Ξανασυστηνόμαστε (το σωτήριον έτος 2015)


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Χελόου εγκαίν. Στο άβαταρ απεικονίζεται ο μαν-Άρης ο μοναδικός ο κοπριλίσιους, σκύλος τζαναμπέτης κομματάκι αλλά και υπέροχος ταυτόχρονα, τριών αισίως πλέον. Τώρα που μεγάλωσε και του περνάει η εφηβεία, και έμαθα τα χούγια του και έμαθε κι αυτός τα δικά μου περνάμε ομολογουμένως μεγάλο έρωτα και δουλεύουμε όσο μπορούμε για να τα περνάμε ακόμα καλύτερα. Ο Άρης μου λέει να σας στείλω από ένα σλουρπ στη μουσούδα για τα καλώς σας ξαναβρήκαμε.
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
βόρειο άκρο νάμπερ τού, παρουσίαση της προκοπής την κοριτσάρα μου ως τώρα δεν την έχω κάνει και μάλλον δεν θα την κάνω ποτέ. λίγο νευρική,λίγο αντικοινωνική και πολύ τραμπούκος, γενικότερα την κατάντησα σαν τα μούτρα μου:giggle:
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Και εμεις αντε ξανα- μια απο τα ιδια ακομα- σε πιο γερασμενο!
MonaLisa πλεων 7 κλεισμενα και τα διδυμα ( Carmen και Cinderella) κλεισμενα τα 6 ειπαμε να βγουμε λιγο απο τους συνηθησμενους πια ρυθμους ρουτινας και να βαλουμε εναν ακομα μπελα (σε μορφη γαλλικου παλι) στο κεφαλι μας- που θα μας ερθει αν πανε ολα καλα στα τελη του αλλου μηνα!

Το αμερικανικο κοκερακι μας ( της κορης μου δηλαδη) που ειναι και αυτο επιτιμο μελος της φαμιλιας ειναι και αυτο καλα- 9 ετων τωρα- τυφλο, αλλα μια χαρα. Πιο ζωηρη και χαρουμενη απο ποτε.

Εγω συνεχιζω να μοιραζω τον χρονο μου μεταξι αθηνα και βολο- οπου και εκει λιγο πριν απο το πασχα μας ηρθε μια κουταβα ουρανοκατεβατη- και ζει πλεον με τον αντρα μου και του κανει παρεα.

Αυτα..!
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Mucca το American staffordshire terrier για όσους μας ξέχασαν..σχεδόν 4 ετών,απο δυσκολο κουτάβι εξελίχτηκε σε ενα ισορροπημένο ενήλικο πλάσμα.Ειναι ενα πλάσμα που χωρις να θελω να περιαυτολογήσω σε κερδίζει απο το πρωτο λεπτό.Αγαπαει όλο τον κοσμο εκτος απο τις γάτες..το οποίο το δουλευουμε ασταμάτητα αλλα λόγω κακών εμπειριών ειναι κομματάκι δυσκολο να ξεπεραστεί.Ειναι ενα τυπικό δείγμα για τη φυλη της και ειμαι μια περήφανη μάνα!Για την ωρα αυτα...σύντομα θα εχουμε και αλλα νέα αλλα θελω να σας κρατησω σε αγωνία!:p
 


dimitris_s2k

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2011
1.022
192
56
Athens / Marussi
www.facebook.com
Salve το παγκάκι μας και GR Champion πλέον & Savio o Γερμανικός Ποιμενικός μας! Και τα δύο πλέον κάνουν παρέα στο μωρό της οικογένειας μας, την Μαριέττα, που είναι 3 μηνών! Η Salve σε λίγο κλείνει τα 4 και ο Savio τα 3 έτη!
 

Attachments



Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Να μαστε παλι κι εμεις!!!!!
Θα θυμαστε βεβαια τον Ροκυ μου που με ειχε παιδευσει κατα καιρους με διαφορα...
Ομως εχει ηρεμησει παρα πολυ,καμμια σχεση με αυτα που εκανε στην αρχη...πιο κοινωνικοποιημενος πια,τα παει καλυτερα με αρκετα σκυλια,κυριως με τα αρσενικα που ειχαμε θεμα,οχι ομως με ολα...μη ξεχνιομαστε κιολας... :p
Με τα θηλυκα πολυ καλυτερα...εκεινο που δεν ξεχναει ειναι η γατα....ουτε κατα διανοια δε ξεχναει το...μισος του γι αυτες,γι αυτο ειαι παντα σε συναγερμο...
Εχει στρωσει και στη βολτα,επαψε να τραβαει οπως καποτε....αμε...ειμαστε καλα παιδια...εφτασε αισιως βλεπετε και τα 7 περιπου....αρχιζει φαινεται να......ωριμαζει... :D
Πριν λιγους μηνες καναμε μια επεμβαση στο αυτι του,γιατι ειχε πρηστει κι ειχε γινει τουμπανο...καποια αρτηρια στο πτερυγιο του αυτιου ειχε σπασει κι επρεπε να χειρουργηθει...ολα πηγαν καλα,αλλά το αυτακι μας δεν ειναι στητο πια...επεσε λιγο...ομως δεν μας απασχολει...ειμαστε πιο τσαχπινηδες ετσι.....
Αυτα κι απο εμας,και θα τα λεμε στη πορεια!!!!
 




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Σαντσο, ημιαιμος θεούλης που θα γινει 4 :)eek:) το καλοκαιρι. Εχω αρχισει να διασκεδαζω την ιδεα να του βρω παρεακι αλλα ακομα ειμαι πολυ εγωιστρια και δε θελω μπελαδες στο κεφαλι μου. Θα δειξει. Καλως σας ξαναβρηκαμε.
 


vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
βαγγέλω λαμπραντορού με κέδρο στολίδι εδώ. Σε μας όλα καλά, είναι αισίως τριών ο μικρός αλλα ευτυχώς δεν εχει χάσει την όρεξη για παιχνίδι.

Υπάρχει προσθήκη μιας ροτβαϊλερίνας αλλα όχι άμεσα στο δικό μου σπίτι, αλλα στην ελλάδα (ειμαι στας γερμανίας προς το παρόν). Για αυτή την ομορφιά θα σας μιλήσω αλλού ομως :)
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Γειααααααααααααααααά :cool:
Κατσε μυγδαααααλα, που πας φευγεις?

Ο λευκος θεος το 2015 εχει προσθεσει στην αγελη του 2 γατες (κι ομως εγινε και αυτο! ) και μια συντροφο (λεμε τωρα ... γιατι ειναι λιγο αγριο το κοριτσι του) :p

Θα βαλω φωτογραφιες μονο κοιμισμενα για να μου λεει η Viviana οτι τα κακοποιω τα ζωα μου :LOL:
1511447_10153150583088478_4259559307037379305_n.jpg 11014633_10153297480363478_4659367327078769382_n.jpg 1982187_10153032265073478_2377023782434327184_n.jpg
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Συμπάσχω με την θεματοθέτρια..ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ περάσαμε όσο το φόρουμ ήταν κλειστό...Για όσους δε θυμούνται, τα σκυλούνια στη φωτό είναι τα δικά μου. Audrey (pit bull mix 2 ετών πλέον) και Milva (cocker spaniel 4 ετών). Η Μίλβα μας έχει φάει τη ζωή..Όσο ακόμα το φόρουμ ήταν ανοιχτό είχα συζητήσει το θέμα της. Από ένα απλό τσεκ απ, προέκυψαν αστρονομικές τιμές στο συκώτι..τέλος πάντων η διάγνωση είναι χρόνια ενεργός ηπατίτιδα, η οποία έχει πλέον προχωρήσει σε ίνωση και πάμε φουλ για κύρωση με ένα συκώτι να μικραίνει διαρκώς. Έχουμε ήδη κάνει 2 βιοψίες, έχουμε πάει σε κάμποσους γιατρούς, έχουμε κάνει 5642156857 εξετάσεις, έχουμε αλλάξει 654654 αγωγές, παίρνουμε 3 διαφορετικά φάρμακα στην παρούσα φάση (χώρια η διατροφή) και έχουμε υποστεί ένα χειρουργείο - άκυρο χειρουργείο όταν πήγε και κατάπιε ένα ξύλο από καλαμάκι χοιρινό (σουβλάκι για τους μη-πρωτευουσιάνους τέλος πάντων). Και γενικά η μ***α πάει σύννεφο μ' αυτόν τον σκύλο. Τελειώνει το ένα αρχίζει το άλλο..το παλεύουμε βέβαια όσο μπορούμε αλλά ώρες ώρες μου ρχεται να την (ξανά)πετάξω στο δρομο..:cautious:

Η άλλη η σιχαμένη (η Ωντρευ) εξακολουθεί να παραμένει ένας καραγκιόζης και μισός, φρουρός και προστάτης της Μίλβας την οποία λατρεύει, αν και η Μίλβα τη σιχαίνεται λίγο..όπως όλα τα πλάσματα της γης. Αυτά προς το παρόν! Άντε καλώς σας βρήκαμε και πάλι :D
 


Serge

Well-Known Member
18 Δεκεμβρίου 2012
743
296
Εδώ και μεις, ο Σερζ-άκος μου ο αγαπημένος, μεγαλώνει και πάει. Κορπο-πιτμπουλάκος, υγιέστατος (πλέον) και κούκλος. Δε θα έλεγα ότι έχουμε λύσει το πρόβλημα με τα αρσενικά αλλά έχουμε φτάσει σε πολύ καλό επίπεδο!! Μάλλον ο μεγαλύτερος σαχλαμάρας που υπάρχει

tatoi.jpg

Πλέον έχει και παρεούλα ένα δείγμα σκυλιού, κάθε παϊδι και πατέρας, τη Φόξυ. Σατανική, παιχνιδιάρα, ξυνή και τον λατρεύει σα Θεό.

tsa.jpg
 










st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Χαχαχαχαχα μόλις είδα την λεζάντα του dogforum.gr στο facebook "Εγγραφές άνοιξαν"!
Λέω ώπα, έχει πλάκα!

Γεια σας και χαράς σας λοιπόν!

Τα ίδια σκ...τά με πέρσυ εμείς!:D
Μεγαλώνουμε και χαζεύουμε, ιδιοκτήτης και σκύλος μαζί...
 




HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
ντροπη σου!!
καλά κρασιά..!! ο σκύλος σου ο επιβήτορας!!

υγ στο σκυλοπάρκο που πήγαμε τις προάλλες δεν άφηνε πάλι ΚΑΝΕΝΑ αρσενικό να την καβαλήσει και τα διόρθωνε όλα..μιλάμε για μεγάαααλο έρωτα..