Μόρτης


Antreas2017

Member
3 Σεπτεμβρίου 2017
6
12
43
15044395802301301905502.jpg Καλησπέρα,
Μας έλαχε ένας σκύλος μετά το αποτύχημενο δώρο ενός φίλου στους συνταξιούχους γονείς...

Είναι 9 μηνών...
Γαβγίζει εύκολα Κ κάνει γκρρρρ όταν νιώθει απειλή ή ακούει κάτι περίεργο...

Δεν χάνει τρίχες...?????;;;;
Κ έχει χοντρό τρίχωμα... Μου θυμίζει βυσων σε σμίκρυνση...

Πριν λίγο καιρό τον κουρεψα γιατί δεν φαινόντουσαν τα μάτια του... Πήγαινε σαν νυχτερίδα... Χαχαχαχαχα

Λοιπόν Κ το τελευταίο είναι το καλύτερο όταν βγαινουμε όλη η οικογένεια βόλτα σε ανοιχτό χώρο... Τρέχει τριγύρω μας σε ανοιχτό κύκλο Κ γαβγίζει λες Κ είμαστε πρόβατα...
Χααχαχαχαχαχαχαχαχα

Τον ταΐζω flatazor Κ vitatabs (μισή την μέρα)
 

Attachments



Miniature Schnauzer

Well-Known Member
30 Ιουνίου 2016
429
619
Σναουζερακι είναι. Να σου ζήσει !! Δεν προτείνω το κούρεμα αλλά τώρα αφού το κουρεψες δεν γίνεται να το αλλάξεις . Κανονικά στα σναουζερακια κάνουν stripping όπως και σε άλλες φυλές αλλά κοστίζει λίγο παραπάνω
 


Antreas2017

Member
3 Σεπτεμβρίου 2017
6
12
43
Σναουζερακι είναι. Να σου ζήσει !! Δεν προτείνω το κούρεμα αλλά τώρα αφού το κουρεψες δεν γίνεται να το αλλάξεις . Κανονικά στα σναουζερακια κάνουν stripping όπως και σε άλλες φυλές αλλά κοστίζει λίγο παραπάνω
Κάτι μου είπε η κοπέλα αλλά δεν κατάλαβα... Μου λέει θα το πας σε έκθεση Κ της λέω... Ποτέ... Άρα μου λέει κούρεμα..

Τι κερδίζω με το στριπιν; αν δεν σε κουράζω...
Το δικό σου είναι σναουζερ απ ότι βλέπω... Αλλά δεν μοιάζει με τον Μόρτη.. Τ αφτιά τους είναι διαφορετικά νομίζω... Μήπως επειδή είναι μικρός ο δικός μου...
 


Antreas2017

Member
3 Σεπτεμβρίου 2017
6
12
43
Βασικά τα κεφάλια τους συνολικά δεν μοιάζουν... Το δικό σου έχει μακρια μουριτσα... Σε ευχαριστώ...
Να σου ζήσει κι εσενα
 


Miniature Schnauzer

Well-Known Member
30 Ιουνίου 2016
429
619
Κάτι μου είπε η κοπέλα αλλά δεν κατάλαβα... Μου λέει θα το πας σε έκθεση Κ της λέω... Ποτέ... Άρα μου λέει κούρεμα..

Τι κερδίζω με το στριπιν; αν δεν σε κουράζω...
Το δικό σου είναι σναουζερ απ ότι βλέπω... Αλλά δεν μοιάζει με τον Μόρτη.. Τ αφτιά τους είναι διαφορετικά νομίζω... Μήπως επειδή είναι μικρός ο δικός μου...
Στην αρχή λες ότι τον απέκτησες από αποτυχημένο δώρο ενός φίλου σου. Μήπως είναι πιο αποτυχημένο από ότι νομίζεις? Από πού τον αγόρασε? Η μούρη του μοιάζει λίγο με γκριφονακι και κάτι λίγο μου βρομαει
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Να σου ζήσει το σκυλάκι σου είναι πολύ όμορφο και καλά βλέπεις δε είναι....Σναουζερακι!!!
Είναι ένα πανέμορφο σκυλάκι που θέλει την φροντίδα του και την σχετική εκπαίδευση.Υπάρχουν κομμωτήρια σκύλων που μπορούν να σε βοηθήσουν στην περιποίηση της τρίχας του,δε καταλαβα όμως χάνει ή όχι τρίχα!
 


Antreas2017

Member
3 Σεπτεμβρίου 2017
6
12
43
Στην αρχή λες ότι τον απέκτησες από αποτυχημένο δώρο ενός φίλου σου. Μήπως είναι πιο αποτυχημένο από ότι νομίζεις? Από πού τον αγόρασε? Η μούρη του μοιάζει λίγο με γκριφονακι και κάτι λίγο μου βρομαει
δεν ξέρω αν τον αγόρασε καν... αλλά γιατί να είναι πιο αποτυχημένο; μια χαρά παρέας είναι ο φίλος
 


Antreas2017

Member
3 Σεπτεμβρίου 2017
6
12
43
Να σου ζήσει το σκυλάκι σου είναι πολύ όμορφο και καλά βλέπεις δε είναι....Σναουζερακι!!!
Είναι ένα πανέμορφο σκυλάκι που θέλει την φροντίδα του και την σχετική εκπαίδευση.Υπάρχουν κομμωτήρια σκύλων που μπορούν να σε βοηθήσουν στην περιποίηση της τρίχας του,δε καταλαβα όμως χάνει ή όχι τρίχα!
δεν έχουμε βρει ίχνος τρίχας ...!
κι εμενα μου έκανε εντύπωση... συνήθως όποιος έχει σκυλο ή γάτα... τρώει πακέτο με τις τριχες... ειναι μαλλιάς πάντως με παχύ τρίχωμα... λες και είναι τσομπάνης...χαχαχαχα
 




Doglife

New Member
31 Αυγούστου 2017
1
0
24
Στην αρχή λες ότι τον απέκτησες από αποτυχημένο δώρο ενός φίλου σου. Μήπως είναι πιο αποτυχημένο από ότι νομίζεις? Από πού τον αγόρασε? Η μούρη του μοιάζει λίγο με γκριφονακι και κάτι λίγο μου βρομαει
Τί εννοείς πιο αποτυχημένο
 




fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
δεν έχουμε βρει ίχνος τρίχας ...!
κι εμενα μου έκανε εντύπωση... συνήθως όποιος έχει σκυλο ή γάτα... τρώει πακέτο με τις τριχες... ειναι μαλλιάς πάντως με παχύ τρίχωμα... λες και είναι τσομπάνης...χαχαχαχα
Ειστε τυχεροί....ρωτήστε και εμάς τι τραβάμε :)
 




sofia st

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2017
66
137
42
View attachment 63949 Καλησπέρα,
Μας έλαχε ένας σκύλος μετά το αποτύχημενο δώρο ενός φίλου στους συνταξιούχους γονείς...

Είναι 9 μηνών...
Γαβγίζει εύκολα Κ κάνει γκρρρρ όταν νιώθει απειλή ή ακούει κάτι περίεργο...

Δεν χάνει τρίχες...?????;;;;
Κ έχει χοντρό τρίχωμα... Μου θυμίζει βυσων σε σμίκρυνση...

Πριν λίγο καιρό τον κουρεψα γιατί δεν φαινόντουσαν τα μάτια του... Πήγαινε σαν νυχτερίδα... Χαχαχαχαχα

Λοιπόν Κ το τελευταίο είναι το καλύτερο όταν βγαινουμε όλη η οικογένεια βόλτα σε ανοιχτό χώρο... Τρέχει τριγύρω μας σε ανοιχτό κύκλο Κ γαβγίζει λες Κ είμαστε πρόβατα...
Χααχαχαχαχαχαχαχαχα

Τον ταΐζω flatazor Κ vitatabs (μισή την μέρα)
Να σου ζήσει το ψυχάκι ...
 
  • Like
Reactions: Antreas2017


Antreas2017

Member
3 Σεπτεμβρίου 2017
6
12
43
καλησπέρα φιλοι,
έτυχε να δω τον φιλο ( είναι οδηγός φορτηγου ) και μου ειπε πως του το έκανε δώρο ένας φίλος εκτροφέας στην Τσεχία και πως υπάρχει μια γραμμή της οποίας τα χαρακτηριστικά είναι των πρώτων τέτοιων σκυλιών του 1800... και πως αυτά που ξέρουμε σήμερα έχουν δεχθεί ανθρώπινη επέμβαση... έψαξα λιγο και βρήκα αυτό
http://www.max-the-schnauzer.com/schnauzer-history.html και όντως ο σκύλος είναι σχεδόν ίδιος αν κουρευτεί ανάλογα...στρογγυλο κεφάλι , αφτιά στο πλαι

όχι οτι με ενδιαφερει απλά επειδή μιλήσαμε γι αποτυχίες ...

σας ευχαριστώ όλους είναι ψυχάρας ο κοντός!!!
καθαρόαιμος ή όχι έχει απίστευτο χαρακτήρα και μας προστατεύει ολους ...
είπε πως θα μου στείλει και φωτογραφίες που ήταν κουταβος όταν βρει χρονο
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981