Μυρωδιά!


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
κοιτα,αν δεν δοκημασεις δεν θα μαθεις.το σκυλακι του φιλου μπορει να αντεχει.οπως λες,δεν ειναι ολα τα σκυλια ιδια.στην τελικη αν κατουρησει κ μεσα στο κλουβι δεν εγινε κ τιποτα.απο το να σερνεται στην βρωμια ολη την μερα στο μπαλκονι νομιζω πως ειναι καλυτερο...δεν κυνηγαμε το 100% της επιτυχιας κ μαλιστα με την πρωτη προσφερωμενη λυση ουτε φυσικα πηγαινουμε σε δευτερη με την πρωτη αποτυχια.αξιζουν οι προσπαθειες για κατι καλυτερο.
 


ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

Active Member
4 Δεκεμβρίου 2010
38
0
Αλεξ/πολη
Γιατί πιστευεις οτι είναι βρώμικα στο μπαλκόνι;Ισα-ισα που έχει και πιο πολύ χωρο να κινείται,να παίζει με τα παιχνίδια του και να ξεχνιέται με τους θορύβους και τον κόσμο έξω.Προσωπικά δεν μου αρέσει αυτή η φυλακή του κλουβιού.Διαφωνώ οτι το μπαλκόνι ή κάποιος χώρος έξω από το σπίτι μέχρι να μάθει καλά, είναι η εύκολη λύση.
 




kkranis

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2009
2.583
11
Αγ. Παρασκευή
Ρε παιδια απο 4 μηνων στο κλουβι για 8 ωρες? Και δεν θα τα κανει μεσα?
Για 4 μηνών κουτάβι, όντως οι 8 ώρες είναι πολλές

Κάποιος εκπαιδευτής μου είχε πει παλαιότερα σχετικά με το crate στα κουτάβια ότι ο μέγιστος χρόνος είναι (σε ώρες) η ηλικία του σκύλου σε μήνες +2, οπότε στη συγκεκριμένη περίπτωση 6 ώρες

Δεν τίθεται θέμα "αγκύλωσης", αλλά ικανότητας να κρατηθεί για τις ανάγκες του.
 




Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Μπορείς να της φτιάξεις το δικό της '' παιδικό δωμάτιο'', δηλαδή ένα πάρκο. Όσο για τη μυρωδιά που λες, το πιο καλό πλύσιμο είναι με μηλόξιδο αραιωμένο με νεράκι.
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Επειδη το θεμα ειναι μυρωδιά δεν ανοιγω νεο ποστ.
Εχω ενα σιχ τσου το οποιο μυρίζει υπερβολικά τι να κανω?
Το κανω μπανιο καθε 15 μερες αλλα ακομα και μετα τ μπανιο μυριζει.
την ειχα κουρεψει το καλοκαιρι και παλι χωρις πολυ τρίχωμα μυριζε τι να κανω?τι φταιει?καποια ιδέα?
Τωρα πια δεν μου μυριζει αλλα μυριζει στουσ αλλουσ και "παίρνει" και μυρωδιά το σπιτι .
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Μήπως έχει τίποτα δερματικά?
Αν όχι, με μερικές σκυλοτροφές επίσης μυρίζουν πολύ - τι τον ταϊζεις?
Και βέβαια το συχνό μπάνιο δεν είναι ότι καλύτερο για το δέρμα του σκύλου - και αυτό ευθύνεται ίσως.
 




ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

Active Member
4 Δεκεμβρίου 2010
38
0
Αλεξ/πολη
Ακόμη και κάθε μέρα να του κάνεις μπάνιο, το πρόβλημα είναι από μέσα.Ασε που του κάνεις και κακό με τόσο πλύσιμο.Πρ'οσεξε την τροφή του.Αλλαξε μάρκα κροκέτας και παρατήρησε για διαφορά σε λίγες μέρες.Εξωτερικά πάντως μπορείς να χρησιμοποιήσεις και λιγο κολόνια για σκύλους.Εχω πάρει και μυρίζει υπέροχα.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Εξωτερικά πάντως μπορείς να χρησιμοποιήσεις και λιγο κολόνια για σκύλους.Εχω πάρει και μυρίζει υπέροχα.
Καλό είναι να μην χρησιμοποιήσει κάτι τέτοιο αν δεν είναι σίγουρη ότι δεν είναι κάτι δερματικό. Η κολόνια θα "σκεπάσει" παροδικά το πρόβλημα αλλά δεν θα την αφήσει να διαπιστώσει τι φταίει (δερματικό? τροφή? κάτι άλλο?)
 


ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

Active Member
4 Δεκεμβρίου 2010
38
0
Αλεξ/πολη
Συμφωνώ μαζί σου ,vrmode. Εγώ ανέφερα την κολόνια σαν ένα μικρό tip. Πάνω από όλα πρέπει να βρεί την αιτία του προβλήματος γι αυτό και της πρότεινα να αλλάξει τροφή.Αν δε δει διαφορά με την τροφή καλό θα ήταν να απευθυνθεί στον κτηνίατρό της για τυχόν δερματικό πρόβλημα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22