Ξηρά τροφή

Ξηρά τροφή που δίνω στο σκύλο μου/σκυλιά μου

  • Royal Canin

    Votes: 139 25,3%
  • Hill's

    Votes: 37 6,7%
  • Orijen

    Votes: 41 7,5%
  • Purina ProPlan

    Votes: 50 9,1%
  • Eukanuba

    Votes: 14 2,6%
  • Friskies

    Votes: 9 1,6%
  • BritCare

    Votes: 17 3,1%
  • Acana

    Votes: 101 18,4%
  • Κάποια άλλη (γράψτε ποια)

    Votes: 107 19,5%
  • Δεν ταΐζω το σκύλο μου/σκυλιά μου ξηρά τροφή

    Votes: 34 6,2%

  • Total voters
    549

















kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
:eek:ποιός δίνεις φρί(σ)κης???:paja1:

εγώ barf και αποφάγια μας που δεν τρώνε οι κότες ή τα πουλάκια στην αυλή

έχω δοκιμάσει ξηρές αλλά πολύ σκυλίλα μου ερχότανε μέχρι να τελειώσει το σακούλι
 


kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
:eek:ποιός δίνεις φρί(σ)κης???:paja1:

εγώ barf και αποφάγια μας που δεν τρώνε οι κότες ή τα πουλάκια στην αυλή

έχω δοκιμάσει ξηρές αλλά πολύ σκυλίλα μου ερχότανε μέχρι να τελειώσει το σακούλι
δεν ξερω ποιος δινει αλλα αν δεις τις αναλυσεις σε συγκριση με αλλες σουπερ τροφες δε βλεπω και καμια φοβερη διαφορα. Και δεν το λεω για να κανω τον εξυπνο και γω μεχρι πολυ προσφατα εδινα eukanuba αλλα πια οριτζεν και arden grange.Δεν μπορει να πληρωνουμε 65-70 ευρω το 15κιλο και πρωτο ή δευτερο συστατικο να ειναι το καλαμποκι.
 




labrador27

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2009
209
0
thessaloniki
Εμείς τρώμε Acana και Orijen και για αλλαγή μια στο τόσο royal canin. Είμαι υπερ-ευχαριστημένη και με τις 3.

δεν ξερω κατα ποσο αληθευει αλλα η κτηνιατρος μας ειπε δεν αλλαζουμε τροφη αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος

εμεις τρωμε hill's και ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι!:D
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.703
3.861
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
δεν ξερω κατα ποσο αληθευει αλλα η κτηνιατρος μας ειπε δεν αλλαζουμε τροφη αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος

εμεις τρωμε hill's και ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι!:D
Αυτο. Και οταν αλλαζουμε, η αλλαγη πρεπει να γινεται σταδιακα.
 




Chow

Well-Known Member
3 Απριλίου 2009
406
4
Θεσσαλονίκη
δεν ξερω κατα ποσο αληθευει αλλα η κτηνιατρος μας ειπε δεν αλλαζουμε τροφη αν δεν υπαρχει σοβαρος λογος

εμεις τρωμε hill's και ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι!:D
Αληθεύει, αλλά για να σου δώσω να καταλάβεις, ξεκινήσαμε κι εμείς με hill's, η οποία δεν της ταίριαξε καθόλου μα καθόλου και συνεχίσαμε με όριτζεν 6 ψάρια. Ζήτημα να έτρωγε γύρω στις 20 κροκέτες (και πολλές λέω) τη μέρα, οπότε για να τη δελεάσω πήρα royal canin, καθώς δε μπορούσα να βρω acana. Τελικά άρχισε να φέρνει ένα μαγαζί και επειδή θορυβήθηκα με το θέμα της υψηλής πρωτεΐνης, αποφάσισα να αλλάξω σε acana την οποία την ανακατεύω με την 6 ψάρια που μας έχει μείνει 1 τσουβάλι. Μόλις τελειώσει, θα δίνω μόνο acana. :D
 


kos

Well-Known Member
9 Ιουλίου 2007
1.550
1
www.giokobullmastiffs.com
Αληθεύει, αλλά για να σου δώσω να καταλάβεις, ξεκινήσαμε κι εμείς με hill's, η οποία δεν της ταίριαξε καθόλου μα καθόλου και συνεχίσαμε με όριτζεν 6 ψάρια. Ζήτημα να έτρωγε γύρω στις 20 κροκέτες (και πολλές λέω) τη μέρα, οπότε για να τη δελεάσω πήρα royal canin, καθώς δε μπορούσα να βρω acana. Τελικά άρχισε να φέρνει ένα μαγαζί και επειδή θορυβήθηκα με το θέμα της υψηλής πρωτεΐνης, αποφάσισα να αλλάξω σε acana την οποία την ανακατεύω με την 6 ψάρια που μας έχει μείνει 1 τσουβάλι. Μόλις τελειώσει, θα δίνω μόνο acana. :D
να μην μενεις μονο σε οσα ακους για την πρωτεινη ψαξτο και μονη σου και θα δεις οτι δεν ισχυει κατι τετοιο. Με την ιδια λογικη οσοι ταιζουν μπαρφ που συμφωνα με τις οδηγιες της barf δινουν πολυ μεγαλυτερες ποσοτητες πρωτεινης πρεπει να τη σταματησουν. Υπαρχουν αναλογα θεματα στο φορουμ σε σχεση με την πρωτεινη και ουδεις δεν εχει αντιπαραθεσει κατι επιστημονικο που να το δειχνει οτι βλαπτει εκτος απο μυθους που αν μη τι αλλο οι περισσοτεροι μεχρι σημερα ακολουθουσαμε
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Εμεις τρωγαμε μία ζωη Nutro και τους άρεσε παρα πολύ.
Πέρσι που σταμάτησε η nutro...δοκίμασα, ούτε και γω ξερω πόσες τροφές , και δεν τους άρεσε ΚΑΜΙΆ...τα σκατόσκυλα!!!:D
Τελικά βρήκα τη Nutram που τους άρεσε πάρα πολύ αλλά δυστυχως η συγκεκριμένη δεν έχει καλό δίκτυο πωλήσεων στα βόρεια προάστεια...και δεν τη βρίσκω εύκολα..
Οπότε τώρα τους δίνω 1/2 Acana Αρνί και 1/2 Trainers Choice μήλο...
 


Chow

Well-Known Member
3 Απριλίου 2009
406
4
Θεσσαλονίκη
να μην μενεις μονο σε οσα ακους για την πρωτεινη ψαξτο και μονη σου και θα δεις οτι δεν ισχυει κατι τετοιο. Με την ιδια λογικη οσοι ταιζουν μπαρφ που συμφωνα με τις οδηγιες της barf δινουν πολυ μεγαλυτερες ποσοτητες πρωτεινης πρεπει να τη σταματησουν. Υπαρχουν αναλογα θεματα στο φορουμ σε σχεση με την πρωτεινη και ουδεις δεν εχει αντιπαραθεσει κατι επιστημονικο που να το δειχνει οτι βλαπτει εκτος απο μυθους που αν μη τι αλλο οι περισσοτεροι μεχρι σημερα ακολουθουσαμε
Όχι μόνο η μπαρφ, αλλά και οι περισσότερες ξηρές. Οι διαφορές τους δεν είναι τραγικά μεγάλες, αλλά ας είμαστε κάπου στη μέση. Τα έχω διαβάσει τα θέματα που λες και οι περισσότεροι μιλάνε για βάθος χρόνου, χωρίς όντως να υπάρχει κάποια επιστημονική απόδειξη.
 


maria-akis

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2010
177
0
Ξερό ψωμί και πολύ της είναι :p:p:p

Farmina Cibau puppy small bites

πως σας φαίνεται? χάλια ή έτσι κι έτσι? από κόστος κάνει όσο και η όριτζεν, 20 ευρώ το 3κιλο. ή μήπως με κοροϊδεύουν να μαστιγώσω τον Άκη που ταΐζει σκουπίδια το μωρό μας? :p