεχρι τωρα...
 


new-malta-mama

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2018
90
12
Αποτι καταλαβατε μια λεω οτι θα το παρω μια κανω πισω ... Αμα ειχα βρει εκτροφεα σοβαρο οικογενειαρχη ,θαχα παρει τωρα. Αληθεια ποτε δε σας ρωτησα...Εκτροφεα μαλτεζ μηπως ξερετε? Παιχτηκε ενα ονομα και το βρηκα(γυναικειο) και ολοι ελεγαν καλα λογια (οχι αυτη που ολοι λεγατεμακρια...τοθυμαμαι:D)αλλα δεν το αποθηκευσα. μηπως καποιος θυμαται κατι?Ειμαι μπερδεμενη πολυ τελικα... Μηπως το ξεψαχνισσα το θεμα πολυ και δεν επρεπε να γινω μελος στο φορουμ πριν παρω σκυλο?αναρωτιεμαι(n)(n)(n)
 




vikimp

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2018
56
55
48
Για κάντο μας λιανά... :rolleyes:

:LOL::LOL::LOL: το θες και λιανά... α ρε το έρμο η ντροπή της οικογένειας θα γίνει αν βρεθεί κάποιος και της δώσει, εύχομαι να μην συμβεί ποτέ μετά απ όσα έχω διαβάσει από την κυρία!!
 








new-malta-mama

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2018
90
12
:LOL::LOL::LOL: το θες και λιανά... α ρε το έρμο η ντροπή της οικογένειας θα γίνει αν βρεθεί κάποιος και της δώσει, εύχομαι να μην συμβεί ποτέ μετά απ όσα έχω διαβάσει από την κυρία!!
εσυ απο τη μια τα παιρνεις πισω αυτα που λες απο την αλλη κοροιδευεις. καλα κανουν μετα... τα θελει ο πισινος σου. με το ναλες ανουσια πραγματα για να ...ξερεις εσυ γιατι:sneaky:.τελος παντων . Δεν επρεπε να το τραβιξω τοσο και να απαντω σε εμμονες γιατι γραφεις απλα για επιδειξη και οχι για ουσια.ΚριμαΠΟΙΑ ΕΣΥ ΠΟΥ ΓΛΥΚΟΚΟΙΤΑΖΕΙΣ ΠΑΠΙΜΙΛΑΔΕΣ!μαρεσει που ηθελα ναμαι αντικειμενικη και να σου δωσω και δικιο γιατι ηθελα ναμπω στη θεση σου και να σε νιωσω για το σκεπτικο οταν οι αλλοι σε χειροδικουν.κριμα..
ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ Η ΜΠΑΛΑ σε δικη μου υπογραφη θεματος! Φυσικα δε μιλω σε αυτους που πραγματικα θελουν να δωσουν τα φωτα τους και τους ευχαριστω πολυ πολυ!Δε θυμωνω με κανεναν που μου τη λεει μαμαδιστηκα η μπαμπαδιστηκα οσο σκληρος-η και ναναι γιατι εχουμε ολοι αναγκη απο καθοδηγηση! Λοιπον το κλεινω με ενα μεγαλο Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω!!!!

Ευχαριστω επισης την Αmaliaz που ειπε τη λεξη κλειδι.(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)

Πολυ σοβαρο το φορουμ αλλα δε θα ηταν σοβαρο αμα οι ανθρωποι που το κρατουν καθημερινα δεν ηταν και αυτοι σοβαροι!!! ε υ γ ε.(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)
 
Last edited:




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki