Νεογέννητο κουτάβι ορφανό


Pandam

New Member
5 Ιουνίου 2021
2
0
37
Καλημέρα, έχω ένα ορφανό νεογέννητο κουτάβι. Από την πρώτη μέρα το ταΐζω ειδικό γάλα και το βοηθάω να κάνει την ανάγκη της και όλα κοιλουσαν ομαλά. Τώρα είναι μίας εβδομάδας και από προχθές αρεωσε τις κενωσεις σε κακά ανά δύο γεύματα. Εχθές το απόγευμα εφαγε το μεγαλύτερο γεύμα της και από το επόμενο γεύμα δεν θέλει να φάει. Δεν τραβάει από το μπιμπερό και με το ζόρι του δίνω λίγο. Επίσης μέχρι σήμερα το πρωί δεν είχε κάνει κακά τελικά έκανε αρκετά με ζωρι όμως. Εξακολουθεί να μην τραβάει στο μπιμπερό και είναι λίγο ποίο νοχελικο. Έχετε ιδέα πως μπορώ να το βοηθησω
 


Orjo

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2020
486
1.094
20
Πάτρα
Έχεις καλέσει κάποιον κτηνίατρο που θα μπορούσε να σε βοηθήσει σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα;
 


Pandam

New Member
5 Ιουνίου 2021
2
0
37
Έχεις καλέσει κάποιον κτηνίατρο που θα μπορούσε να σε βοηθήσει σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα;
Ναι μιλήσα μου είπε να του κάνω κλισμα μήπως ανακουφιστει απο τα πονάκια. Με το θέμα του φαγητού έιπε δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Ναι μιλήσα μου είπε να του κάνω κλισμα μήπως ανακουφιστει απο τα πονάκια. Με το θέμα του φαγητού έιπε δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι
Η θερμοκρασία του είναι οκ;
Για το θέμα του φαγητού θα μπορούσες να το ταϊσεις με σωληνα.
 




Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Όταν λες μια εβδομάδας, το έχει εσύ μια εβδομάδα ή είναι 7-8 ημερών; Έχει κλειστά τα ματάκια του;