Μετά την εκπαίδευση απο επαγγελματία!!!

Τι αποτελέσματα είχατε απο επαγγελματία εκπαιδευτή

  • Υπακοή άριστη

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    12

sakann

Well-Known Member
25 Σεπτεμβρίου 2011
1.641
6
Θεσσαλονίκη
Εμείς είχαμε καλά αποτελέσματα απλά πρέπει να δουλέψουμε περισσότερο με αντιπερισπασμούς!!!
 
Last edited:






Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
αχαχαχαχαχαχα γιατί μόλις άνοιξα το θέμα δεν είχε μπει ακόμα η δημοσκόπηση.....
δεν είναι τίποτα,,,,,,,,
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Nαι αλλά για να βγάλουμε κάποιο συμπέρασμα θα πρέπει να μπουν και οι παράμετροι αν το σκυλί εκπαιδεύτηκε μαζί μας ή μόνο του με τον εκπαιδευτή.., πόσο συνεχίσαμε εμείς την δουλεία του εκπαιδευτή.., τι θέλουμε από τον σκύλο μας και πόσο ρεαλιστικό είναι αυτό..κλπ..και επίσης σε τι χρόνο απευθύνεται η ερώτηση..τι αποτελέσματα είχαν γενικά..ή άμεσα..

και μην ξεχνάμε πως κάθε εκπαιδευτής είναι διαφορετικός όσο και ο ίδιος ο σκύλος..
Πάντως σε σωστές συνθήκες δεν νομίζω πως μπορεί να δώσει κάτι αρνητικό η επαφή με τον εκπαιδευτή..
 


sakann

Well-Known Member
25 Σεπτεμβρίου 2011
1.641
6
Θεσσαλονίκη
Εχεις απόλυτο δίκαιο!!Μπορεί ο καθένας αφού ψηφίσει σύμφωνα με τα δικά του κριτήρια να το αιτιολογήσει και να κάνουμε μια όμορφη συζήτηση όσων αφορα αυτό που είπες!!!
 


Lumpie

Well-Known Member
25 Απριλίου 2009
404
3
Χαλάνδρι
Το εχω γραψει επανειλειμένα και γίνομαι κουραστική αλλά μετά από πάνω από20 μαθήματα Β.Υ. δεν ίδια καμία βελτίωση. Συγκρίνω τα αποτελέσματα με τα άλλα σκυλια που συναναστρεφόμαστε και τον προηγούμενο Ιρλανδικό σεττερ που είχα πάρει το 1983 που ότι μαθαίναμε, το μαθαίναμε διαβαζοντας βιβλία και πράτωντας. Ο προηγούμενος που ήταν ίδα φυλή και τον είχαμε εκπαιδεύσει η οικογένειά μου ήταν πολύ μα πολύ πιο υπάκουος. Συγκρίνω ίδιες ηλικίες πάντα.
Και πιστεύω ακράδαντα ότι είναι θέμα ιδιοσυγκρασίας σκύλου και χαρακτήρα. Ακόμα είναι ανυπάκοη μετά από 20 μήνες συννεχούς προπόνησης από επαγγελματίες. Οπως την πήραμε από τον εκτροφέα - εκπαιδευτή που είχε αρχίσει να την εκπαιδεύει.
 




Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Φίλε.... σε έχασα!
πώς μιλάτε μερικοί λες και βρίσκεστε στο γήπεδο








*demonio**demonio*



μια χαρά η εκπαίδευση, μόνο βασική υπακοή, το 99 κι ακόμη τ' ακούει όλα, όλα τα άλλα τα εκπαίδευσα μόνος μου με σημείο αναφοράς τη Νάνα που την έβαζα να εκτελεί και με αυτή τη σύγκριση μάθαινα τα άλλα. Σε γενικές γραμμές καλά.
 


Lumpie

Well-Known Member
25 Απριλίου 2009
404
3
Χαλάνδρι
Την έχεις πάει σε διαφορετικούς εκπαιδευτές??Δουλεύουν με τον ίδιο τρόπο όλοι τους??
Ναι, σε διάφορους με διαφορετικούς τρόπους. Φυσικά τώρα δεν κάνουμε πια Β.Υ. αλλά εργασία σε αυτήν όμως πώντα χρειάζετε και λίγο υπακοή.
Αύριο ξανά έχουμε εκπαίδευση. Δεν έχουμε σταματήσει καθόλου.
 






lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Που ειναι η επιλογη "Δεν τον εχω εκπαιδευσει και ειναι αγριμι??"