Ξηρα τροφη για french bulldog


thodoris86

Member
24 Μαϊου 2011
13
0
Καρδιτσα
Το γαλλικο μου ειναι τριων μηνων και για τους επομενους τρεις μηνες που θα τον δινω ακομη αναπτυξης θα ηθελα να με βοηθησετε στην επιλογη τροφης...
Τωρα του δινω της arden την puppy junior αλλα θα ηθελα να παω σε κατι καλυτερο. Να επιλεξω acana puppy junior που διατροφικα φαινεται καλητερη η να επιλεξω την royal canin για γαλλικα που ειναι σχεδιασμενη για τις αναγκες της συφκεκριμενης φυλης?
 


Asp

Well-Known Member
30 Μαϊου 2012
119
0
Πάτρα
Καλησπέρα..! Γιατί θέλεις να την αλλάξεις..? Δεν του κάθεται καλά η συγκεκριμένη.?
 


thodoris86

Member
24 Μαϊου 2011
13
0
Καρδιτσα
Οχι μια χαρα ειναι η τροφη δεν της εχει δημιουργησει το παραμικρο προβλημα.Απλως θα ηθελα να του δωσω την καλυτερη δυνατη τροφη. Οποτε περιμενω την βοηθεια σας στην επιλογη της:D...
 


Asp

Well-Known Member
30 Μαϊου 2012
119
0
Πάτρα
Γενικά η καλύτερη δυνατή τροφή εξαρτάται και από τον εκάστοτε σκύλο. Πχ σε κάποιον η ίδια τροφή ''κάθεται'' πολύ καλά, ενώ σε κάποιον άλλο όχι. Οπότε βλέπεις τι ταιριάζει στο κουτάβι σου και αναλόγως πράττεις (φυσικά να τηρεί τα βασικά κριτήρια μιας αξιοπρεπούς τροφής).

Πάντως η συχνή αλλαγή ξηράς τροφής και ιδιαίτερα στα κουτάβια δεν ενδείκνυται, πρόσεξέ το και αυτό..!
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
H arden grange ειναι μια απο τις καλυτερες τροφες που κυκλοφορουν.
Γνωμη μου μην αλλαξεις. Δεν θα πας σε κατι καλυτερο.
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
..Απλως θα ηθελα να του δωσω την καλυτερη δυνατη τροφη..
Δεν υπάρχει η καλύτερη τροφή.
Ποιά είναι η καλύτερη τροφή για τον άνθρωπο?
Απάντηση δεν μπορείς να δώσεις εκτός κι αν μιλάμε για διατροφή.
 


thodoris86

Member
24 Μαϊου 2011
13
0
Καρδιτσα
Απλα μου εχουνε πει οτι η acana και η royal canin για γαλλικα ειναι καλυτερες τροφες γι αυτο σκεφτομαι να αλλαξω. Οταν παει σε adult τροφη ποια να προτιμησω..?
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Oπως σου ειπε κ ο BiggBilly δεν υπαρχει "καλυτερη" τροφη.Oλες οι τροφες που αναφερεις ειναι απο τις καλυτερες.
Αν πηγαινει καλα με την arden ,να συνεχισεις μετα με την arden adult.
 




skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Ολη αυτη η ιστορία περι καλυτερης τροφη σε συγκεκριμενες ρατσες,μου ακουγεται λιγο μουφα.Να μου πεις περι ποσοστα συστατικων που μπορει να επηρεασει κατι στον οργανισμό,να πω ναι.Μείνε στην συγκεκριμενη τροφή απο τη στιγμη που του ταιριαζει(αλλωστε ειναι από τις καλυτερες) και ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΤΡΟΦΗ ΣΕ ΚΟΥΤΑΒΙ αν δεν υπαρχει λογος.Χειροτερο κακο του κανεις...
 


EirhnhAlaska

New Member
1 Φεβρουαρίου 2016
1
0
43
καλησπερα σας! Εχω και γω ενα μικρακι γαλλικο 6 μηνων και του δινω royla canin και δεν εχει κανενα προβλημα μεχρι στιγμησ, του δινω medium junior λετε να επρεπε να παρω αλλη?:oops:
 




georgefsk

New Member
30 Ιουλίου 2020
1
0
31
Καλησπέρα σας,
Ξεκίνησα σταδιακά πριν ένα μήνα adult ξηρά τροφή brit care σολoμό & πατάτα σε αρσενικό γαλλικό μπουλντόγκ ηλικίας 6 μηνών και βάρους 8κιλών (πριν έδινα την ίδια τροφή αλλά για puppy). Υπολογίζω σύμφωνα με το πινακακι με το βάρος που θα έχει όταν θα γίνει ενήλικο περίπου 13-14 κιλά και του δίνω 150γρ τη μέρα σε τρία γεύματα πρωί-μεσημέρι-βράδυ των 50γρ.
Να συνεχίσω έτσι με 3 γεύματα ή να δίνω μόνο 2 γεύματα των 75γρ πρωί-βράδυ?

Ευχαριστώ
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3