Νάρκωση και παρενέργειες


Mporidou

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2021
48
36
26
Καλησπεραα, η μάγια σήμερα χρειάστηκε να βγουν ακτινογραφιες για ένα θέμα που έχει με τα ποδαράκια της.... Αλλά γενικά επειδή φοβάται όταν πάει στον γιατρό μας είπε να να την κάνουμε νάρκωση..... Αφού έγινε λοιπόν και ξύπνησε ήταν στα χαμένα {λογικό} έχουν περάσει 6 ώρες και ακόμη εκεί που κάθετε κλαίει στα ξαφνικά.... Τι να κάνω για να την βοηθήσω;;; ο γιατρός μας είπε πως μετά από 2 ώρες θα ήταν κανονικά
 


GSD92

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2020
233
143
32
Μου φαίνεται φυσιολογικό...
Αφού περάσουν 12-24 ώρες θα επανέλθει στην κανονική της ενέργεια.
 
  • Wow
Reactions: Mporidou


GSD92

Well-Known Member
30 Σεπτεμβρίου 2020
233
143
32
Όπως και να 'χει αν δεις κάποια περίεργη παρενέργεια επικοινώνησε με τον κτηνίατρο σου.
Πιστεύω όμως ότι μέχρι αύριο το απόγευμα θα είναι ok...
 
  • Love
Reactions: Mporidou


Mporidou

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2021
48
36
26
Όπως και να 'χει αν δεις κάποια περίεργη παρενέργεια επικοινώνησε με τον κτηνίατρο σου.
Πιστεύω όμως ότι μέχρι αύριο το απόγευμα θα είναι ok...
Σας ευχαριστώ πολύ
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Αφού περάσουν 12-24 ώρες θα επανέλθει στην κανονική της ενέργεια.
Μικρό προσωπικό μου σχόλιο: Δεν έχω πάρει ποτέ πίσω από τον γιατρό μου, σκύλο που να μην έχει πρώτα συνέλθει από νάρκωση στα χέρια του, 100%.
Οσο πιο μεγάλος σε ηλικία ο σκύλος, που χρειάστηκε να κάνει νάρκωση, τόσο πιο "υποχρεωτικό" εκ μέρους του, ήταν αυτό.
Εχω κάνει πολλές ναρκώσεις. Ποτέ δεν χρειάστηκαν πάνω από λίγες μόλις ώρες, για να συνέλθει πλήρως ο σκύλος.
 
  • Like
Reactions: Orjo


ondin

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2018
209
123
Μικρό προσωπικό μου σχόλιο: Δεν έχω πάρει ποτέ πίσω από τον γιατρό μου, σκύλο που να μην έχει πρώτα συνέλθει από νάρκωση στα χέρια του, 100%.
Οσο πιο μεγάλος σε ηλικία ο σκύλος, που χρειάστηκε να κάνει νάρκωση, τόσο πιο "υποχρεωτικό" εκ μέρους του, ήταν αυτό.
Εχω κάνει πολλές ναρκώσεις. Ποτέ δεν χρειάστηκαν πάνω από λίγες μόλις ώρες, για να συνέλθει πλήρως ο σκύλος.
Το πότε συνέρχεται ο σκύλος το ξέρει μόνο αυτός.... διαφορετικά κάθε σκύλος...το 100%το βλέπεις κάπου γραμμένο η υποθέτεις εσύ από την πείρα σου?. Έχουν συμβεί απίθανα πράγματα σε σκυλιά πού έφυγαν 100% καλά από τον γιατρό μετά από νάρκωση.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
"Μικρό προσωπικό μου σχόλιο..." σημαίνει, από την εμπειρία μου, με τον δικό μου γιατρό, με τα δικά μου σκυλιά. 100% σημαίνει 100%. Δεν το υποθέτω. Δεν το βλέπω κάπου γραμμένο. Το βλέπω στα σκυλιά ΜΟΥ. 100% κινητικότητα, διαύγεια, νηφαλειότητα. Αλλιώς δεν τα παίρνω να τα πάω σπίτι. Δεν μου τα δίνει. Δεν ξέρω τι απίθανο μπορεί να συμβεί από νάρκωση, ώρες; μέρες; μετά. Δεν μου έχει τύχει ποτέ στα 20 σκυλοχρόνια μου, και ελπίζω να μην μου τύχει ποτέ, σε τουλάχιστον άλλα τόσα :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3