Νεο μελος


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
ΌΛΟ ΑΥΤΌ με 55 ευρώ??
Σηκωθείτε από ντιβάνια καναπέδες...

Η οροφή βλέπω αντίσεισμική,αντιπλημμυρικη, πλήρης μόνωση...
το σπιτακι ειναι κατω απο υποστεγο για την ακριβεια απο πανω ειναι μπαλκονι ... ναι με 55 περιπου ευρω ... εγω το βρισκω φτηνο ..
 


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
ιωαννα επειδη δενν θα με τρελανεις εσυ

View attachment 56443View attachment 56444εστιασε μονο στα πατωματα/δαπεδα (χωρια τις αλλες διαφοορες)και εξηγησε μου πως ειναι το ΙΔΙΟ σπιτακι
στο σπιτακι που δεν υπαρχει τιποτα οπως λες ειναι απλα μια δοκιμη στο πως θα στησουμε τους τσιμεντολιθους και για να δουμε αν το υψος ειναι ενταξει αν δεις το κανονικο ειναι αλλαγμενο αντι να βαλουμε εναν και εναν τσιμεντολιθο στην καθε πλευρα βαλαμε 2 στην ιδια πλευρα για να βαλουμε τον κουβα με το νερο ... και φυσικα η θεση του δεν ειναι αυτη που εχουμε το σπιτακι το ερειπιο αλλα το βαλαμε στον απεναντι τοιχο και εκει ξεκινησε το χτισιμο δεν ξερω αν εχεις καταλαβει :p
 






Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Φτηνότατο είναι!!!

Δυστυχώς είναι και τελείως εκτεθειμένο στις κακές καιρικές συνθήκες...και σε κρύο και σε ζέστη...και δεν φαίνεται αν έχει μαξιλαράκι μέσα...
 


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
Φτηνότατο είναι!!!

Δυστυχώς είναι και τελείως εκτεθειμένο στις κακές καιρικές συνθήκες...και σε κρύο και σε ζέστη...και δεν φαίνεται αν έχει μαξιλαράκι μέσα...
δεν εχει γιατι τα ξεσκιζει ολα και το πρωτο σπιτακι που το πληρωσα το διελυσε δεν εμεινε πλαστικο για πλαστικο σε ενα μηνα εκλαιγα τα 150 που ειχα δωσει εδω τρωει χαλακια τα πλαστικα και το ξυλο στα μαξιλαρακια θα κωλωσει ?? για να φανταστεις αμα τυχει και χιονισει και το στρωσει εστω και λιγο κοιμαται στο χιονι ... μαλλον θα φταιει που μικρος κουτουλαγε οπου εβρισκε ... :/
 










vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Αν ο σκύλος κοιμάται εκεί για να κάνει παρέα στην κυρία σκνίπα θα πρέπει να του κάνεις μια φορά το μήνα προληπτικό έλεγχο για καλαζάρ - του κάνεις?
 


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
δεν εχουμε σκνιπες εδω που μενω .. και εξετασεις του εχω κανει λες να αφηνα το σκυλι μου ετσι ?? επειδη κοιμαται εξω δεν σημαινει οτι το αγαπαω λιγοτερο απο τους υπολοιπους που τα εχουν μεσα ... αν ηθελε να κοιμαται μεσα η πορτα μου ειναι ανοιχτη ... επελεξε το εξω και το δεχτηκα δεν τον καταπιεσα να μεινει σε 4 τοιχους ... επισης για προληπτικους λογους φετος θα κανω και απεντομωση μιας και μετακομισα... επισης καθε μηνα το σκυλι εξεταζεται και το γρασιδι ειναι ψευτικο γιατι ειναι αλλεργικος ... μην ανησυχεις τον σκυλο μου τον εχω πανω απο ολους και απο ολα ...και τελος δεν σχολιασα εδω για να δειξω το που μενει αλλα για να δωσω στο παιδι που εψαχνε τροπους μια οικονομικη λυση ... και οχι για να μου την πειτε ... και στην τελικη εγω αυτο μπορουσα να κανω ... αν εχεις εχετε λεφτα για βιλες καλως ... μακαρι να τα ειχα και εγω ...
 
  • Like
Reactions: Brave


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Ο τσιμεντόλιθος είναι φθηνό κι εύχρηστο υλικό κατασκευής αλλά χρειάζεται μόνωση για να προστατεύεις το σκύλο σου απ' τη θερμοκρασία.
Όσο για τη σκνίπα, μη βάζεις το χέρι σου στη φωτιά ότι δεν έχετε στην περιοχή σου, και αύξησε τα απωθητικά μέτρα εφόσον βρίσκεται σε εξωτερικό χώρο στις ώρες αιχμής.
 


Ioanna93

Well-Known Member
15 Φεβρουαρίου 2016
238
65
Ο τσιμεντόλιθος είναι φθηνό κι εύχρηστο υλικό κατασκευής αλλά χρειάζεται μόνωση για να προστατεύεις το σκύλο σου απ' τη θερμοκρασία.
Όσο για τη σκνίπα, μη βάζεις το χέρι σου στη φωτιά ότι δεν έχετε στην περιοχή σου, και αύξησε τα απωθητικά μέτρα εφόσον βρίσκεται σε εξωτερικό χώρο στις ώρες αιχμής.
δεν θα το ελεγα αλλα οκ .. ο σκυλος μου δεν κοιμαται καν στο σπιτακι του ουτε σε αυτο ουτε στο αλλο που του ειχα παρει προτιμαει να κοιμαται στο γρασιδι και στα πλακακια .. δεν ξερω αν εχει τυχει σε καποιον αλλο αυτο ... παντως δεν φαινεται να ανησυχει ιδιαιτερα για τον καιρο και την θερμοκρασια .. οταν δεν βρεχει κοιματε στο γρασιδι απλωνετε παντου και οταν βρεχει παει κατω απο το υποστεγο που δεν τον πιανει η βροχη και κοιμαται στα πλακακια .. ακομα και οταν ηταν μικρος και τον ειχα μεσα δεν κοιμοταν στο κρεβατακι του αλλα στο πλακακι .. δεν μπορω να καταλαβω γιατι .. εχω σηκωσει τα χερια ψηλα ειναι ιδιαιτερος χαρακτηρας ... παντως οσα χρονια τον εχω μια φορα δεν τον ειδα να κρυωνει πχ να τουρτουριζει η κατι τετοιο ισα ισα ακομα και οταν κανει πολυ κρυο για εμας εκεινος αντι να κουλουριαστει απλωνετε η αληθεια ειναι πως εχει πικνο τριχωμα και καλη μονωση απο μονος του γιατι εχει τον τσοπανη μεσα του ...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.932
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95