Ορχεις σκυλου


Tipto

Member
31 Μαϊου 2020
7
2
33
Καλησπερα σας εχω στο σπιτι εναν τσοπανη,
ο οποιος ανακαλυψα πως σε ενα σημειο απο τους ορχεις του φαινεται να εχει αλλο χρωμα ειναι πιο λεια η επιφανεια. Καθεται και τους γλυφει. Επειδη ειναι δυστροπος και δεν δεχεται επισκεψεις απο άλλους και ουτε προκειται να κατσει να τον μεταφερω σε κτηνιατρο αφου δεν εχει βγει απο το σπιτι ουτε εχει φορεσει λουρι. Θα ηθελα την αποψη σας αν εχει κανεις καμια ιδεα. Εχω ανεβασει και φωτο απο το σημειο.
 

Attachments





Tipto

Member
31 Μαϊου 2020
7
2
33
Ο σκυλος ειναι 5 ετων . Ειναι αγριος αμα πας να του φορεσεις κολαρο αγριευει, δεν ανεχεται πολλα πολλα οποτε ουτε για εξω απο την αυλη κανει. Πιστευω πως ειναι στον χαρακτηρα του να ειναι δυστροπος . Ολα τα αλλα σκυλια που εχω δεν εχουνε τετοια θεματα.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.648
19.879
Κοίταξε, το να επιτεθεί ένα ωραίο πρωί, σε σένα ή σε κάποιο μέλος της οικογένειάς σου αν δεν μένεις μόνος, είναι δικό σου πρόβλημα αρχικά και μετά του σκύλου, ο οποίος σ'αυτή την περίπτωση, θα υποστεί τις συνέπειες με συνοπτικές και χωρίς σκέψη.
Το να επιτεθεί στον κτηνίατρο, είναι πάλι, δικό σου πρόβλημα. Και του σκύλου. Γιατί απλώς, θα πάει άκλαφτος σε όποιο ιατρικό θέμα αντιμετωπίσει στην ζωή του, από το απλούστερο έως το σοβαρότερο, χωρίς να μπορεί να λάβει καμία ιατρική φροντίδα. Οπότε ότι εικασία και να κάνει κανείς, ανούσια θα είναι. Οτι και να έχει ο σκύλος, σήμερα στους όρχεις του, αύριο κάπου αλλού, δεν θα μπορεί να λάβει περίθαλψη.

Έτσι είναι σε γενικές γραμμές; Έχει πάει ποτέ σε κτηνίατρο;
 


Tipto

Member
31 Μαϊου 2020
7
2
33
Ο σκυλος στην ηλικια που τον πηρα και οπως ηταν μαθημενος ηταν αδυνατο να του θεσω περιορισμους . Μια χαρα συμπεριφερεται στην οικογενεια και και για αυτο βρισκεται σε περιφραγμενο χωρο γιατι ειναι φυλακας, οποτε μονο οταν καποιος παει γυρευοντας... θα εχει προβλημα... Απλα δεν δεχεται να τον πειραζεις στο φαι του και να του κανεις πραγματα που δεν του αρεσουν οπως τον να τον δεσεις και να τον τραβας κατα τα άλλα ειναι παιχνιδιαρικος και ο πιο "πειραχτιρι" σκυλος που εχω , δεν μπορω ομως να κανω κατι για το δεσιμο γιατι ητανε εξαρχης ζορικος σε αυτο το θεμα. Ο κτηνιατρος τον επισκεπτεται αυτος καθε φορα που πρεπει να γινουν τα εμβολια του και του τα κανει εξω απο τη μαντρα. Το θεμα ειναι οτι μενω μακρια και τις προσεχείς ημερες δεν μπορει να ερθει , θα ερθει καποια μερα αλλά ηθελα και μια δευτερη αποψη μη τυχον και εχει συμβει και σε κανενα αλλον μην εχει κανενα νεοπλασμα
 


Tipto

Member
31 Μαϊου 2020
7
2
33
Οσον αφορα τη περιθαλψη αν συμβει κατι σοβαρο θα τον ναρκωσουμε οπως ειχε συμβει σε εναν αλλο σκυλο που ειχα αλλά λιγοτερο αγριο. Δεν θελω με το παραμικρο να τον ναρκωνω γιατι μπορει τελικως να μην ειναι κατι σοβαρο και να μπορω να τον περιθαλψω μονος μου
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
σκυλος δολοφονος που του κανουν τα εμβολια με διαχωριστικο τον φραχτη
παπαρια μεντολες,ε σορρυ,μια χαρα μου φαινοντε τα παπαρια του απο την φωτο.τι τα θελες;χνουδωτα η ολο το ιδιο χρωμα;;
 


Tipto

Member
31 Μαϊου 2020
7
2
33
σκυλος δολοφονος που του κανουν τα εμβολια με διαχωριστικο τον φραχτη
παπαρια μεντολες,ε σορρυ,μια χαρα μου φαινοντε τα παπαρια του απο την φωτο.τι τα θελες;χνουδωτα η ολο το ιδιο χρωμα;;
Θα σε παρακαλουσα αν θελεις να κοροιδευεις με τετοια θεματα να απευθυνθεις αλλου!
Τα "παπαρια" του δειχνουν να εχουν υποστει αλλοιωση κι εχω χασει θυληκο σκυλο που ειχε καρκινο και αντιστοιχα σημαδια στους μαστους.
Δεν ειπα οτι ο σκυλος ειναι killer απαντησα στο φιλο παραπανω πως τον εμβολιαζουμε γιατι ειναι ατιθασος.
Ετοιμοι για δουλεμα καποιοι ανθρωποι
 
Last edited:
  • Like
Reactions: tasos malinoua


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.123
10.078
Athens
Μήπως κάπου τα έγδαρε και είναι πληγή? Σαν καμμένα-γδαρμένα φαίνονται. Αν ναι θα βοηθούσε spray Oxyvet, ή αντιβιοτική αλοιφή όπως Fucidin. Αν σε αφήνει να του βάλεις βέβαια.
 
  • Like
Reactions: Vania


Tipto

Member
31 Μαϊου 2020
7
2
33
Μήπως κάπου τα έγδαρε και είναι πληγή? Σαν καμμένα-γδαρμένα φαίνονται. Αν ναι θα βοηθούσε spray Oxyvet, ή αντιβιοτική αλοιφή όπως Fucidin. Αν σε αφήνει να του βάλεις βέβαια.
Αυτο που φοβαμαι ειναι μην εχει κανα καρκινο. Για αλοιφη θα κατσει δεν εχει θεμα σε χαδια κλπ. Θα περιμενω να ερθει ο κτηνιατρος πριν του βαλω κανα φαρμακο
 
  • Like
Reactions: mareco


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Θα σε παρακαλουσα αν θελεις να κοροιδευεις με τετοια θεματα να απευθυνθεις αλλου!
Τα "παπαρια" του δειχνουν να εχουν υποστει αλλοιωση κι εχω χασει θυληκο σκυλο που ειχε καρκινο και αντιστοιχα σημαδια στους μαστους.
Δεν ειπα οτι ο σκυλος ειναι killer απαντησα στο φιλο παραπανω πως τον εμβολιαζουμε γιατι ειναι ατιθασος.
Ετοιμοι για δουλεμα καποιοι ανθρωποι
περιμενα να αντιδρασεις αλλιως αλλα εχεις δικιο.
τεσπα,λογικα δεν ειναι κατι σοβαρο οσο φοβασαι αλλα μονο ο κτηνιατρος θα σου πει
 


Tipto

Member
31 Μαϊου 2020
7
2
33
περιμενα να αντιδρασεις αλλιως αλλα εχεις δικιο.
τεσπα,λογικα δεν ειναι κατι σοβαρο οσο φοβασαι αλλα μονο ο κτηνιατρος θα σου πει
Εγω μια αποψη ηθελα μεχρι να ερθει ο κτηνιατρος γιατι εχω αγωνια.
Τι αντιδραση περιμενες ?
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
αποψη θα σου δωσει ο κτηνιατρος
γνωμη πηρες,παραπανω απο την vrmode
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.797
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf