Να συστηθούμε καθυστερημένα


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Ωπ!Να την χαιρεσαι την μουστακαλού . Ποιός/πώς τα σκαρφίζεται αυτά τα μοναδικά ονόματα;
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Καλημέρα σε ευχαριστώ @ioanna a . Μου αρέσουν τ αρχαία ελληνικά ονόματα κ μ τ βοήθεια τς φίλης μου τ επιλέξαμε. Η Ιλάειρα ήταν κόρη του βασιλιά της Μεσσηνίας Λεύκιππου και αδελφή της Φοίβης. Οι Ιλάειρα και Φοίβη απήχθησαν από τους Διόσκουρους Κάστορα και Πολυδεύκη. Οι Ιλάειρα και Φοίβη ήταν ξαδέλφια των Διόσκουρων, και την εποχή της απαγωγής, ήταν ήδη αρραβωνιασμένες με τους Ίδα και Λυγκέα, επίσης ξαδέλφια τους (γιούς του αδελφού του Λεύκιππου, Αφαρέα). Αποτέλεσμα της απαγωγής ήταν ο πόλεμος μεταξύ των Ίδα και Λυγκέα κατά Κάστορα και Πολυδεύκη, στον οποίο βρήκαν άδοξο τέλος οι Διόσκουροι.
 

Attachments





AGRIAN

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2015
590
1.968
Αθήνα
Ειδα το θεμα σας καθυστερημενα. Κουκλια και τα δυο να σου ζησουν !!
Προτιμαω τα μακρυτριχα απο τα κοντοτριχα τζακ, αν και μας σπανε τα νευρα στο παρκο : ερχονται ελευθερα και με υπερηχητικη ταχυτητα επανω μας σα ρουκετες που γαβγιζουν. Φοβερα σκυλια !!
 
  • Like
Reactions: archodea


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Ειδα το θεμα σας καθυστερημενα. Κουκλια και τα δυο να σου ζησουν !!
Προτιμαω τα μακρυτριχα απο τα κοντοτριχα τζακ, αν και μας σπανε τα νευρα στο παρκο : ερχονται ελευθερα και με υπερηχητικη ταχυτητα επανω μας σα ρουκετες που γαβγιζουν. Φοβερα σκυλια !!
Χαχαχαχα καταλαβαίνω τι εννοείς. Ο Ωρίωνας είχε ανεπτυγμένο αυτό τ ταλέντο από μηνών, με υπερηχητικό γάβγισμα. Η Ιλάειρα προς τ παρόν είναι παναγία, απορώ αν έχω δεύτερο σκύλο χαχαχα
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Σήμερα αποφάσισα ν πάρω τ παιδιά κ ν πάμε ν χαλαρώσουμε, παίξουμε κ κοινωνικοποιηθούμε (η μικρή). Έτσι τους έδεσα μ τ ζώνη στο πίσω κάθισμα κ κινήσαμε για βόρεια (καθώς εκεί βρίσκονται τ οργανωμένα πάρκα. Περάσαμε καταπληκτικά μ μεγάλη παρέα κ πολύ παιχνίδι για τρεις ωρίτσες. Η Ιλάειρα καθότι μωρό χωνόταν παντού κ έκλεψε εντυπώσεις, ο Ωρίωνας στον πλανήτη happy!!!! Τώρα είναι κ οι δύο τέζα, ούτε ρουθούνι ν κουνηθεί χαχαχα

 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Σήμερα η Ιλάειρα έκανε τ πρώτο της μπάνιο κ έδειξε πως είναι τρομερή κολυμβήτρια. Είχαμε πάει σε πάρκο σκύλων μ πισίνα. Να είναι καλά και τ δύο φρόντισαν ν δροσίσουν κ εμένα μ τ παιχνίδια τους στο νερό. Η μέρα μας έκλεισε στο πάρκο του Νιάρχου που είχε προβολή minions. Ήρθαν σ επαφή μ πολλά παιδάκια που τ χάιδευαν. Έχοντας εξαντλήσει οποιαδήποτε ενέργεια καθώς γυρνάμε από τις 17:30 σας ευχόμαστε καληνύχτα :sleep::sleep::sleep::sleep::sleep::sleep:
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Τν Κυριακή με τ παιδιά μου συμμετείχαμε στο penny marathon που γινόταν στον Νιάρχο. Γνώριζα για τ διοργάνωση κ τι πρεσβέβει, με δράση κ στην Αυστραλία. Η ιστορία για τ πως ξεκίνησε μ άγγιξε κ αξίζει ν τ διαβάσετε στο site τους pennymarathon.com. Πολύ οργανωμένα κ είχε ανταπόκριση από τ κόσμο. Συμμετείχαν κ δύο σκυλιά μ αναπηρικά αμαξίδια. Στη διαδικασία που τρέχαμε η Ιλάειρα θυμήθηκε ότι ξέχασε ν χέσει τ πρωί κ μας έκανε στάση για ν συνεχίσει ο Ωρίωνας μ κατούρημα χαχαχα. Στο τέλος εκτός από νερό τ σκυλιά είχαν μπισκότο κ λιχουδιά. Περάσαμε καταπληκτικά
 






archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Όπως κ άλλες Κυριακές έτσι μ χτες πήγα τ τρομερό ζεύγος σ dog park για κοινονικοποίηση υπό επίβλεψη. Παίξαμε, κάναμε κ τς απαραίτητες βουτιές μας κατά κύριο λόγο ο Ωρίωνας η Ιλάειρα αρκέστηκε σε μία χαχαχα. Τ μόνο που μ προβλημάτισε κ πρέπει ν δουλέψουμε μ τν Ωρίωνα είναι ότι βγάζει προστασία (όπως μου τ περιέγραψαν). Σε συγκεκριμένο μεμονωμένα σκυλί έβγαλε επιθετικότητα (σκύλος νεαρής ηλικίας). Τν περιορίσαμε ν ηρεμήσει, αλλά μ ενόχλησε που τν έβαλαν ξέχωρα από εμένα αιτιολογώντας ότι τ εμφανίζει λόγω τς παρουσίας μου. Ρωτώντας πως ν τ δουλέψω πήρα τν απάντηση ν σταματήσω ν χαϊδεύω (ίσως ν τ πάρα έκανα πριν έρθει η Ιλάειρα σπίτι). Πέρα από αυτό τ γεγονός (θ ήθελα κ τν άποψη σας ως προς τν αντιμετώπιση ) η μέρα πέρασε άψογα κ γύρισαν σπίτι κουρασμένοι πολύ.
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Χτες ήταν μια πολύ όμορφη κ γεμάτη μέρα μας. Γνωρίσαμε από κοντά τ Rotty που είναι μέλος του forum. Πέξανε κ οι τρείς πολύ όμορφα μ τ μπαλάκι έτρεξαν κ διασκέδασαν. Προς τ τέλος που είχαν κουραστεί κ μετρούσα αρκετά κουνούπια στα πόδια μου τους πήγαμε βόλτα θάλασσα. (Παράπονο ότι ακόμα ν διαβάσω τς απόψεις σας από τ προηγούμενο post :cry::cry:)​
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Καλησπέρα χτες δοκιμάσαμε μ επιτυχία τ agility. Κατάλαβα γιατί κατακτά όλο κ περισσότερους οπαδούς. Τ ζεύγος ανταποκρίθηκε στο δοκιμαστικό μ επιτυχία, έχοντας τν Ιλάειρα ν φορά κυριολεκτικά τ γυαλιά στον Ωρίωνα. Μας εύχομαι καλή μας αρχή
 


HAHA

Well-Known Member
14 Μαϊου 2016
142
397
55
σε λίγο δεν θα ξεκολλάτε! καλή αρχή και καλά κουράγια και τρεχάτε ποδαράκια μου :)
 
  • Like
Reactions: archodea


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Χτες ήταν μια πολύ όμορφη κ γεμάτη μέρα μας. Γνωρίσαμε από κοντά τ Rotty που είναι μέλος του forum. Πέξανε κ οι τρείς πολύ όμορφα μ τ μπαλάκι έτρεξαν κ διασκέδασαν.​
Περασαμε εξαιρετικα! Ενα φανταστικο παρκακι στην πλατεια νερου στο φαληρο. Καλα η Ιλαειρα ειναι μεγαλη μορφη! ο Ωριωνας επισης αστερι...πολυ παιχνιδιαρης και πολυ σπιντας οσο αφορα κυνηγι για το μπαλακι. Βεβεαια...σαν σωστος κυριος...αφηνε την ροτι να το παιρνει οταν φτανανε ταυτοχρονα στο μπαλακι. Κριμα που δεν βγαλαμε αναμνηστικες φωτο, next time for sure!
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Καλησπέρα σας χτες Ωρίωνας κ Ιλάειρα είχαν καλλοπισμο. Ξεκινήσαμε νωρίς επειδή τ ραντεβού μας ήταν Βόρεια κ μ χαρά σας τους δείχνω φροντισμένους. Η παρέμβαση ανάμεσα τους ήταν απαραίτητη γιατί μετά από 2 ώρες τ τελευταίο που ήθελαν ήταν φωτογραφία χαχαχα
 

Attachments