Ξηρά τροφή Brekkies Excel




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Όχι προσωπικα δεν την ξέρω!

Ψάξε λίγο παραπάνω για καλύτερη ξηρά!Δεν πειράζει αν δώσεις και κάτι παραπάνω σε λεφτά για μια καλύτερη!
 


dj22

Active Member
26 Μαϊου 2010
32
0
του εδεινα orijen αλλα δεν την ετρωγε αλλα εειδη ειχε ενα προβλημα με το στομαχι του τωρα του δινω μια φαρμακευτικη και τωρα που ηθελα να αλλαξω τροφη ο γιατροσ μου προτινε αυτη.
 




rozeum

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
601
3
Σκεφτομουν και εγω για αυτην την τροφη... την εχει δοκιμασει κανεις?
φαινεται καλη, εχει περιπου ιδια αναλυση με την cibau που παιρνω

ανάλυση:

Πρωτεΐνες 24,0%
Λιπαρά 13,0%
Φυτικές Ίνες 2,3%
Ανόργανα Στοιχεία 7,5%
Ασβέστιο 1,6%
Φώσφορος 1,0%
Yγρασία 10,0%

και κοστιζει γυρω στα 40 ευρω το 20 κιλο
 
Last edited:


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Τα συστατικά πόσταρε αν έχεις


Edit: Τα βρήκα online,βάση συστατικών είναι απαράδεκτη.Και να μου την χαρίζανε δεν την ταίζα.
 
Last edited:


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Μην με παρεξηγήσεις αλλά μόλις ακούω τροφή που την πρότεινε κτηνίατρος ή ιδιοκτήτης πετ σοπ την έχω στην μαύρη λίστα που λένε την πλειονότητα τους τουλάχιστον
 


rozeum

Well-Known Member
11 Αυγούστου 2010
601
3
κριμα :( nfeel μας βαζεις τα συστατικα που βρηκες? γιατι εγω το μονο που βρισκω ειναι αυτα που εβαλα πιο πανω..
 


nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Brekkies excel Mix Fish for dog | Brekkies excel


Αριστερά έχει τα συστατικά για όλες τις φόρμουλες της εταιρίας.Τα ίδια είναι μη φανταστείς,με μικρές διαφοροποιήσεις..

Cereals (min. 4% rice, with wheat and corn, among others), meat and meat products, products of vegetable origin, oils and fats, fish and products of fish origin (min. 4% salmon, min. 4% tuna), minerals, vegetable protein extracts, vegetables (min. 4% peas), yeast.
With colouring agents and antioxidants


Πρώτο συστατικό δημητριακά(οι ποιοτικές τροφές πρέπει να έχουν κρέας σαν πρώτο),ακολουθούν παράγωγα κρέατος(αυτό ουσιαστικά είναι πολτός κρέατος από διάφορα "βρώμικα" μέρη του σώματος του ζώου όπως πχ τα γκότσια,λειρί,λάπες κα).

Στεγνή η κροκέτα έχει εξαιρετικά χαμηλό ποσοστό κρέατος κ μάλιστα όχι καλής ποιότητας.Οι οικονομικές τροφές είναι γεμάτες με fillers και χωρίς αρκετή ποσότητα κρέατος.Θα πρέπει να συμπληρώνεις εσύ με τίποτα τόνους πχ,κονσέρβες κα για μια ισορροπημένη διατροφή!
 
Last edited:




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki