Μπόγιας από Σεπτέμβρη;


Piou

Well-Known Member
13 Απριλίου 2014
315
277
Θεσσαλονίκη


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Δυστυχώς, ένα μεγάλο ποσοστό ανθρώπων ενημερώνεται πλέον από τέτοιου είδους πηγές και οι "πληροφορίες" τους αναπαράγονται με μεγάλη ταχύτητα.... σχεδόν όση έχουν και τα αεροπλάνα που μας ψεκάζουν...
 
  • Like
Reactions: Orilis


girgi

Active Member
30 Ιουνίου 2014
35
58
37
Τούμπα Θεσσαλονίκης
Το εντελώς ανύπαρκτο θέμα ξεκίνησε απο αυτήν εδώ την σελίδα, η οποία δεν είναι τίποτα άλλο απο μια προσωπική σελίδα με την βαρύγδουπη επωνυμία "πανελλαδική".
https://www.facebook.com/pages/ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗ-ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ-ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ-ΓΙΑ-ΤΑ-ΖΩΑ/174051975954985
Μπράβο! Αυτό ήθελα. Διαβάζοντας λοιπόν τα σχόλια σας παραθέτω ένα που βρήκα.
Sofia TzonikiΑδίκως σπέρνετε τον πανικό όπως πολύ σωστά λέει και ο D.L.Aramgvader.ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΌ!
Οταν ρωτησε η Αθανασία Δερβίδου από έχουν την πληροφορία αυτή , παρεθεσαν ως πηγή και στοιχειο ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΟΛΉ ΤΗΣ ΠΦΟ!!!!!Οπως θα δειτε ολο αυτό το στηρίζουν γιατι καποιος ξεθαψε την επιστολή μας (από τις16/2/2013) που είχαμε στείλει και στις Βρυξέλλες, πριν ψηφιστούν οι τροποιποιησεις του 4039/12!!!!!Και χαρη σε αυτην την επιστολή και τις ενέργειες που εγιναν ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΠΟΤΕ ΣΤΟΝ ΝΟΜΟ αυτό που ηθελαν να περάσουν!!!!!!!Απλά θα πρέπει να διαβάζουμε καλύτερα για να μην σπέρνουμε τον πανικό αδίκως.
 






Piou

Well-Known Member
13 Απριλίου 2014
315
277
Θεσσαλονίκη
Μου αρεσουν οι αισιοδοξοι ανθρωποι!
Ναι, είμαι αισιόδοξος όταν βλέπω έναν καλό νόμο, κατα την γνώμη μου τον καλύτερο επι του θέματος στον κόσμο, και μια προσπάθεια να οργανωθεί επι τέλους το θέμα.
Δεν περιμένω οτι θα διορθωθούν τα πράγματα σε μια μέρα, η άποψή μου είναι οτι έχουμε πολλά χρόνια δουλειά για να μπεί μια σειρά και μόλις κάναμε το πρώτο βήμα.
Και χωρίς να αναφέρομαι σε κανέναν προσωπικά, οι συνωμοσιολογίες και οι απόψεις όσων ούτε καν ασχολήθηκαν να διαβάσουν τον νόμο, πόσο μάλλον να συμμετέχουν στην διαδικασία κατάρτισής του ή στην διαδικασία εφαρμογής του, με αφήνουν παγερά αδιάφορο.
 


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
@Piou καλα κανεις και εισαι αισιοδοξος. Κανεις μας δεν περιμενει να διορθωθουν μαγικα τα πραγματα.

Εγω παλι ειμαι φυση καχυποπτη, και ξεροντας οτι οι νομοι με μια τροπολογια αλλαζουν κατα το δοκουν, και βλεποντας τι γινεται σε γειτονικες χωρες διατηρω πολλες επιφυλαξεις.

Τεσπα οπως ειπε και η @I.Kyveli το θεμα μπηκε προς συζητηση, αρα ακομα και ως φημολογια, το συζηταμε...
 


Piou

Well-Known Member
13 Απριλίου 2014
315
277
Θεσσαλονίκη
Δεν είμαι απο την φύση μου αισιόδοξος, matilda, μάλλον το αντίθετο. Αλλα εδώ έχω λόγους να είμαι. Πχ για τις τροπολογίες που λές, η πρώτη που έγινε με τον 4235 είναι κατα την γνώμη μου προς το καλύτερο, και μια πονηρή μπαλλιά που πήγε να περάσει σε άλλο άσχετο νομοσχέδιο την πιάσανε οι "τερματοφύλακες".
Υπάρχουν ακόμα πολλά να διορθωθούν, και στις γενικές πρακτικές μας φυσικά και στις λεπτομέρειες του νόμου, αλλα σαν αρχή είναι κατα την γνώμη μου πολύ καλή και το θέμα φαίνεται να παίρνει σωστό δρόμο.
 


girgi

Active Member
30 Ιουνίου 2014
35
58
37
Τούμπα Θεσσαλονίκης
Η κατασταση σε μας δε νομιζω να γερνει προς τους γειτονες μας ή προς τη Ρωσια αλλα προς Ευρωπη. ΕΕ και οργανωσεις στην Ευρωπη δε θα επιτρεψουν να περασει νομοθεσια που να μας βαζει στην ιδια κατηγορια με κρατη φιλορωσσικα. Και δε λεω οτι θα εχει πολιτικες προεκτασεις το θεμα αλλα σε περιπτωσεις που αφορουν ανθρωπιστικα θεματα η Ευρωπη θα μας τραβηξει μπροστα αντι οι λοιπες χωρες εκτος ΕΕ πισω.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
το δυσαρεστο δεν ειναι οτι υπάρχουν ατομα που θα ενημερωθουν μόνο μεσω συγκεκριμένων σελιδων, αλλά οτι εχει χαθει η απειροελάχιστη εμπιστοσυνη που καποτε υπηρχε για αληθινη ειδηση από τα ΜΜΕ
 
  • Like
Reactions: Piou


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Διαβάζοντας ένα θέμα , το οποίο μπορεί να είναι ακόμα και αναληθή (κακοήθεια ή κουτσομπολιό) το ποιο φυσιολογικό είναι να το κουβεντιάσεις με άτομα που ίσως ασχολούνται λίγο παραπάνω με το θέμα .
Να ειπωθούν διαφορετικές απόψεις και πληροφορίες και να βγει κάποιο συμπέρασμα .
Αν το αποτέλεσμα είναι τελικά πως η πληροφορία είναι ψεύτικη η διαστρεβλωμένη θα Έχει λυθεί η παρεξήγηση - παρανόηση και θα έχουμε πληροφορηθεί και εμείς οι εύπιστοι και ηλίθιοι αναγνώστες .
 


girgi

Active Member
30 Ιουνίου 2014
35
58
37
Τούμπα Θεσσαλονίκης
Διαβάζοντας ένα θέμα , το οποίο μπορεί να είναι ακόμα και αναληθή (κακοήθεια ή κουτσομπολιό) το ποιο φυσιολογικό είναι να το κουβεντιάσεις με άτομα που ίσως ασχολούνται λίγο παραπάνω με το θέμα .
Να ειπωθούν διαφορετικές απόψεις και πληροφορίες και να βγει κάποιο συμπέρασμα .
Αν το αποτέλεσμα είναι τελικά πως η πληροφορία είναι ψεύτικη η διαστρεβλωμένη θα Έχει λυθεί η παρεξήγηση - παρανόηση και θα έχουμε πληροφορηθεί και εμείς οι εύπιστοι και ηλίθιοι αναγνώστες .
Φυσικα Βαγγελη και ευτυχως που τα σηκωσανε το θεμα εδω και το λυσαμε οτι ειναι αναληθες. Διαφορετικα θα αναλωνομασταν σε αυτο το ψεμα ενω θα μπορουσαμε να λυσουμε/συζητησουμε καποιο αλλο χρησιμο θεμα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.122
Μηνύματα
895.914
Μέλη
19.937
Νεότερο μέλος
Spotlight