Ξεκινώντας ωμή διατροφή...


elenia

New Member
18 Φεβρουαρίου 2014
2
0
καλημερα ηθελα να κανω μια χαζη ερωτηση αλλα ειμαι πολυ καινουρια. εχω παρει ενα pitbullακι ειναι τωρα 6 μηνων. ειναι πολυ καλη δεν ορμαει, δεν γριλιζει, ουτε σε ανθρωπους αλλα ουτε και σε αλλα ζωα. αν ξεκινησω barf υπαρχει περιπτωση να αρχισει να ορμαει επειδη θα τρωει ωμα?? υπαρχει περιπτωση να τους βλεπει ολους σαν "μπριζολες". επισεις διαβαζω παντου για τα οφελει της barf δεν εχω βρει πουθενα κανενα αρνητικο. αυτη η διατροφη μονο θετικα εχει?? και αν ναι γιατι δεν ειναι γνωστη και διαδεδομενη ωστε να την ακολουθουν ολοι?? ελπιζω καποιος να μπορεσει να με βοηθησει. ευχαριστω πολυ
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Καλώς ήρθες στο φόρουμ.

Διάβασες όλες τις προηγούμενες σελίδες του θέματος;
Κάνε και μια αναζήτηση. Θα βρεις και άλλες συζητήσεις, που μπορεί να σου λύσουν τις απορίες σου.
 






st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
ετοιμες τροφες BARF... ισορροπημενη και πληρης διατροφη
http://www.barfer.gr/
8 μηνύματα έχεις, και τα 8 είναι διαφήμιση της επιχείρησης σου!

Και δεν φτάνει μόνο αυτό, δεν γράφεις τίποτα παραπάνω, μόνο παραθέτεις τον σύνδεσμο!

Πες μου έναν λόγο να αγοράσω από σένα όταν μπαίνεις και πετάς έναν σύνδεσμο για διαφήμιση και δεν μου αναπτύσσεις επιχειρήματα!Βρίσκεσαι σε ένα topic που έχουν συζητηθεί πααααααααρα πολλά πράγματα πάνω στην ωμή διατροφή, από ανάλυση εξετάσεων μέχρι και το τελευταίο κύτταρο του κοτόπουλου!
Θα περίμενα μια καλύτερη τοποθέτηση από 'σένα μιας που ασχολείσαι και...επαγγελματικά με το barf!

Αναμένω λοιπόν...

Υ.Γ.: Καλή η διαφήμιση αλλά όχι με τέτοιο τρόπο...:)
 
  • Like
Reactions: E.Partsi


elenia

New Member
18 Φεβρουαρίου 2014
2
0
Καλώς ήρθες στο φόρουμ.

Διάβασες όλες τις προηγούμενες σελίδες του θέματος;
Κάνε και μια αναζήτηση. Θα βρεις και άλλες συζητήσεις, που μπορεί να σου λύσουν τις απορίες σου.

ναι τα διάβασα. κανείς δεν έθιξε το αν υπάρχει περίπτωση να ορμάει μετά το σκυλί. ευχαριστώ πολύ όλους για τις άμεσες απαντήσεις σας
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
ναι τα διάβασα. κανείς δεν έθιξε το αν υπάρχει περίπτωση να ορμάει μετά το σκυλί.
Και αυτό για σένα, τι σημαίνει;
Οχι ίσως, ότι μας φαίνεται υπερβολικά αστείο και περιττό, να συζητάμε κάτι τόσο κουλό;
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.710
3.865
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
8 μηνύματα έχεις, και τα 8 είναι διαφήμιση της επιχείρησης σου!

Και δεν φτάνει μόνο αυτό, δεν γράφεις τίποτα παραπάνω, μόνο παραθέτεις τον σύνδεσμο!

Πες μου έναν λόγο να αγοράσω από σένα όταν μπαίνεις και πετάς έναν σύνδεσμο για διαφήμιση και δεν μου αναπτύσσεις επιχειρήματα!Βρίσκεσαι σε ένα topic που έχουν συζητηθεί πααααααααρα πολλά πράγματα πάνω στην ωμή διατροφή, από ανάλυση εξετάσεων μέχρι και το τελευταίο κύτταρο του κοτόπουλου!
Θα περίμενα μια καλύτερη τοποθέτηση από 'σένα μιας που ασχολείσαι και...επαγγελματικά με το barf!

Αναμένω λοιπόν...

Υ.Γ.: Καλή η διαφήμιση αλλά όχι με τέτοιο τρόπο...:)
Τσάμπα προσπαθείς Στέλιο! Του έχουμε κάνει άπηρες ερωτήσεις σε καμία δεν απάντησε. Απορώ γιατί δεν σβήνονται τα μηνύματά του!
 


MiltosCAO

Member
18 Φεβρουαρίου 2014
5
0
Γυθειο
μονο αρνητικη διαφημιση ειναι αυτο που κανει οποτε...

να πω και εγω την εμπειρια μου στο μπαρφ
εδωσα στην σκυλα μου για 1-2 μηνες και πραγματικα ηταν πολυ καλα τα αποτελεσματα
στην αναπτυξη του σκυλιου στα κοπρανα αλλα και την ενεργεια που ειχε
την σταματισα ομως οταν πηγα να παρω ενα λουρι σε ενα πετ σοπ και το παιδι με εβαλε σε πολυ μεγαλες σκεψεις οταν μου ειπε για την σαλμονελα
αλλα να πω την αληθεια μεσα στην επομενη εβδομαδα θα ξανα αρχισω το μπαρφ
 




MiltosCAO

Member
18 Φεβρουαρίου 2014
5
0
Γυθειο
εμ δεν το ηξερα να του το πω , γι αυτο ειναι πολυ καλο που υπαρχει αυτο το φορουμ γιατι ο καθενας προσπαθει να σου δωσει αυτο που θα του φερει κερδος
 


Markella89

New Member
24 Φεβρουαρίου 2014
2
0
Καλησπέρα σε όλους και καλό σας βρήκα! Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για το χρόνο που αφιερώσατε για να βοηθήσετε! Πραγματικά πολύτιμες οι πληροφορίες! Διάβασα όλες τις σελίδες πρώτα μήπως βρω κάτι ανάλογο αλλά... μόνο εγώ είμαι η άτυχη? Ο μικρούλης μου είναι 6 μηνών κ έχει ομφαλοκήλη! Οι κτηνίατροι μου είπανε πως με τα μαγειρεμένα ή με την ωμή διατροφή η κήλη του θα μεγαλώσει αλλά δε ξέρω κατά πόσο αληθεύει διότι όλοι ξέρουμε το όφελος που έχουν από τις ξηρές τροφές. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος μπάρφερ το ίδιο πρόβλημα? Και αν ναι είδε διαφορά στην κήλη? Ευχαριστώ εκ των προτέρων! (Ελπίζω να το έγραψα στη σωστή σελίδα)
 




Markella89

New Member
24 Φεβρουαρίου 2014
2
0
Δεν ενδεικνύεται εγχείρηση γι' αυτό το πρόβλημα;
Αν η κήλη δημιουργεί πρόβλημα στη φυσική συνέχεια του εντέρου τότε όχι ενδείκνυται αλλά επιβάλλεται η εχγείρηση. Εμείς δεν έχουμε πρόβλημα προς το παρόν απλά δε θέλουμε να μεγαλώσει,μπορούσε κ να απορροφηθεί αλλά αν ήταν να γίνει θα είχε γίνει μέχρι τώρα. Απ'όσο ξέρω είναι ένα χειρουργείο ρουτίνας αλλά είναι ταλαιπωρία για το ζωάκι το καημένο!