Ο Ορφεας (Bull terrier)




Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
Σπύρο δεν ξέρω τι λόγο έχεις για να το λες αυτό, οποίος κ να ναι όμως, διαστρεβλώνει το αδιαφιλονίκητο γεγονός ότι ήσουν ό,τι καλύτερο για κείνον.

7 χρόνια ζωής με αγάπη κ φροντίδα Σπύρο μου, ένα ήδη ηλικιωμένο αδέσποτο; Ελπίζω όταν καταλαγιάσει ο πόνος κ το τραύμα του τελευταίου καιρού να μην έχεις καμία αμφιβολία ότι η ιστορία σας είναι μοναδική κ σπάνια κ το πετύχατε κ οι δυο σας αυτό. Κ είναι υπέροχο.

Λυπάμαι αφάνταστα για τον πόνο σου αλλά στο τέλος της ημέρας χαίρομαι επίσης αφάνταστα για αυτά τα 7 χρόνια που σε είχε κ τον είχες. Όχι απλά χαίρομαι, γεμίζει my cold tin chest με ζεστασιά κ ελπίδα.

Καλό ταξίδι Ορφέα μας. Ήσουν τυχερός, κ το ίδιο κ ο πατέρας σου. Σπύρο, την αγάπη μου, κ σίγουρα όλων μας.
 




dimitris-skg

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2012
844
2.851
Σπύρο φίλε μου, λυπάμαι πολύ.
Θα θυμάμαι πάντα με χαμόγελο τον χαμό που έγινε έδω μέσα όταν παρουσίασες τον Ορφέα.
Καλό του ταξίδι!
 
  • Sad
  • Like
Reactions: Estranged and spyv


Mava

Well-Known Member
4 Δεκεμβρίου 2022
395
252
45
Μόλις διάβασα όλοι την ιστορια σας για να σας γνωρίσω καλυτερα..λυπάμαι για την απώλεια σας,ειμαι σίγουρη ότι ήσασταν φανταστικός πατερας για τον σκυλάκο σας:cry:
 
  • Sad
Reactions: spyv


Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
Όχι ρε γμτ.. λυπάμαι πολύ..
Κι εγώ τις ίδιες αμφιβολίες είχα για τη Ζούμπη, αν έκανα ότι καλύτερο μπορούσα, είμαι σίγουρη ότι ήσουν ότι καλύτερο για εκείνον!
Καλό του ταξίδι και κουράγιο σε εσένα..
 
  • Sad
Reactions: spyv


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.680
4.316
42
www.proudtobegreek.eu
Βρέθηκες με μια ιδιαίτερη φυλή ενώ ηταν ήδη μεσήλικας...δεθήκατε και γίνατε οικογένεια!Δυστυχώς είναι απο τις φυλές που υποφέρουν απο αρκετά θέματα υγείας όμως εσυ στάθηκες δίπλα του βράχος και ας μη τον έζησες απο χαριτωμένο κουταβάκι.Όλα αυτά σε τιμούν περισσότερο απο όσο νομίζεις!Ο Ορφέας ηταν πολύ τυχερός που τον επέλεξες..και εσύ ησουν τυχερός που έζησες με ενα μπουλ..
Κουράγιο και να τον σκέφτεσαι με χαμόγελο όπως του άξιζε!
 
  • Sad
  • Like
Reactions: Estranged and spyv


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.859
Ειλικρινά βρε Σπυράκο, δεν μπορώ καθόλου να φανταστώ, πως στο τέλος όλου αυτού, νοιώθεις ότι δεν του ήσουν αρκετός. Είναι δυνατόν;;;

Δεν μπορώ επίσης να φανταστώ, που αλλού και με ποιόν άλλον, θα ήταν τόσο καλά αυτό το αγόρι!

Καλό του ταξίδι μωρέ!

Κουράγιο και σε σένα! Και εύχομαι, να αποφασίσεις να ξαναδώσεις το δώρο της υπέροχης ζωής, σε κάποιο άλλο πλάσμα!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
7 χρόνια μαζί σου και άλλα 7 τουλάχιστον όταν βρεθήκατε μαζί; Μπορεί και να ήταν ο μαθουσάλας του φόρουμ και να μην το ήξερε κανείς.

Μαζί οργώσατε όλο τον Πειραιά και βρέθηκε στους καναπέδες από εκεί που λιμοκτονούσε στο δρόμο. Το "δεν ήμουν αρκετός" ή "δεν έκανα αυτό και εκείνο" ή "δεν έπρεπε να κάνω αυτό" είναι αυτό που κουβαλάμε όταν έρθει εκείνη η ώρα...

Καλό του ταξίδι... τώρα θα είναι παρέα με τις κοντές.
 






Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
Διάβασα όλο το thread απ την αρχή κι ένα έχω να πω: μην έχετε ΚΑΜΙΑ αμφιβολία ότι ήσασταν ό,τι καλύτερο για τον Ορφέα. Οποιοσδήποτε αποφασίζει να πάρει σπίτι του μια ψυχή απ το δρόμο / καταφύγιο, και ειδικά μεγάλης ηλικίας, ΣΩΖΕΙ μια ζωή. Να νιώθετε τυχερός που χάρις σ' εσάς ο Ορφέας έζησε μια υπέροχη ζωή γεμάτη αγάπη.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.597
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3