Ο σκύλος μου φοβάται...


Moussie

Well-Known Member
26 Δεκεμβρίου 2021
215
637
34
Καλησπέρα σε όλους!
Αυτή τη φορά επιστρέφουμε με ένα νέο σεμινάριο σχετικά με τον φόβο στους σκύλους.

Ρίξτε μία ματιά εδώ: https://www.doggieways.gr/seminar02


Θέλω να φανταστείς κάτι που φοβάσαι ή/και νιώθεις πραγματικά άβολα. Μπορεί να είναι τα φίδια, τα αεροπλάνα, να χρειαστεί ξαφνικά,
να μιλήσεις μπροστά σε ένα μεγάλο κοινό, οι προφορικές εξετάσεις, το φλερτ ή το να μείνεις μόνος/η.

Πως, αλήθεια, είσαι όταν τελικά εκτίθεσαι στη φοβική σου συνθήκη; Ουρλιάζεις; Ψάχνεις ευκαιρία να φύγεις; Παγώνεις;

Είμαι σίγουρη ότι δυσκολεύεσαι. Είμαι σίγουρη πως έχεις προσπαθήσει να το καταπολεμήσεις. Κι εκεί ίσως συνειδητοποίησες ότι δεν είναι κάτι που μπορεί να φτιάξει άμεσα. Θέλει χρόνο. Θέλεις χρόνο.

Το ίδιο κι ο σκύλος σου!

Στο νέο σεμινάριο με την @doggiewaysdogtraining_zografou μιλάμε για τον φόβο και πως επιδρά όχι μόνο στον σκύλο σου, αλλά και σε σένα-μιας και είστε ομάδα! Συζητάμε τα σημάδια που τον μαρτυρούν αλλά και τεχνικές για να τον κατανοήσουμε καλύτερα κι άρα να έρθουμε ένα βήμα πιο κοντά στην αντιμετώπιση του.

Οι θέσεις θα είναι περιορισμένες κι αν κρίνω από τα προηγούμενα σεμινάρια θα κλείσουν γρήγορα <3
Ελπίζω να σας δω και να γνωριστούμε από "κοντά"!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.095
Μηνύματα
895.465
Μέλη
19.910
Νεότερο μέλος
MochiandEmma