Ο Κύριος Ρεξ.


kgiar

Member
19 Ιανουαρίου 2018
6
19
Καλημέρα στα μέλη.

Παρακολουθώ το φόρουμ αρκετό καιρό, και έφτασε η στιγμή να συστηθούμε. Ο κύριος 'Ρεξ' - (για το μη προτότυπο του ονόματος φταίει η πολύ δημοκρατία...η δική μου πρόταση ήταν η μειοψηφία) - της φωτό εχει κλείσει τα 2 του χρόνια, έχει περάσει απο το στάδιο της βασικής υπακοής, και η γενικότερη συμπεριφορά του εκτός σπιτιού, αλλά και με ξένους ανθρώπους είναι πολύ καλή λόγω κοινωνικοποίησης και απο-ευαισθητοποίησης από μικρή ηλικία (δίπλα σε μηχανάκια, φορτηγά κλπ δεν γυρίζει ούτε κεφάλι, με ανθρώπους είναι φιλικός).

Από διατροφή, πολύ καλά αποτελέσματα έχουμε δει με την Equilibrio Adult Active, και 1~2 φορές την εβδομάδα υπάρχει ένα γεύμα με βρασμένο κρέας (κοτόπουλο ή κιμάς κάποιες φορές και ψάρι).

Έχει και κάποια χούγια αλλά είναι στην ουσία άνευ σημασίας (στην ελεύθερη βολτα του στο βουνό μπορεί να παιζει με μια πέτρα για ώρες). Έχει έντονο prey drive (μπορεί να κυνηγάει μπάλες με την ημέρες, η να ψάχνει να τις βρει.)

Καλώς σας βρήκα λοιπόν και επισήμως.

 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Καλώς ήρθες στο φόρουμ :)

Πολύ όμορφο το αγόρι σου!
Δεν ρωτάω από που τον πήρες. Αρκεί...να διαβάσεις και να ενημερωθείς και να μεταδίδεις κι εσύ με την σειρά σου, όπου το συζητάς.

Να τον χαίρεσαι πολλά υγιή χρόνια!
 








Char Angel

Well-Known Member
11 Νοεμβρίου 2015
293
1.017
53
Αθήνα
Ευχαριστώ. Ο τσέχος πως πάει ??
Εκτός από το προβληματάκι της διάρροιας (το οποίο φαίνεται να στρώνει), μας βγάζει το λάδι (κυριολεκτικά!!) και πεινάει συνέχεια! Και μεγαλώνει....
 


kgiar

Member
19 Ιανουαρίου 2018
6
19
Εκτός από το προβληματάκι της διάρροιας (το οποίο φαίνεται να στρώνει), μας βγάζει το λάδι (κυριολεκτικά!!) και πεινάει συνέχεια! Και μεγαλώνει....
Τέλεια. Παλαιότερα την είχα στα υπ'όψιν σαν φυλή....τελικά (όντας μειψηφία..πάλι) πήγαμε στην δοκιμασμένη λύση.
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Τέλεια. Παλαιότερα την είχα στα υπ'όψιν σαν φυλή....τελικά (όντας μειψηφία..πάλι) πήγαμε στην δοκιμασμένη λύση.
Αν θες το κεφαλι σου ησυχο φροντισε να παραμεινεις μειοψηφια :whistle:. Ωραιος ο μικρος σου.
 


Eroe

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2017
1.444
2.759
Θεσ/νικη
Ωραίος ο Ρεξ, άρχοντας! Καλώς ήρθες και να τον χαίρεσαι!

Για την Equilibrio μόνο καλά λόγια εχω να πω αν και είναι από τις σχετικά οικονομικές τροφές. Η μεγάλη μου την έτρωγε με ευχαρίστηση.
 




kgiar

Member
19 Ιανουαρίου 2018
6
19
Αν θες το κεφαλι σου ησυχο φροντισε να παραμεινεις μειοψηφια :whistle:. Ωραιος ο μικρος σου.
....μα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο το σκεφτόμουν :whistle:

Ωραίος ο Ρεξ, άρχοντας!
ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.....άρχοντας...ναι ένα 'μην με ενοχλείτε' βλέμα το έχει. Το Lagavulin κα το Cohiba Esplendidos του λείπει.:D

Καλως ηρθες. Κουκλος ο Ρεξ!!
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα
 
  • Like
Reactions: Eroe