Ξηρά Happy Dog και η κατηγορία της


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Ρωτάω για λογαριασμό τρίτου (η νυν μάνα της αδέσποτης που είχα) διότι εγώ με τις σκυλοτροφές δεν το 'χω...

Happy Dog: Tην έχει δοκιμάσει κανείς - τι άποψη έχει? Υπάρχουν ενδεχομένως καλύτερες εναλλακτικές σε αυτή την κατηγορία τιμής είναι όλες μια απ τα ίδια?
 










Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
εξαρταται για ποιον κωδικο ρωτας. . .
την εικοσακιλη που εχω ταισει ενταξει μετρια.
Για την Africa εχω ακουσει καλα λογια.
Στην ιδια τιμη ειναι και η sam's field οπου και θα την προτιμουσα! :)
 


ntoulis

Well-Known Member
19 Ιουλίου 2013
3.217
2.434
Λαχανάκια Βρυξελλών
απο συστατικα δεν ελεγε και πολλα,
ενα θετικο που ειχε ηταν οτι ετρωγε με ορεξη,η κροκετα σαν τα μαλτεζ τα σοκολατακια-μπαλακια..δεν εδειχνε ζορι οταν ετρωγε αλλα με ανεση..οχι κατι αλλες που σπαει σιδερα !
δεν μπαγιατευε ευκολα μετα το ανοιγμα..
μυριζε φρεσκαδα μετα το ανοιγμα

σε σχεση τιμη-αποδοση θα εβαζα ενα 8/10

κανενα προβλημα ουτε με κοπρανα,ουτε με τρχωμα,ουτε με ενεργεια,ουτε με κιλα..
εχει αρκετους κωδικους..που ειναι και πιο ακριβοι..ισως ειναι και καλυτερα εκει..

ενα αλλο καλο που ειδα ειναι οτι δεν ειχε μεσα σαρα μαρα και τον πατερα του και την μητερα του με παρα πολλα συστατικα.. ειχε νορμαλ συστατικα..
επισης ισως ηταν μονο στο ντουλη,και δεν μπορω να το πω γενικα.. με το που εφαγε σε δεκα μερες γυαλισε η αλεπουδοτριχα ! ενω με γιουκανουμπα και κατι αλλες σουπερ ντουπερ και καλα.. οχι τοσο πολυ..
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
εμεις την τρωμε κανα 6μηνο τωρα. ουτε ζεστη ουτε κρυο. Σε συγκριση με tonus,friskies,brekkies,pedigree κτλπ (μιλαμε για ευρος τιμης απο 30 εως 38 ευρω τα 15kg) εμας μας βολεψε λογο ενος συνθετικου-ελαιου που περιλαμβανει και βοηθαει στην τριχοπτωση. Κατα τ'αλλα ειναι μια μετρια τροφη.
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
καλή για την κατηγορία της νομίζω, κάποια σκυλιά που τρώνε αυτήν την τροφή που έχω δεί, πάνε καλά και στο πεπτικό καί στο τρίχωμα.
 




Elrandir

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2013
468
1.340
Εγω μετα τη Sam's Field εκανα αλλαγη στη Happy Dog Lamb & Rice. Η Sam's Field της ειχε κατσει αρκετα καλα αν εξαιρεσουμε το θεμα των κοπρανων. Πολλα και πολλες φορες μαλακα. Με το συγκεκριμενο κωδικο Happy Dog εμεινα αρκετα ευχαριστημενη αλλα μαλλον εχει αλλεργια στο αρνι γιατι ξυνοταν μετα μανιας. Τωρα της δινω τον κωδικο Irland. Εδω και καμια 10αρια μερες. Ειναι πολυ νωρις για να πω με σιγουρια αλλα μαλλον της εχει κατσει καλα..

Γενικα δεν λεει πολλα πραγματα απο αποψη συστατικων. Αλλα οσοι την εχουν δοκιμασει μενουν ευχαριστημενοι..
 


Katiariko

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2013
405
183
34
Αθηνα
Ο σκύλος του μπαμπά μου (ημίαιμος γ.π.) τρώει πολλά χρόνια (πάνω από 3) happy dog (δεν ξέρω ποιο κωδικό αν θέλετε μπορώ να ρωτήσω) και είναι πολύ ευχαριστημένος.
Το έχω διαπιστώσει κι εγώ βγάζοντας τον βόλτα και βλέποντας τα κακά του και ήταν λίγα σφιχτά και δεν μύριζαν τοοοοοοσο άσχημα (τώρα που έχω κι εγώ σκυλάκι έδωσα περισσότερη σημασία).
Τώρα για την τρίχα....πάντα έβγαζε πολύ..είναι και μακρύτριχος...

Αυτή θα ξεκινήσω κι εγώ σε λίγες ημέρες.



;)
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Τωρα πλεον που οι σκυλες μεγαλωσαν ειναι η μονη ξηρα που αν την δωσω για κανα δυο μερες -ενω ταιζονται με μαγειρευτο, κυριως κρεατα, δεν τους κανει καμια διαφορα.

Η καλυτερες περιγραφες που αναφερθηκαν ειναι οτι για την τιμη της εκ του αποτελεσματος ειναι πολυ καλη, κι επισης στην δοκιμη ειναι καλυτερη απ οτι αν διαβασει κανεις την αναγραφη συστατικων.
Ειδικα η γυαλαδα στο τριχωμα ειναι το κατι αλλο......

Κωδικοι που εκατσαν σε εμας (κ στα 3 σκυλια) ειναι η maxi baby 29, η adult maxi.

Η τιμη που την παιρνω εγω ειναι 39ευρω/15κιλα κ καμια φορα δινει +2κιλα δωρο.....
 


fredo

New Member
19 Φεβρουαρίου 2014
3
0
Ρωτάω για λογαριασμό τρίτου (η νυν μάνα της αδέσποτης που είχα) διότι εγώ με τις σκυλοτροφές δεν το 'χω...

Happy Dog: Tην έχει δοκιμάσει κανείς - τι άποψη έχει? Υπάρχουν ενδεχομένως καλύτερες εναλλακτικές σε αυτή την κατηγορία τιμής είναι όλες μια απ τα ίδια?
Το έχω ψάξει αρκετά το θέμα σκυλοτροφή νομίζω πως η Arden GrANGE είνι καλής ποιότητας τροφή και σε καλή τιμή
 


George_Nafplio

Well-Known Member
25 Ιουνίου 2012
116
1
Ναύπλιο
Η τιμη που την παιρνω εγω ειναι 39ευρω/15κιλα κ καμια φορα δινει +2κιλα δωρο.....
Αν θες την ταπεινή μου άποψη με αρκετά λιγότερα χρήματα (30€ τα 15kg) παίρνεις την brit premium με πολύ καλύτερα συστατικά...
Στα χρήματα που δίνεις + 2-3€ μπορείς να πάρεις την Super Premium τροφή της ίδιας εταιρίας Brit Care που για μένα είναι κορυφή!
 


Katiariko

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2013
405
183
34
Αθηνα
Μετά απο σχεδόν ένα 15kg happy dog

έχω δει διαφορές σε:
Κακά (πιο λίγα, σφιχτά, καλύτερο χρώμα και δεν πεθαίνεις απο τη μυρωδιά)
Αναπνοή (δε μυρίζει καθόλου)
Και νομίζω ότι το τρίχωμά της ειναι πίο μαλακό και "λαμπερό".
 




Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
Εμένα μου την σύστησαν για το κουτάβι μας την happy dog (baby maxi) + πήρα και μια συσκευασία Maxi adult για κάποια που φιλοξενούσα. Σημείωση, τα άλλα μου σκυλιά κάνουν barf. Λοιπόν, τα φιλοξενούμενα κάναν μέτρια κακά -βρωμοκοπούσαν νομίζω,αλλά ξαναλέω,επειδή έχω μάθει στα της barf,μπορεί και να θεωρείται νορμάλ. Την μικρή όμως την ρήμαξε, τα κακά της ποτέ καλοσχηματισμένα και την έπιασε τρελή φαγούρα, με αποτέλεσμα να καταματώσει κι από το πολύ το ξύσιμο να χάσει μια θηλή. Την κόψαμε μαχαίρι και πλέον κάνει barf, ευτυχώς έφτιαξε από κάτω,δεν ξύνεται (πλακώσαμε και τα χάπια και τις αλοιφές,4 μηνών μωρό), αλλά έπαθε ζημιά που δεν διορθώνεται. Ο εκτροφέας της μικρής μου την συνέστησε, την χρησιμοποιεί ο ίδιος και πράγματι τα σκυλιά του φαίνονται μια χαρά, αλλά εμάς μας διέλυσε.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.118
Μηνύματα
895.870
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki