Με τα μουστάκια τι....;


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Κοίτα δεν είναι και οι τέλειες, γιατί φτάσαμε κατάκοπες σπίτι μετά από grooming, επίσκεψη στη μαμά και αρκετές απόπειρες να βγάλουμε το φιογκάκι, αλλά μια ιδέα θα την πάρετε...
Nαι καλε! Δεν ειναι αυτο το θεμα του διαγωνισμου φωτογραφιας:p
 




chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Ααααα, δεν έχω βάλει ακόμη, απλά αναγγέλω τα προσεχώς!!! :p

To απογευματάκι από το σπίτι γιατί είναι ακόμη στη φωτογραφική...!!! :D
 






chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Ευχαριστούμε...

Ανέπαφα αλλά ... βρεγμένα διότι πριν προλάβω να τη βγάλω φωτό με το φιόγκο στο κούτελο πήγε και έκανε "μπάνιο" στο μπολάκι της!!! :D
 




Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Με καθυστέρηση βέβαια μερικές φωτό της μικρής (είναι κακό που την προτιμώ χωρίς το φιογκάκι...??):
Κουκλιτσα ζωγραφιστη κ μυστακοφορα!!:p
Δες αν θες κ τη Σκαρλετ στο θεμα της μετα το grooming!!
 




chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
την ουρα γιατι της την κοψατε?
Όπως είπε και η Scarlett ο δήθεν "εκτροφέας" της αποφάσισε ότι τα κουτάβια του δεν πρέπει να έχουν ουρά...δυστυχώς!
Αν είχα επιλογή δεν θα της την έκοβα για κανένα λόγο...
 


EVI.T

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2008
455
5
ATHENS
www.afghanhounds.gr
ποιος ειναι ο δηθεν εκτροφεας της? φανταζομαι οχι απο τους γνωστους ελληνες ε? σε καποιο αλλο θεμα ρωτουσες και για την τριχα της αν θυμαμαι,..δυστυχως απ οτι την βλεπω δεν θα κανει ποτε καλο μαλλι,,και η τριχα στα γιορκι ειναι θεμα εκτροφης..
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Έχεις απόλυτο δίκιο. Το μαλλί της είναι είναι αρκετά πιο χοντρό (wooly και όχι silky όπως θα έπρεπε να είναι) από τα εκτροφικά Yorkie... Τουλάχιστον έχει το καλό ότι δεν κομπιάζει εύκολα... και φυσικά συμφωνώ μαζί σου 1000 % πως είναι θέμα εκτροφής. Και αυτό όπως χίλια δύο άλλα πράγματα τα οποία αυτή τη στιγμή βγάζουν τη μικρούλα μου εκτός προτύπου... (δεν αλλάζει κάτι αυτό βέβαια για τη σχέση μας με τη Κλαίρη, αλλά έτσι για την ιστορία και για να κατανοούν όλοι οι "νέοι" γιατί χτυπιόμαστε εμείς που κάναμε εντέλει λάθος επιλογή περισσότερο από τους άλλους για την αξία τελικά των Εκτροφέων). Αλλά όταν ζευγαρώνεις ό,τι λάχει και ό,τι σου κατέβει και όταν πετυχαίνεις και το κορόιδο (ναι, ναι σε μένα αναφέρομαι) αυτά συμβαίνουν...

Εάν εννοείς τους γνωστούς Έλληνες ΒΥΒ που δηλώνουν εκτροφείς με κρατική άδεια, ναι είναι ένας από αυτούς. Αλλά στερνή μου γνώση να σ' είχα τότε...!!!

Τέλοσπάντων, καλά να ΄ναι το κοριτσάκι μου... αυτό μόνο!!

Όσο για το μαλλί, μετά το grooming η μικρή έλαμπε παρά την ποιότητα της τρίχας της. Οπότε έχω αρχίσει ψάξιμο για το πως μπορώ να πετύχω αγώ πλέον έστω και μία μικρή βελτίωση ή μία κλή διατήρηση του υπάρχοντος μαλλιού.
Είμαι σε αναζήτηση σωστών προϊόντων περιποίησης και ήδη παίρνει συμπλήρωμα (λαδάκι) για την τρίχα.

Όποιες παρατηρήσεις και συμβουλές, κάτι παραπάνω από δεκτές και καλοδεχούμενες...!! :)
 
Last edited:








chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Χι,χι, χι...... :D

Ευχαριστούμε πολύ και ανταποδίδουμε....!!!

Είναι για ζούλιγμα η σκατούλα και άμα τη ζήσεις εκεί να δεις η σκατούλα πως σε κερδίζει αμέσως...!!
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Χι,χι, χι...... :D

Ευχαριστούμε πολύ και ανταποδίδουμε....!!!

Είναι για ζούλιγμα η σκατούλα και άμα τη ζήσεις εκεί να δεις η σκατούλα πως σε κερδίζει αμέσως...!!
της κανεις κι εσυ "γουτσου - γουτσου" ε? !!! ;).....ετσι δεν μας λενε? καναπεδοσκυλα, για πολλα γουτσου γουτσου τα κοκερ και τα γιορκις....:p
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Και γούτσου-γούτσου της κάνω, και στον καναπ;e την ανεβάζω, και φιλάκια της δίνω και για εργασία δεν την πάω...
Τώρα από παρασπονδία την πάω για εκπαίδευση και έχει και κομμένη ουρά, αλλά πάλι θα κάτσω στα .... φιογκάκια μου και δεν ξαναμιλήσω για κυνολογικά παρά μόνο για σαμπουάν και μαλακτικές και αν το λουρί που αγοράσαμε ταιριάζει με το τελευταίο φουστανάκι του σκύλου μου... :p

Εμπρός στην επανάσταση του καναπεδόσκυλου!!!
 


Scarlett

Well-Known Member
9 Αυγούστου 2010
4.911
59
Νεα Ερυθραια
www.birmans-greece.com
Και γούτσου-γούτσου της κάνω, και στον καναπ;e την ανεβάζω, και φιλάκια της δίνω και για εργασία δεν την πάω...
Τώρα από παρασπονδία την πάω για εκπαίδευση και έχει και κομμένη ουρά, αλλά πάλι θα κάτσω στα .... φιογκάκια μου και δεν ξαναμιλήσω για κυνολογικά παρά μόνο για σαμπουάν και μαλακτικές και αν το λουρί που αγοράσαμε ταιριάζει με το τελευταίο φουστανάκι του σκύλου μου... :p

Εμπρός στην επανάσταση του καναπεδόσκυλου!!!
πεθανα στο γελιο μιλαμε!!! χαχαχαχαχαχαχα!!!!