Ογκος σε Rot.τι γινεται?


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
αν θες την συμβουλη μου, οσο εχεις το σκυλο σου.. ουτε να διανοηθεις ποτε να τον πας στην κτηνιατρικη σχολη.
Ψαξε βρες ολες τις ιδιωτικες κλινικες, μαθε τα ωραρια τους , εχε τα τηλεφωνα τους, και να τον πηγαινεις σε αυτες..
Θα πληρωσεις κατι παραπανω αλλα δε θα παρεις το σκυλο σου σε μαυρη σακουλα.
Δεν συμφωνώ ... επηρεάζεσαι από κάποια προσωπική εμπειρία και το λές ??
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Η Gwgw είχε μια πολύ άσκημη εμπειρία από την κτηνιατρική Θεσσαλονίκης.
Πήγε το σκύλο της εκεί για νοσηλεία με απλά συμπτώματα διάρροιας και τον πήρε νεκρό μέσα σε μαύρη σακούλα. Την αιτία του θανάτου δεν την έμαθε ποτέ…
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Και ΧΙΛΙΑΔΕΣ τετοια από ιδιωτικές ...

εγώ προσωπικά έχω κοντινά 3 σκυλιά νεκρά ... από ιδιώτες και μάλιστα ''μεγαλοκτηνιάτρους''

2 σωσμένα από τους καθηγητές εκεί, στην κυριολεξία την τελευταία στιγμή,

και επειδή τυχαίνει να έχω κοντινή επαφή ''μη πελατειακή'' ας πούμε με διαφόρους κτηνιάτρους ιδιώτες, οι ερωτήσεις και τα τηλέφωνα για ''οδηγίες χρήσης'' στην Θεσαλονίκη πέφτουν βροχή ... :D

Δεν λέω, όλα γίνονται, αλλά στατιστικά είναι καλύτερα ... σε πολύ γνωστή κλινική των ΒΠ εφημερεύει και κάνει κτηνιατρικές πράξεις Πακιστανός ... όχι πως έχω τίποτα με τους συγκεκριμένους ... :roll:
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
πιστεύω καλό είναι να μοιράζομαστε τις θετικές και τις αρνητικές μας εμπειρίες για να μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι που δεν ξέρουμε,σε περίπτωση ανάγκης πού να απευθυνθούμε....γι'αυτό και οι ερωτήσεις μου στον Νικόλα.
 


nikolas

Member
5 Οκτωβρίου 2007
6
0
το αποστημα ειχε μεγαλωσει πολυ μεσα σε δυο μερες και ηταν επειγων να χειρουργηθει γι΄αυτο και αργησε τοσο η επεμβαση εχε πολυ πραμα μεσα και εκανε τομη σε σχημα σταυρου την οποια εκλεισε με ραμματα βεβαια περνει οντως μεγαλη δωση αντιβιωσης αλλα για καλυτερα το σαββατο τον πηγα στην κλινικη και τον αφησα γιατι επειτα απο τον εμετο που εκανε ειχαμε και προβλημα με την αντιβιωση δεν προλαβαινε να ενεργησει και επρεπε να γινει ενδοφλεβια... σημερα παντως ολα οκ τα πραγματα πανε καλυτερα το σκυλι τρωει εχει κεφια και ειναι μια χαρα πιστευω μεχρι αυριο η τεταρτη θα τον παρω σπιτι ξανα.
 


marug

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2007
68
0
Πολύ χαίρομαι που είναι καλύτερα.

Καμιά φορά κρίνεται αναγκαίο να μην κλείσει άμεσα με ράμματα το τραύμα, λόγο του κινδύνου να ξαναμαζέψει.

Περαστικά και σιδερένιος.
 


Faye

Well-Known Member
7 Φεβρουαρίου 2008
70
0
Ιδιωτικες κλινικες στη Θεσ/νικη? Καθολου καλη ιδεα.Μονο αν δεν υπαρχη καμια αλλη επιλογη.Ευτυχως εχουμε καποιους πολυ καλους γιατρους,και τους καθηγητες του πανεπιστημιου (οι περισσοτεροι κτηνιατροι αλλωστε τους ειχαν δασκαλους).Λαθη γινοντε παντα,ανθρωπινο ειναι, αλλα νιωθω μεγαλη σιγουρια με τους γιατρους μου, και χωρις να χρειαζετε να ξοδευω παντα μια περιουσια,σε σχεση με την Αθηνα τουλαχιστων.