Ξηρά τροφή Κανγκαλ


Obiwan

New Member
19 Νοεμβρίου 2022
1
0
37
Καλησπέρα σε όλους και όλες!
Εδώ και τρεις μήνες έχουμε υιοθετήσει ένα θηλυκό κουτάβι Κανγκαλ (δεν είμαστε σίγουροι αν είναι καθαρόαιμο- και φυσικά ούτε μας ενδιαφέρει). Την ονομάσαμε Φαβέλα, καθώς την είχαν παρατήσει σε μια παράγκα. Τώρα είναι 6 μηνών, λίγο πάνω από τριάντα κιλά.
Είχαμε ξεκινήσει premil large puppy, αλλά τον τελευταίο μήνα, μετά και από πολύ ψάξιμο εδώ, καταλήξαμε στην ND maxi puppy. Γενικά IMG_20221028_105722.jpgείμαστε ευχαριστημένοι από την τροφή, την τρώει με όρεξη (ό, τι και να της δώσεις βέβαια το τρώει με όρεξη), καλοσχηματισμένα κόπρανα και αύξησε και το βάρος της με μεγαλύτερο ρυθμό σε σχέση με την premil.

Ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: Αν έχετε να προτείνετε κάποια άλλη τροφή, ενδεχομένως πιο οικονομική, για αυτού του είδους τα σκυλιά. Και επίσης, επειδή σε λίγους μήνες θα αλλάξουμε σε adult, έχετε κάποια να προτείνετε; Έχω σκεφτεί την premil large που θεωρείται οικονομική. Και κάτι τελευταίο, μετά τη στείρωση είναι απαραίτητο να τρώει ειδική τροφή για στειρωμένα;
Τέλος, θα ήθελα πραγματικά να σας ευχαριστήσω όλους και όλες για τον χρόνο που αφιερώνετε και για τις πολύτιμες πληροφορίες που μοιράζεστε.
 
Last edited:


panosha

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2022
49
29
Καλημέρα,

Δες αυτή για μερικούς μήνες ακόμα, και αυτή για αμέσως μετά. Στην Ελλάδα οι τροφές αυτές πωλούνται πολύ ακριβότερα. Από εκεί θα περιμένεις παράδοση σε 7-10 μέρες.

Περισσότερα για τις γερμανικές τροφές bosch θα μάθεις εδώ.
 


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
372
248
dog-place.blogspot.com
καλησπερα, τελειο το φαβελα και πανεμορφη φατσουλα. το κανγκαλακι μου (ημιαιμο) ηταν 22 κιλα στους 6 μηνες και οταν στειρωθηκε στους 14 μηνες ηταν 32. τωρα ειναι 19 μηνων, αλλα δεν την εχω ξαναζυγισει. η φαβελα θα γινει πολυ μεγαλο παιδι μαλλον!

IMG_20221014_155227.jpg

εγω της μαγειρευω, αλλα αν θες να δινεις κροκετα, θα σου προτεινα naturea η ambrosia.

δουλεψε πολυ την κοινωνικοποιηση της και την εκπαιδευση γιατι αλλιως θα χεις, εκτος απο μεγαλο παιδι, και μεγαλα προβληματα!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf