Νέο μέλος [Κοκόνι]


Status
Κλειδωμένο θέμα

russellKind

Well-Known Member
14 Ιουνίου 2010
948
4
Εγω παντως δεν νομιζω να εφερνα σε επαφη 8 χρονων παιδακι με τοσο μεγαλοσωμα σκυλια,ειδικα με το Καυκασιο.Γιατι αν 1 τετοιος σκυλος επιτεθει στο παιδακι δεν γινεται να το αποτρεψεις,θα μεινεις στην προσπαθεια.Οσα δεν φερνει ο χρονος τα φερνει η στιγμη.
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Αντε κ το μελος δεν επεξηγει οσο θα ηθελες τι εννοει.
Την ξερεις κι απο χτες προσωπικα την γυναικα κ βγαζεις (πρωτο ενικο δεν ειναι προσωπικο) ολα τα αυθαιρετα συμπερασματα που γραφονται 6 σελιδες τωρα??????
Δλδ επειδη καποιος δεν εξηγησε ακριβως κατι που πιθανον θεωρουσε αυτονοητο, αμεσως εμεις θεωρουμε οτι ισχυει η χειροτερη εκδοχη του πραγματος κ τον στηνουμε στην γωνια??????
Ειναι λογικη αυτη?????

Αν η γυναικα εχει με την οικογενεια της ενα κτημα στην επαρχια κ θελει ενα μικροτερο σε μεγεθος σκυλι απο το οποιο δεν εχουνε καμια αλλη απαιτηση πλην του να παιζει το παιδι μαζι του κ του προσφαιρουνε οτι χρειαζεται για να ζει καλα, εμεις πρεπει να την κατακρινουμε να την αποτρεψουμε κ να την βαλουμε στην διαδικασια να φερει σε επαφη το 8χρονο με τα δυο ποιημενικα που εχει για φυλακες τα οποια αν απο την χαρα τους κανουνε οτι πανε με φορα πανω στο παιδι αυτο θα νιωσει σαν να το εχει πατησει νταλικα.............
Ειναι λογικη αυτη?????
Δλδ αυτη η γυναικα απο αυτα που εγραψε σου δημιουργησε την εντυπωση οτι ειναι ακαταλληλη ως ιδιοκτητης σκυλου κ πρεπει να την αποτρεψουμε απο το να παρει αλλο ενα σκυλι για ποιο ακριβως λογο?
Επειδη θα το εχει να ζει εξω κ για να ασχολειται το παιδι της????????
...........
να του παρει ενα ποδηλατο να ασχολειται,,,, ειναι πιο χρησιμο σε ενα 8χρονο και οταν θα το παρκαρει στην αυλη των 10 στρεμματων δεν θα νοιωθει μοναξια ==))
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
Εγω παντως δεν νομιζω να εφερνα σε επαφη 8 χρονων παιδακι με τοσο μεγαλοσωμα σκυλια,ειδικα με το Καυκασιο.Γιατι αν 1 τετοιος σκυλος επιτεθει στο παιδακι δεν γινεται να το αποτρεψεις,θα μεινεις στην προσπαθεια.Οσα δεν φερνει ο χρονος τα φερνει η στιγμη.
,,,,,,
τα μεγαλοσωμα σκυλια παντα υπο την επιβλεψη των γονιων εχουμε πει,, μη το ξαναλεμε,,, αλλα και μια γυναικα αν εκδηλωσει επιθεση το καυκασιο πως θα το αποτρεψει,,,?? οποτε μιλαμε για ανεκπαιδευτα σκυλια αφου εχουν αγριεψει οπως μας λεει γιατι ταχει παρατημενα στο κηπο των 10 στρεμματων !!
 


shib

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2012
156
3
Κυρία Γεωργία (ελπίζω αυτό να είναι το όνομά σας,συγχωρέστε με αν κάνω λάθος) θα μπορούσε ο γιος σας να παίζει με τα άλλα δύο σκυλιά σας αν είχαν κοινωνικοποιηθει μεταξύ τους από μικρότερη ηλικία και στην ηλικία των 8 ετών σιγά σιγά θα αρχίζατε να χαλαρώνατε τη στενή επίβλεψη εφόσον ο γιος θα ειχε μάθει πως παίζουμε με τα σκυλιά,οτι δεν τα χτυπάμε,δεν τα ξεμαλλιάζουμε κλπ και τα σκυλια θα ειχαν μαθει τον μικρο.Θα μάθαινε σιγα σιγα τις υποχρεωσεις-καθηκοντα-φροντίδα-ευθύνες και όλα τα υπέροχα πράγματα που θέλετε να του μάθετε και δεν σας κρύβω ότι και εμείς στον δικό μας τα ίδια θέλουμε να του μεταφέρουμε.Ισχύει ότι τα σκυλιά μαθαίνουν πράγματα στα παιδιά.Εφόσον αυτή η σχέση δεν έχει κτιστεί σκεφτήκατε να καλέσετε έναν εκπαιδευτή ώστε να αναλάβει τον μικρό γιό σας αλλά και εσάς στην εκπαίδευση με τα σκυλιά που έχετε;Το ότι είναι σκυλιά εργασίας ή φύλακες δεν σημαίνει ότι δεν μπορούν να είναι και φιλαράκια του γιού σας,ο εκπαιδευτής σίγουρα θα σας βοηθήσει πολύ πάνω σ άυτό.Ισως είναι καλύτερα πρώτα να φτιάξει η σχέση του μιικρού με αυτά τα δύο και αργότερα μπορείτε να αποφασίσετε για το αν θα προστεθεί ένα καινούργιο μέλος στην οικογένεια σας.Επίσης μπορείτε να πάτε τον γιο σας σε διάφορες φιλοζωικές σαν βόλτα αλλά και σε εκτροφεία να του πείτε πράγματα για τα σκυλάκια,τις ανάγκες τους,τα προβλήματα και αν είναι έτοιμος ας επιλέξει τι θέλει.Δεν είναι τόσο μικρός όσο νομίζετε.Που ξέρετε μπορεί τελικά να θέλει γατούλα!!!!
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Τι λέτε βρε παιδιά τώρα?
Να ξεκινήσει εκπαίδευση στο ενήλικο Καυκάσιο που βγαίνει τις νύχτες, για να γίνει φιλαράκι με το παιδί?
Αυτό δεν θέλει εκπαιδευτή, αυτό θέλει πρέζα για να γίνει!
Γεωργία, υπάρχουν ομάδες στο face για το κοκόνι, που μπορείς να γνωρίσεις και να σε γνωρίσουνε άνθρωποι που νοιάζονται για την φυλή.
Πιθανώς για κάποιους να είσαι "επαρκής" για ανάδοχος.
Το Κοκονάκι, αν έχει περιποιημένα νύχια και όχι σαν του Δράκουλα, δύσκολα θα σου χαλάσει το παρκέ. Σκέψου το σοβαρά να το έχετε σιγά σιγά και για παρέα μέσα.
 


shib

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2012
156
3
Το καυκάσιο 7 μηνών είναι,δεν νομίζω ότι είναι τόσο αργά,για το παρκέ δεν ξέρω έχουμε πλακάκι αλλά μια κουρτίνα σαν απώλεια έστω και με πεντικιούρ την είχαμε!!!!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Πραγματικά δεν έχω καμία διάθεση να λάβω μέρος στην συζήτηση και ούτε με ενδιαφέρει αν τελικά θα βρεθεί άνθρωπος να δώσει κοκόνι ή όχι στην Γεωργία, δεν με ενδιαφέρει να σχολιάσω γιατί θεωρεί ότι έχοντας έναν σκύλο μέσα στο σπίτι δεν μπορεί συγχρόνως να γίνει ανάδοχος και σε παιδάκι από το χαμόγελο του παιδιού όπως αναφέρει, και όλα αυτά που άκουσα και μου φάνηκαν το λιγότερο αστεία.
Το μόνο που θέλω να πω σε αυτούς που προτείνουν να πάρουν εκπαιδευτή για να αρχίσει το παιδάκι να παίζει με το καυκάσιο είναι να συνέρθουμε λίγο και να ξέρουμε τι λέμε.
 


shib

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2012
156
3
Οκ θα πάω πάσο αφού δεν έχω έχω καυσκάσιο και μάλλον κάνω λάθος,έχω δει όμως στου ίδιου μεγέθους σκυλιά παιδάκια να τα ταιζουν κλπ.αλλά οκ για τον χαρακτήρα των συγκεκριμενων δεν εχω ιδεα οπότε κατι παραπανω ξερετε,παιρνω πισω τα λεγομενά μου
Πραγματικά δεν έχω καμία διάθεση να λάβω μέρος στην συζήτηση και ούτε με ενδιαφέρει αν τελικά θα βρεθεί άνθρωπος να δώσει κοκόνι ή όχι στην Γεωργία, δεν με ενδιαφέρει να σχολιάσω γιατί θεωρεί ότι έχοντας έναν σκύλο μέσα στο σπίτι δεν μπορεί συγχρόνως να γίνει ανάδοχος και σε παιδάκι από το χαμόγελο του παιδιού όπως αναφέρει, και όλα αυτά που άκουσα και μου φάνηκαν το λιγότερο αστεία.
Το μόνο που θέλω να πω σε αυτούς που προτείνουν να πάρουν εκπαιδευτή για να αρχίσει το παιδάκι να παίζει με το καυκάσιο είναι να συνέρθουμε λίγο και να ξέρουμε τι λέμε.
 


Sophiaouda

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2008
1.325
8
Φθινοπωρο
δεν μπορουν μερικοι να καταλαβουν (εφοσον μιλαμε για ρατσατα σκυλια) οτι δεν κανουν ολα για πχ,παιδια,κοπαδια,φυλαξη,ατζιλιτι,κυνηγι κλπ.

Η καθε φυλη εχει δημιουργηθει για καποιο απο αυτα ή συνδιασμο καποιον.

Ε οχι δεν μπορεις σονη και ντε να βαλεις ενα πχ καυκασιο στον καναπε,το καυκασιο ειναι για στρεμματα,για ζωα,για φυλαξη,,,(ουτε μετα τα προβατα,να το βαλεις μεσα στο σπιτι!!!!!!!!)
ουτε ενα μπορντεν κολει να το κλεισεις σε ενα διαμερισμα ,με μια 20 λεπτη βολτα με λουρι την ημερα.
 


Σωτήρης75

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2013
100
0
Θεσσαλονικη
καλημερα

Πραγματικά δεν έχω καμία διάθεση να λάβω μέρος στην συζήτηση και ούτε με ενδιαφέρει αν τελικά θα βρεθεί άνθρωπος να δώσει κοκόνι ή όχι στην Γεωργία, δεν με ενδιαφέρει να σχολιάσω γιατί θεωρεί ότι έχοντας έναν σκύλο μέσα στο σπίτι δεν μπορεί συγχρόνως να γίνει ανάδοχος και σε παιδάκι από το χαμόγελο του παιδιού όπως αναφέρει, και όλα αυτά που άκουσα και μου φάνηκαν το λιγότερο αστεία.
το καλυτερο απ ολα και εγω μαζι σου
ολα μπορεις να τα κανεις
αρκη να εχεις δυναμη και αγαπη
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
δεν μπορουν μερικοι να καταλαβουν (εφοσον μιλαμε για ρατσατα σκυλια) οτι δεν κανουν ολα για πχ,παιδια,κοπαδια,φυλαξη,ατζιλιτι,κυνηγι κλπ.

Η καθε φυλη εχει δημιουργηθει για καποιο απο αυτα ή συνδιασμο καποιον.

Ε οχι δεν μπορεις σονη και ντε να βαλεις ενα πχ καυκασιο στον καναπε,το καυκασιο ειναι για στρεμματα,για ζωα,για φυλαξη,,,(ουτε μετα τα προβατα,να το βαλεις μεσα στο σπιτι!!!!!!!!)
ουτε ενα μπορντεν κολει να το κλεισεις σε ενα διαμερισμα ,με μια 20 λεπτη βολτα με λουρι την ημερα.
Mα πέρα από αυτό, ένα καυκάσιο που δεν ήρθε σε επαφή ποτέ με το παιδί της οικογένειας, και 7 μηνών να είναι το θεωρώ μεγάλο για να κοινωνικοποιηθεί με το παιδί. Δεν μπορούμε να προτείνουμε πειράματα που μπορεί να βάλουν σε κίνδυνο μικρά παιδιά.
Έναν σκύλο ακόμα και φύλακα να θέλεις να τον κάνεις εφόσον έχεις μικρά παιδιά στο σπίτι οφείλεις να τον φέρεις επαφή από 2 μηνών με τα παιδιά, και να υπάρξει πλήρης εξοικείωση. Όχι να έχεις κάπου στα 10 στρέμματα δύο σκύλους επικίνδυνους ακόμα και για την ίδια σου την οικογένεια. Αλλά άλλη ιστορία αυτή..
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Ρε σεις πατε καλα????????
Ποιος ειπε οτι ο σκυλος κ το παιδι δεν εχουνε επαφη?
Ποιος ειπε οτι τα σκυλια ειναι αγρια κ θα το φανε ζωντανο??
Τι λετε ωρες ωρες πραγματικα δεν σας καταλαβαινω!

Η γυναικα ειπε οτι θελει ενα σκυλο για να ασχολειται το παιδι μαζι του!
Δλδ πως μορει να ασχοληθει το παιδι με ενα τετοιο σκυλι???
Μπορει να παιξει μαζι του με την μπαλα?
Μπορει να το κανει μπανιο?
Μπορει να το βγαλει βολτα?
Μπορει να το ταισει??
Ακομα κ αν τα σκυλια τα επαιρνε σημερα οταν θα φτανανε στην ηλικια των 6μηνων θα ηταν αδυνατο ενα 8χρονο να ασχολειται μαζι τους!!!!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Ρε σεις πατε καλα????????
Ποιος ειπε οτι ο σκυλος κ το παιδι δεν εχουνε επαφη?
Ποιος ειπε οτι τα σκυλια ειναι αγρια κ θα το φανε ζωντανο??
H ίδια το είπε, αν διαβάσεις τα ποστ θα δεις αν πάμε καλά ή όχι.
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
H ίδια το είπε, αν διαβάσεις τα ποστ θα δεις αν πάμε καλά ή όχι.
Καθολου καλα δεν πατε!
Η κοπελα ειπε:
Θελει ομως ο γιος μου σκυλακι συντροφιας μιας και ειναι μοναχοπαιδι.

Με τα αλλά Σκυλια δεν μπορεί να ασχοληθεί-παίξει γιατι αφενός ο ένας ειναι σχεδόν 80 κιλά και η άλλη μεγαλώνοντας θα γίνει κι αυτή, αφετέρου την ημέρα ειναι περιορισμένα σε ενα χώρο 2 στρεμμάτων γιατι ειναι άγρια με τους ξένους που μπαινοβγαίνουν π.χ. Κηπουρος κ.λ.π.
Συντροφια λοιπον ενα 8χρονο με τετοια σκυλια ΔΕΝ μπορει να κανει που να χτυπιεστε.
Επισης το οτι η γυναικα δεν αφηνει τα σκυλια ανεξελεκτα στο κτημα γιατι αν μπει καποιος κανενα 8χρονο δεν θα τα συγκρατησει κ μαλλον θα βγαλουνε τον αλλον κομματια απο το κτημα οχι μονο δεν ειναι κατακριτεο αλλα εγω την βρισκω πολυ υπευθυνη κ συνειδητοποιημενη!

Εχεις δει λοιπον κοπελα μου 8χρονο να προσπαθει να παιξει με ενηλικα ποιημενικα????
Ουτε γω. Εχω δει ομως την προσπαθεια 6χρονου να παιξει με την σκυλα μου που ειναι 50κιλα -9μηνων κ τελεια με τα παιδια, αλλα οσο τελεια κ να ειναι καθε φορα που το παιδι βρισκεται κοντα στην ουρα της που κουνιεται σαν τρελλη απο την χαρα ειναι λες κ το μαστιγωνουνε!
Καθε φορα που η σκυλα παει να του χαιδευτει το πεταει κατω....!
Καθε φορα που το γλυφει για να του δειξει την συμπαθεια της ειναι λες κ το εχεις καταβρεξει το πιτσιρικι με το λαστιχο!
Ασε δεν τι θα γινοτανε αν προσπαθουσαν να παιξουνε με καποια μπαλα πχ δεν θελω να το σκεφτομαι......

Οποτε ξαναλεω οχι δεν πατε καθολου καλα!
Αντι η γυναικα να προσπαθει να συμβιβασει τα συμβιβαστα, θελει να παρει ενα μικρο σκυλακι να εχει ο γιος της το παρεακι του!
Αντι να της πουμε μπραβο της κραζετε κ λετε ενα σκασμο αοριστα δικα σας συμπερασματα για ποιο λογο?
Επειδη τολμησε κ ειπε την λεξη "εξω" ?????

Υ.Γ. Και για να μην τρελαθουμε τελειως δεν ειπε δεν ερχονται σε επαφη ειπε δεν μπορει να ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ-ΠΑΙΞΕΙ μαζι τους!
Αν ξερετε την εννοια αυτων των δυο λεξεων.....
 
Last edited:


shib

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2012
156
3
Φαντάζομαι ότι η κυρία Γεωργία εννοούσε ότι με το καινούργιο μέλος το παιδί θα ξεκινήσει να ασχολείται σιγά σιγα και με επίβλεψη πάντα με το σκυλάκι και μεγαλώνοντας θα μάθει να το φροντίζει.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
East49 ή west50 ή όπως αλλιώς σε λένε, το ύφος των ποστ σου να το προσέχεις, δεν είμαι ούτε κοπέλα σου και ναι σίγουρα δεν πάω καλά για να συνομιλώ μαζί σου.
Κατά τα άλλα όχι δεν έχω δει ποτέ 8χρονο να προσπαθεί να παίξει με ενήλικο μεγαλόσωμης φυλής έχεις μόνο εσύ το προνόμιο, άλλωστε τα ξέρεις όλα οπότε τι νόημα έχει να προσθέσουμε κάτι εφόσον έγραψες εσύ την θεάρεστη άποψη σου..
Από κει και πέρα αυτό που είπα και θα το ξαναπώ είναι ότι τα σκυλιά που έχει ήδη δεν είναι κατάλληλα όχι απλά για να παίξουν με το παιδί αλλά και ούτε να έρθουν σε επαφή μαζί του. Και αυτό είναι επικίνδυνο.
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
East49 ή west50 ή όπως αλλιώς σε λένε, το ύφος των ποστ σου να το προσέχεις, δεν είμαι ούτε κοπέλα σου και ναι σίγουρα δεν πάω καλά για να συνομιλώ μαζί σου.
Κατά τα άλλα όχι δεν έχω δει ποτέ 8χρονο να προσπαθεί να παίξει με ενήλικο μεγαλόσωμης φυλής έχεις μόνο εσύ το προνόμιο, άλλωστε τα ξέρεις όλα οπότε τι νόημα έχει να προσθέσουμε κάτι εφόσον έγραψες εσύ την θεάρεστη άποψη σου..
Από κει και πέρα αυτό που είπα και θα το ξαναπώ είναι ότι τα σκυλιά που έχει ήδη δεν είναι κατάλληλα όχι απλά για να παίξουν με το παιδί αλλά και ούτε να έρθουν σε επαφή μαζί του. Και αυτό είναι επικίνδυνο.
Το δικο μου υφος σε ενοχλει κ καλα κανει.
Την γυναικα δεν την προσβαλει το υφος σχεδον ολων σας εδω κ τοσες σελιδες?????????
Για ελα λοιπον λιγο κ στην θεση του αλλου!

Το υπογραμμισμενο ειναι ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΑΥΘΑΙΡΕΤΟ συμπερασμα!!
Αυτο λεω εξ αρχης!
Οτι βγαζετε οτι συμπερασματα σας κατεβουνε στο κεφαλι κ κανετε κ σεναρια επ αυτων.
Αν εσυ θες να στησεις ολοκληρο εργο γυρω απο δυο σαφεστατες κουβεντες που ειπε η κοπελα, τι να σου πω!
Και επιτελους, δεν ειπε ΠΟΤΕ οτι τα σκυλια κ το παιδι δεν ερχονται σε επαφη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Σκαλωνετε παλι στο υφος των ποστ και φευγουμε απο την ουσια του θεματος. Ειλικρινα ομως αυτο το πραγμα ειναι κουραστικο.
Αν ενοχλειται η γυναικα που ξεκινησε το θεμα, θα το ειχε πει. Εχει να γραψει απο την δευτερη σελιδα αν δεν κανω λαθος.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
east...έχεις στήσει καυγά με άλλη; :mad:

Εμένα πάντως, με έχουν μπερδέψει τα ποστ σου. Πότε μιλάς για το κοκόνι και πότε για τα ποιμενικά;
Εσύ, γιατί εξαγριώνεσαι και βγάζεις αντίθετα συμπεράσματα; Μόνο επειδή υπήρξαν ενστάσεις ως προς το "έξω"; Γιατί από τα γραφόμενα της θεματοθέτριας, βγαίνουν τα μέχρι στιγμής συμπεράσματα, σε μεγάλο βαθμό, και λιγότερο από το κεφάλι του καθενός. Εσύ ας πούμε, πως βγάζεις τα αντίθετα; Εκτός...αν μιλάς μαζί της πριβέ, και γνωρίζεις περισσότερα από τους υπόλοιπους.

Και τελικά...είναι άγρια τα συγκεκριμένα ποιμενικά; Η ίδια λέει "ναι" [και γι'αυτό ψάχνει παρεάκι για το παιδάκι]
Ερχονται σε "επαφή" με το παιδί; Η ίδια λέει "όχι" [και γι'αυτό ψάχνει παρεάκι για το παιδάκι]
Δύο μεγαλόσωμα "άγρια" ποιμενικά λοιπόν, είναι τελικά "καλή ιδέα" να έρχονται σε "επαφή" με...οποιονδήποτε, πλην αυτού που τα ταίζει; Εγώ λέω όχι. Εσύ λες κάτι άλλο;

Αν θέλει λοιπόν η θεματοθέτρια, ας δώσει περισσότερες πληροφορίες, για να ξέρουμε τι λέμε. Αν δεν θέλει, με γειά της, με χαρά της. Αλλά για να μυρίζουμε τα νύχια μας, όπως λέει και ο Στέλιος, δεν είναι και ότι πιο παραγωγικό. Αυτό άλλωστε γίνεται σε όλες τις συζητήσεις. Η τρίχα...τριχιά... Πως αλλιώς θα αναπτυχθούν τόσες σελίδες, με μόλις 6 ποστ της Γεωργίας; Με υποθέσεις εκατέρωθεν.
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Και τελικά...είναι άγρια τα συγκεκριμένα ποιμενικά; Η ίδια λέει "ναι" [και γι'αυτό ψάχνει παρεάκι για το παιδάκι]
Ερχονται σε "επαφή" με το παιδί; Η ίδια λέει "όχι" [και γι'αυτό ψάχνει παρεάκι για το παιδάκι]
Δύο μεγαλόσωμα "άγρια" ποιμενικά λοιπόν, είναι τελικά "καλή ιδέα" να έρχονται σε "επαφή" με...οποιονδήποτε, πλην αυτού που τα ταίζει; Εγώ λέω όχι. Εσύ λες κάτι άλλο;

Αυτό άλλωστε γίνεται σε όλες τις συζητήσεις. Η τρίχα...τριχιά... Πως αλλιώς θα αναπτυχθούν τόσες σελίδες, με μόλις 6 ποστ της Γεωργίας; Με υποθέσεις εκατέρωθεν.
Που ακριβως ειπε η γυναικα οτι το παιδι δεν ερχεται σε επαφη με τα ποιημενικα του κτηματος?
Γιατι εγω δεν το βρηκα πουθενα.
Ειπε μονο οτι το παιδι δεν μπορει να παιξει-ασχοληθει μαζι τους, πραγμα που βρισκω φυσιολογικοτατο!

Που ακριβως ειπε οτι τα ποιημενικα ειναι αγρια προς τα μελη της οικογενειας κ οτι κινδυνευουνε απο αυτα?
Γιατι εγω δεν το βρηκα πουθενα.
Ειπε μονο οτι τα περιοριζουνε σε ενα μερος του κτηματος την ημερα γιατι ειναι επιθετικα προς τους ξενους πχ κηπουρος, εκτος κι αν το παιδι της θεωρειτε ξενος η ειναι ο κηπουρος.......

Το μονο στο οποιο θα συμφωνησουμε ειναι οτι με εκατερωθεν υποθεσεις γινεται η τριχα τριχια κ ο καθενας στηνει σεναρια χωρις βαση!

Απο το να κατηγορουμε λοιπον καποιον βαση του σεναριου που στησαμε στο κεφαλι μας κ οχι βαση των λεγομενων του ειναι καλυτερα να περιοριστουμε στις πληροφοριες που εχουμε.......
 


Status
Κλειδωμένο θέμα