Μπεμπακο μου δε θα σε ξεχασω ποτέ 16/07/2013 RIP:(


Lucimar

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
664
14
Ιωάννινα
Μπεμπάκο μου,
ήσουν το πιο καλοβολο σκυλάκι του κόσμου.
Φιλικός με όλους, η ουρά σου δεν θυμαμαι να μην κουνιόταν ποτέ, σου έβαζα να φας η να πιεις νερό και πρώτα μου έγλυφες τα χέρια για ευχαριστώ και μετά δοκίμαζες.
Σε βρήκα κουταβάκι 2 μηνών εν μέσω κατακλισμού στο δρόμο και χωρίς δεύτερη σκέψη σε μάζεψα. Σε έβαλα στο αυτοκίνητο και αμέσως μου εγλυψες τα χέρια-από εκείνη τη στιγμή σε λάτρεψα.
Η Lucy η αδερφούλα σου,το παρεάκι σου, σου έκανε λίγο τη ζωή δύσκολη στην αρχή αλλά μετά γίνατε αυτοκολλητοι σε όλα.
2,5 χρόνια σε είχαμε κοντά μας και κάθε μέρα ήταν αξέχαστη.
Αλλάξαμε σπίτι για σας. Για να έχουμε κήπο να είστε ελεύθερα, να μην είστε πια κλεισμένα στο διαμέρισμα. Εσένα όμως σου άρεσε να πηδάς τα κάγκελα όσο και αν τα μάντρωνα και να τρέχεις έξω - ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ με την παρέα που έφτιαξες!
Ήσουν ευτυχισμένος το ξέρω αυτό ήθελες να τρέχεις και να είσαι ελεύθερος.
Αυτό σου στοίχησε τη ζωούλα σου, αυτό το χέρι που σε τάισε το δηλητήριο!
Γύρισες όμως στο σπίτι για βοήθεια και δεν ήταν κανείς εκεί! Μόνο η Lucy ήταν εκεί μέχρι που ξεψύχησες υποφέροντας.
ΣΥΓΝΩΜΗ αγοράκι μου, που δεν ήμουν εκεί να σε βοηθήσω!
Γύρισα σπιτι και το αψυχο κορμάκι σου ήταν πίσω από την πόρτα,η Lucy εκλαιγε σοκαρισμένη, ζήταγε βοήθεια αλλά κανείς δεν άκουσε αγοράκι μου!
Μας λείπεις πολύ εύχομαι να τρέχεις και να παίζεις ελεύθερος όπως σου άρεσε. Ούτε κολάρο δεν ήθελες αγοράκι μου! Η Lucy σε ψαχνει και εμείς πεθαίνουμε απο τις τύψεις που δεν ήμασταν εκεί. Ελπίζω να μας συγχωρέσεις, δεν θα σε ξεχάσουμε ποτέ!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
:(
Kαλό του ταξίδι.
Αυτά τα όργια που ρίχνουν φόλες κακό χρόνο να χουν.
 






ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Καλό ταξιδι να εχει! Μαζι με τόσες ψυχές που εφυγαν δηλητηριασμένες από την ανθρώπινη κτηνωδία.
 






Lucimar

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
664
14
Ιωάννινα
Καλό σου ταξίδι ψυχούλα μου,θα ξαναβρεθούμε πάλι όλοι μαζί μη φοβάσαι μόνος σου!
Οι σκέψεις μας είναι μαζί σου!
 




Lucimar

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
664
14
Ιωάννινα
Αν ήμουν εκεί, αν είχα φροντίσει να μη βγεί, αν είχε ακούσει κάποιος κτ, αν δεν υπήρχαν ΚΤΗΝΟΙ, αν αν αν
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αν ήμουν εκεί, αν είχα φροντίσει να μη βγεί, αν είχε ακούσει κάποιος κτ, αν δεν υπήρχαν ΚΤΗΝΟΙ, αν αν αν
Δεν ειναι της παρούσης... αλλά δεν θα υπηρχαν αυτά τα ΑΝ, αν ο μικρός ήταν σε σωστά περιφραγμένο χώρο.
 


Lucimar

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
664
14
Ιωάννινα
2 μέτρα τσίπα σήκωσα, κάγκελα, ξύλα και ο ακροβάτης έβγαινε έξω...
Φταίω εγώ πρώτα από όλους...
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Βρε κοπελιά, πραγματικά λυπάμαι γι' αυτό που έγινε και εύχομαι από την καρδιά μου ο σκυλάκος να είναι ήρεμος, ευτυχισμένος και καλά εκεί που είναι, αλλά.... τον μάζεψες από το δρόμο, τον αγαπούσες τόσο πολύ, έχεις και άλλη σκυλίτσα, προφανώς έχεις μεγάλη ευαισθησία για τα ζώα, διαβάζεις και δημοσιεύεις στο forum (658 μηνύματα), ΟΛΑ αυτά που λέμε ΣΥΝΕΧΕΙΑ περί του 'ΠΟΤΕ ο σκύλος μόνος στην αυλή και στο μπαλκόνι χωρίς επιτήρηση'.... τίποτε; Δε θα ' θελα με τίποτε να βρεθώ στη θέση σου, δεν ξέρω τί θα έκανα, γι' αυτό φροντίζω - στο μέτρο που μπορώ - να μην βρεθώ. Του πέταξαν φόλα, μέσα ή έξω από την αυλή, μπορεί να τον έκλεβαν, να τον πατούσε αμάξι, να να να....

Ειλικρινά, όπως λέει η mareco και η ghelly, ΔΕΝ είναι η σωστή ώρα τώρα αλλά... σκέψου τα αυτά τουλάχιστον και για την άλλη σου σκυλίτσα...
 


Lucimar

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
664
14
Ιωάννινα
Νοικιάσαμε σπίτι με κήπο γι'αυτά και μόνο...νομίζαμε ότι θα ήταν καλύτερα! Δεν τα είχα κλεισμένα,μπαινόβγαιναν όλο το σπίτι δικό τους... Μένουμε σε γειτονιά σαν χωριό είναι έξω από τα Γιάννενα, 40 σκυλιά και πλέον στη γειτονιά, κάποια από αυτά τριγύριζαν μαζί και ο δικός μου. Έτρεμε η ψυχή μου μα τον λυπόμουν - ήταν ευτυχισμένος... Δεν απομακρυνόταν ποτέ. Με το που φώναζα ήταν πάντα εκεί κοντά. Η Lucy δεν ξαναβγαίνει στον κήπο, οι πόρτες έκλεισαν μια για πάντα. Εύχομαι να το είχα κάνει προτίτερα, μα δεν ήθελα να του στερήσω ....
Ξέρω φταίω μα μην με κρίνεται... ΠΟΝΑΩ... εύχομαι να μην το ζήσει κανείς...
Πονάω γιατι ήταν τόσο άδικο...:lloroso::lloroso::lloroso::lloroso:
 


lenaki124

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2010
1.436
9
Πολύ λυπάμαι για το σκυλάκι σου και περισσότερο λυπάμαι για τον τρόπο που έφυγε.. :(
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Νοικιάσαμε σπίτι με κήπο γι'αυτά και μόνο...νομίζαμε ότι θα ήταν καλύτερα! Δεν τα είχα κλεισμένα,μπαινόβγαιναν όλο το σπίτι δικό τους... Μένουμε σε γειτονιά σαν χωριό είναι έξω από τα Γιάννενα, 40 σκυλιά και πλέον στη γειτονιά, κάποια από αυτά τριγύριζαν μαζί και ο δικός μου. Έτρεμε η ψυχή μου μα τον λυπόμουν - ήταν ευτυχισμένος... Δεν απομακρυνόταν ποτέ. Με το που φώναζα ήταν πάντα εκεί κοντά. Η Lucy δεν ξαναβγαίνει στον κήπο, οι πόρτες έκλεισαν μια για πάντα. Εύχομαι να το είχα κάνει προτίτερα, μα δεν ήθελα να του στερήσω ....
Ξέρω φταίω μα μην με κρίνεται... ΠΟΝΑΩ... εύχομαι να μην το ζήσει κανείς...
Πονάω γιατι ήταν τόσο άδικο...:lloroso::lloroso::lloroso::lloroso:
Η οικογενειά μου κι εγώ έχουμε κάνει παρόμοια πατάτα στο παρελθόν, υιοθετήσαμε αδέσποτο το οποίο δεν θέλαμε να το κλείσουμε στο διαμέρισμα και το αφήναμε να σουλατσάρει μόνο του. ΚΑι χειρότερα από εσένα όχι σε χωριό αλλά σε πόλη. Ξημερώματα μας ειδοποιήσανε ότι κείτεται νεκρό στο πεζοδρόμιο ...πατημένο από αυτοκίνητο.
Δυστυχώς και εγώ κι εσύ μάθαμε με τον χειρότερο τρόπο..
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Όταν έρθει αυτή η...σωστή ώρα πέστε μου να γράψω!

Ελπίζω μόνο μέχρι να έρθει αυτή η σωστή ώρα να μην φύγουν και άλλα σκυλιά!
 


Lucimar

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
664
14
Ιωάννινα
@St3lios δεν έγραψα για να ακούσω καντήλια,τα λάθη μου τα ξέρω πολύ καλά!
Έφυγε η ψυχούλα μου και αδικα... ως εκει!
Αν δεν μπορείτε να το σεβαστείτε και το πάμε αλλού το θέμα παρακαλώ να διαγραφεί!
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Lucimar πραγματικά συμμερίζομαι τον πόνο σου και, όπως σου είπα, δεν θα ήθελα με τίποτε να είμαι στη θέση σου. Ελπίζω να μην ακούστηκε σαν κρίση αυτό που έγραψα προσωπικά - ξέρω ότι πλέον τα γνωρίζεις όλα αυτά και τα καταλαβαίνεις και είναι πραγματικά κρίμα. Μια μόνο τέτοια κακιά στιγμή φτάνει.

Το ν' αποκλείσεις τη μικρή από τον κήπο δεν είναι λύση - το να είσαι μαζί της όταν βγαίνει είναι! Να είσαι καλά... κουράγιο... <3
 


Lucimar

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
664
14
Ιωάννινα
@dnassib προς θεού δεν σε παρεξήγησα,θα την αποκλείσω όταν δεν είμαι εκεί. Μόνο μαζί πια.... στον κήπο στη βολτα μαζι μονο
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU