Ο σκύλος μου και ο φραπέ!


Morgan_A

Well-Known Member
27 Απριλίου 2007
180
4
Αθήνα
www.ourdogs.gr
Rottie: Ο τίτλος του θέματος «Ο μπουμπούκος μου τρελαίνεται για» άλλαξε σε «Ο σκύλος μου και ο φραπέ!» και μεταφέρθηκε στην κατηγορία «Διατροφή και άσκηση».


Πραγματικά έχει πολύ πλάκα...

Θα πρέπει να σας πω, ότι δεν πρόκειται για λαίμαργο σκυλί... Κάθε άλλο μάλιστα. Πάντα όμως, του αρέσει να δοκιμάζει ότι τρώω εγώ και ότι πίνω...

Πίνει coca cola, διάφορους χυμούς και γενικά ότι πίνουμε και εμείς, θέλει πάντα να δοκιμάζει και να πίνει λίγο.

Προχθές όμως, έκανα το λάθος και του έδωσα να δοκιμάσει, επειδή το ζητούσε επίμονα, λίγο αφρό από το φραπέ μου !!!
Νόμιζα, πως όπως και με όλα τα άλλα, θέλει να δοκιμάσει και αυτό είναι όλο...

Τι ήταν, βρε παιδιά, να το κάνω αυτό...??? :D

Από εκείνη τη στιγμή, μόλις δει φραπέ, κάθεται δίπλα και στην αρχή γλύφεται... και με κοιτάει, για να το καταλάβω και να του δώσω...
Μόλις όμως, δει ότι δεν του δίνω..., χαλάει τον κόσμο...

Στην αρχή, γκρινιάζει σιγανά, αλλά σιγά - σιγά ανεβαίνει η ένταση της γκρίνιας και της φωνής του..., μέχρι που να με κάνει να υποχωρήσω...

Και το χειρώτερο είναι, ότι είναι και πολύ ξεροκέφαλος... :lol:
 


ΦΟΙΒΟΣ

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2007
181
0
www.petcorner.gr
Οταν πρωτοπηρα τον Φοιβο ο μπαμπας μου του εδωσε λιγο σοκολατα παρα τις δικες μου αντιρησεις, απο τότε καθε φορα που τρωω σοκολατα κανει σαν τρελος!!

Ηταν βεβαιο ότι εφόσον του δινεις να δοκιμασει τα πάντα καποια στιγμη μια ουσια (και ποσο μαλλον η καφεϊνη) θα του αρεσε πολυ. Ξέρει επίσης ότι αν γκινιάξει θα του κανεις το χατίρι, και αυτο ακριβώς κανει.

Ασχετα με το τι θα κάνεις με τον καφέ ή αν θα συνεχίσεις να του δίνεις ότι τρως και ότι πίνεις πρέπει να τον κανεις να σταματησει να γκρινιάζει. Κάθε φορά που ο Φοιβάκος αρχιζει την γκρίνια αδιαφορώ τελείως. Χθες ας πούμε΄πήγαμε σε ένα πάρκο απο τις 9.00 μέχρι τις 12.00 το βράδυ. Ολες αυτες τις ώρες παιζαμε κυρίως με την μπάλα. Οταν πήγαμε σπίτι πήρε τη μπάλα στο στόμα και αρχισε την γκρίνια :twisted: .Αδιαφόρησα-σταματησε-επεσε ξερός για ύπνο.

Σταμάτα να υποκυπτεις στη γκρίνια του. Δεν τελειώνει πουθενα αυτό.Εχω δει ένα τετοιο σκυλάκι. Σου εσπαγε τα νέυρα ολη μερα μεχρι να του δώσεις αυτό που θελει.

Εντέλει γνώμη μου είναι να σταματήσεις να δίνεις οτιδήποτε ανθρώπινο και να μην υποκυπτεις στην γρίνια του.
 


Skylos

Well-Known Member
16 Δεκεμβρίου 2006
399
0
Αχαχαχα! Ε όχι, σκυλί που του αρέσει ο φραπές δεν περίμενα ν' ακούσω! Πρόσεχε σε λίγο μπορεί ν' αρχίσει να παίζει και τάβλι! :lol:
 


emma_1988

Active Member
18 Ιουνίου 2007
28
0
αχαααχαχαχαχ. κ στη δικια μου εδινα αλλα σταματησα μη την πειραξει στα νευρα. τον κανω κ δυνατο τον καφε.....
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.689
23
ATHENS
:lol: :lol: :lol:
Και μένα τα ίδια μου κάνει! Περιμένει υπομονετικά να τελειώσω το καφεδάκι μου και μετά «σπατουλάρει» το ποτήρι!!!

Πάντως η ΦΟΙΒΟΣ έχει δίκιο…

Σταμάτα να υποκυπτεις στη γκρίνια του. Δεν τελειώνει πουθενα αυτό.Εχω δει ένα τετοιο σκυλάκι. Σου εσπαγε τα νέυρα ολη μερα μεχρι να του δώσεις αυτό που θελει.

Εντέλει γνώμη μου είναι να σταματήσεις να δίνεις οτιδήποτε ανθρώπινο και να μην υποκυπτεις στην γρίνια του.
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.821
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
ΔΥΟ από σας έχουν σκυλιά που τους αρέσει ο Φραπέ??
Δεν μου'χει τύχει ποτέ....μάλλον επειδή πίνω σκέτο (τώρα μου'σκασε η εξήγηση) 8) 8)
 


Morgan_A

Well-Known Member
27 Απριλίου 2007
180
4
Αθήνα
www.ourdogs.gr
Βεβαίως...

Γι΄ αυτόν τον λόγο..., επειδή ο σκέτος είναι πολύ πικρός...
Αλλά εγώ τον πίνω γλυκό, για την ακρίβεια πολύ γλυκό...

Ασφαλώς και έχει δίκιο και η φίλη ΦΟΙΒΟΣ, το ξέρω και εγώ αυτό...
Το καλό είναι, ότι δεν είναι λαίμαργος γενικά, με τον φραπέ έχει το κόλλημα..., μόνο!!!

Με δε το φαγητό, εντάξει μπορεί να κοιτάει και να γλύφεται..., καμμιά φορά, που του μυρίζει κάτι έντονα και του φαίνεται νόστημο, αλλά δεν μου δημιουργεί πρόβλημα...

Πολλές φορές, τον παίρνω μαζί μου, σε ένα ουζερί, που πηγαίνουμε και κάθεται δίπλα μου και περιμένει..., μια χαρά...
Η αλήθεια είναι, βέβαια, ότι πάντοτε, όλο και κάτι του δίνω...
Αλλά δεν το κάνω, γιατί δεν μπορώ να κάνω αλλιώς, αλλά γιατί τον βλέπω που κοιτάει με αυτό το βλέμα... και ψήνομαι από μόνη μου!!!
Δεν χρειάζεται να προσπαθήσει...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3