Νέο μέλος στην παρέα, pastor (bandog).


panos chow

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
575
27
Πολύ ωραίος! Να τον χαίρεσαι!
(το ψαρωτικό-κακο του το χαλάει το αυτί των γκρέμλιν)
Σε ευχαριστω πολυ...
κοιτα τα αυτια ειναι μια πονεμενη ιστορια και αν εξαιρεσουμε το γεγονος οτι το μετανιωσα απο την πρωτη μερα που τα κοψαμε ,κατα τα αλλα μου αρεσουν πολυ ετσι.
απο κατι αλλα που βλεπω που τα εχουν πετσοκομμενα λες και δεν εχουν αυτια,του pastor θεωρω οτι ειναι πολυ πιο ωραια.
 








Aunt Mary

Well-Known Member
16 Οκτωβρίου 2012
599
178
Τι ωραιος σκυλος...και τι ωραιο μερος για το σκυλο....
(γιατι για εσας τους ανθρωπους δεν ειναι ουτε να το φτυσεις....:p)
Να σας ζησει!!
 




panos chow

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
575
27
Ευχαριστούμε πολύ για τα κοπλιμεντα...
Γιαννη δεν εχουν αλλαξει και πολλα πραγματα,είναι ισως πιο ηρεμος από ποτε.
εχει χαλαρωσει αρκετα και στη βολτα αλλα κυριως με τους ξενους στο σπιτι.
Ενα μεγαλο στοιχημα που είχαμε να αντιμετωπίσουμε ηταν ο ερχομος της κορης μου,
η μικρη είναι 2,5 μηνων και πραγματικα ειχα παρα πολύ αγχος για το πως θα την δεχθεί.
Μπορω να πω ότι η συμπεριφορα του με εξεπληξε ευχαριστα,ηταν σαν να την περιμενε .
την πωτη φορα ου την ειδε ,την πλησιασε την μυρισε και κουνουσε την ουρα του σαν τρελος.
Φυσικα την ειχα στα χερια μου ,τον εβαλα να καθησει και αφου ηρεμησε τον αφησα να ερθει σιγα σιγα ώστε να γινει η πρωτη επαφη.
Αν και η καρδια μου πηγαινε να σπασει τελικα όλα πηγαν καλα.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: DORIS


nikos00

Well-Known Member
29 Δεκεμβρίου 2013
193
81
Αθηνα
Πανο πρωτα απ ολα να χαιρεσε την κορουλα ! να την καμαρωσεις οπως επιθυμεις !
Πολυ σημαντικο που δεχτηκε τοσο ηρεμα, χωρις ζηλιες τη μικρη...


Φοβερος ο σκυλακος σου, εχεις ωραιο χωρο ... θα του δινει κ θα καταλαβαινει στο τρεξιμο!!!!
 


panos chow

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
575
27
Έχουμε καιρό να γράψουμε το ξέρω ,θα επανορθώσουμε όμως .
Έχουν αλλάξει διάφορα άλλα ο μεγάλος είναι σταθερή αξία .
Ξεκινάμε με μια φωτο και έπεται και συνέχεια ...
 

Attachments









panos chow

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
575
27
Ο κουταβος όσο πάει και γίνεται πιο κουτάβι ...
Σε λίγες μέρες κλείνει τα 4 και μπορώ να πω ότι δεν έχει αλλάξει πολυ τα τελευταία 2 χρόνια .
Πια είναι πολύ συνεργάσιμος,με τους ξένους δεν Έχουμε κανένα θεμα ,όσοι έρχονται και ξεπεράσουν το πρωτο σοκ λόγο μεγέθους μετα γίνονται οι καλύτεροι φίλοι του ...
Έχουν σχέση πάθους μαζί του .
Με την οικογένεια δεν θα μπορούσε να είναι καλύτερα Και φυσικά με την.μικρή μου κόρη είναι πραγματικά σαν μεγάλος αδερφός .
Όταν είναι κοντά της είναι οι μοναδικές στιγμές που προσπαθεί να μην είναι ατσουμπαλος,γιατί Γενικά είναι πολυ .
Αν ξεχαστεί και περάσει μπροστά σου πατάει ποδια και ότι αλλο βρεθεί στο διάβα του ...χαχα
Με τα αρσενικά μεγάλου μεγέθους συνεχίζουμε να Έχουμε Θέματα ,τα οποία δεν νομίζω να ξεπεράσει ποτέ .
Δεν με ενοχλεί πια γιατί τον ξέρω και αποφεύγω καταστάσεις ,αλλά θα ήθελα κάποια στιγμή να μπορώ να τον αφήνω να παίξει χωρίς φόβο .
Απο κιλά παίζει απο 60 μέχρι 65 στα βαριά του ,ανάλογα την εποχή .
Αυτά το ολίγα προς το παρόν
 
  • Like
Reactions: johnk and Orilis




panos chow

Well-Known Member
21 Φεβρουαρίου 2011
575
27
χαιρετώ την παρέα.
Δυστυχώς αυτο ειναι το τελευταίο σχόλιο που θα γραψω για αυτον τον καταληκτικο σκύλο.
τον καλυτερο μου φιλο .....
Ο Παστορ νικήθηκε απο εναν πολυ επιθετικό αδενοκαρκινομα και μας αφησε στην ηλικια των 8,5 χρόνον .
Τεράστια η απώλεια του ,πραγματικα με συγκλόνισε, αλλα συνεχίζω και παίρνω μαζι μου ολες αυτες τις αμέτρητες στιγμες αγαπης και γελιου που μου -μας πρόσφερε.
Μεγαλε ηρθες ,μας εμαθες τοσα πολλα και εφυγες περιφανος οπως σου άξιζε.

θα σε θυμόμαστε για πάντα
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3