Ξηρά τροφή Equilibrio


deliaki

Well-Known Member
26 Μαϊου 2011
447
45
40
ελληνορωσων
και η equilibrio super premium τροφη ειναι οπως και η royal canin,απλα η πρωτη ειναι πιο οικονομικη,οπως η μπελκαντο επισης super premium τροφη ειναι στην ιδια κατηγορια απλα στη royal εχει πεσει πολυ επενδυση και χρημα...
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Καλημερα!
Θα ηθελα να ρωτησω καποιος που ταιζει equilibrio για μεγαλο διαστημα(6μηνες min) αν εχει καλα αποτελεσματα. Επισης αν ειναι ευκολο να μου πει τι ταιζε πριν...
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Εγώ τάιζα πάνω απο 6 μήνες και νόμιζα οτι ήταν καλή μόλις άλλαξα τροφή κατάλαβα τ διαφορά!!
Για μένα μην την προτιμήσεις .
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Εγώ τάιζα πάνω απο 6 μήνες και νόμιζα οτι ήταν καλή μόλις άλλαξα τροφή κατάλαβα τ διαφορά!!
Για μένα μην την προτιμήσεις .
Σε ευχαριστω.
Ισως μεινω εκει που ειμαι...
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
Πόσες φορές πρέπει να πούμε ότι η σε κάθε σκυλι η χψ τροφη λειτουργεί διαφορετικα;εγω την δίνω σχεδόν 1 μήνα κ το σκυλι μου παει μια χαρα.. Φυσικα θα βγάλω τελικό συμπέρασμα αργότερα..
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Καλημερα!
Οσες φορες ανοιγονται θεματα με συζητηση την ξηρα!:p
Ταιζω 2-3 εναλλαξ με κανενα προβλημα, απλα ψαχνομαι κ για αλλες.

Να σε ρωτησω ,ποσο αγοραζεις το 15κιλο?
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
Λογικά σε κάθε σκύλο λειτουργεί διαφορετικά .
Είχε σκουρήνει το τρίχωμα της Λούνας και εκει κατάλαβα οτι κάτι δεν πάει καλά ... αλλά την έδινα περίπου ένα χρόνο .
Τα 800γρ τα έπαιρνα 4ε .
 


Kalisee

Member
28 Μαϊου 2012
21
0
Kαλημέρα σε όλους. Υοθετήσαμε ένα κουταβάκι τσιουάουα και τώρα είναι 6 εβδομαδων. Τρώει την Equilibrio τρίτη μέρα σήμερα. Δεν την έχω πάει ακόμη στο κτηνίατρο αλλά μέχρι να παω διαβάζω λίγο για τροφές. Πολλά χρήματα δεν υπάρχουν, αλλά θέλω να δίνω κάτι καλής ποιότητας εννοείται. Διαβάζω εδώ και βλεπω άλλους ευχαριστημένους και άλλους όχι. Βλεπω ότι δεν την έχει πειράξει αλλά αγχώθηκα τωρα μήπως της κάνω κακό...:confused:
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Aν σε αυτην την ηλικια δεν της κανει διαρροιες,εμετους ,οχι δεν της κανει κακο.
Να σου ζησει κιολας!

Γιατι το πηρες τοσο μικρο απ την μαμα του? :(
 


Kalisee

Member
28 Μαϊου 2012
21
0
Γιατι το πηρες τοσο μικρο απ την μαμα του? :(
Ευχαριστώ πολύ!
Μου το έφεραν γιατί είχαν σταματήσει να τρώνε από την μανούλα τους. Υπήρχαν ακόμα άλλα 5 σκυλάκια να τρέχουν γύρω-γύρω που έψαχναν σπίτι. Νομίζω δεν ήταν πολύ νωρίς αφού ξεκίνησαν τροφή. Είναι ακριβώς 7 εβδομάδων σήμερα, πολύ ζωηρή και φαγανή!
 


Zeus Amstaff

Member
27 Ιανουαρίου 2014
12
0
Παντως παιδια και εγω τωρα equilibrio δινω και του αρεσει τρελα και απο κοπρανα καλα παμε!!Βεβαια απο συστατικα δεν τρελενομαι αλλα ειναι σχετικα καλη απο pro plan π ταιζα και royal αυτη ειναι πολυ καλυτερη!!Αλλα εγω σημερα πηρα οριτζεν για να την αναμειξω για να περνει ολες τις βιταμινες και την πρωτεινη π πρεπει,αυτο π θελω να πω ειναι κανει να τις αναμειγνυω η οχι?και ποσο καιρο πρεπει να ταιζω αυτην την τροφη για να κατασταλαξουμε επιτελους εδω γιατι με τις πολλες αλλαγες δεν γινεται...!!!Οποιος μπορει και εχει χρονο ας μ απαντησει...!Ευχαριστω πολυ...
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
Γιατι με την εκουι... δεν επαιρνε ο,τι χρειαζοταν?αν θες να βελτιωσεις την διατροφη του σκυλου σου,θα πρεπει να κανεις κατι παραπανω απο το να ανοιγεις ενα σακι κ να μετρας γραμμαρια! :)

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 


Zeus Amstaff

Member
27 Ιανουαρίου 2014
12
0
Τι ακριβως προτεινεις ρε lawrence για τοποθετησε με καπου για να μην ανοιγω σακι και σακι π λες γιατι ειλικρινα κατι τετοιο κανω!:p
 




Zeus Amstaff

Member
27 Ιανουαρίου 2014
12
0
Πφφ!!!Δυστυχως δεν μπορω ακομα να αρχισω αλλα το εχω υποψιν μου αυτο....Ας παρσμεινουμε στην τροφη προς το παρων και σταδιακα!α και law αυτο π μ ειπες για την εκουι και τα συστατικα, ε δεν εχει και τα τελεια συστατικα για αυτο πηρα και οριτζεν για να μπαλανταρει!
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
ας σκεφτουμε σε διαφορες περιοχες ανα τον κοσμο την διαφορετικη διατροφη των ανθρωπων,αναλογα με τις συνθηκες κτλ...για ποιο λογο η οριτζεν να ειναι τοπ για ενα σκυλι στην ελλαδα,ενω εχει φτιαχτει με κριτηρια καναδα???λεω εγω τωρα....

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 




nfeel

Well-Known Member
7 Οκτωβρίου 2011
1.491
514
UK
Ρυθμίσεις Tapatalk, υπογραφή Tapatalk, κανένα.

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 


Zeus Amstaff

Member
27 Ιανουαρίου 2014
12
0
Κοιτα αντικειμενικα η οριτζεν ειναι καλη τροφη απο αλλες και αλλες!Δεν λεω τα ωμα ειναι πολυ πιο καλη επιλογη για εναν σκυλο αλλα να πουμε και ολας οτι ωμα και τετοια νομιζω οτι τα τελευτεα πεντε χρονια εχει γινει μεγαλο αλμα σε αυτον τον τυπο διατροφης πριν δεν νομιζω να το ηξερε κανενας!Και πριν απο μπαρφ ολοι μα ολοι ταιζαν αποκλειστικα και μονο ξηρα!Οποτε πιστευω οτι η ξηρα παραμενει σταθερη αξια ακομα βεβαια οχι ως η τελεια επιλογη για εναν σκυλο αλλα μια απο τις καλες επιλογες.!Κοιτα law εχεις δικιο σε αυτο που λες δεν αντιλεγω αλλα σκεψου και το αλλο πως η μεσογειακη διατροφη π εχει αναδυθει απο τις μεσογειακες χωρες εχει εστερνιθει και απο αλλες χωρες στον κοσμο???Απλα επειδη κατα την γνωμη μ ειναι η πιο καλη και προσφερει σε εναν οργανισμο οτι χρειαζεται ουτε παραπανω ουτε παρακατω! :)