Ο τρελός της γειτονιάς


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Τέσσερα σπίτια παρακάτω από μένα στο δρόμο μου μένει ένας σάικο τύπος ΜΕ σκυλιά στα μπαλκόνια του και στην αυλή του. Μέρα παρά μέρα περνάω από εκεί βόλτα με τον τσοπάνη. Τα δικά ΤΟΥ γαυγίζουν και ορύονται όταν περνάμε από κάτω, ο τσοπάνης ζεν.

Δεύτερη το 'κανε σήμερα. Αρχιζε να μου λέει από το μπαλκόνι του με το γνωστό ύφος του χωριατοβλαχάμπουρα γιατί περνάω από εκεί. Από το δημόσιο δρόμο δηλαδή :LOL: . Παρεμπιπτόντως το κάνει και σε άλλους χωρίς σκυλιά "γιατί περνάς από εδώ και ξεσηκώνουν τον κόσμο".

Επειδή αυτός δεν θα μου μαμάει το ζεν στη βόλτα, λέω να πάω στην αστυνομία να κάνω μια επωνυμότατη καταγγελία ότι με ενοχλεί για να του κάνουν σύσταση. Κυρίως όμως για να εμφανιστεί το περιπολικό μπροστά από το σπίτι του, να το δουν και οι γείτονες που ψοφάνε για κάτι τέτοια εδώ στου χουργιό, να βγει ρόμπα ο τύπος και να μην τολμήσει να ξαναπερπατήσει το δρόμο αυτό.

Ξέρει κανείς αν στέκει σαν καταγγελία;

Παρεμπιπτόντως έχω δει τον τύπο να βγάζει βόλτα ένα σκύλο δεμένο πίσω από το αυτοκίνητο. Για να καταλάβουμε για τι βλαχάμπουρα πρόκειται.
 
  • Wow
Reactions: marytherion


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.559
5.971
Πειραιάς
εννοείς να πας στην αστυνομία και να τους πεις ότι κάποιος σε ρωτάει γιατί περνάς από 'κει κι ότι αυτό σε ενοχλεί;

σε απειλεί; ή απλά σου λέει μην περνάς από 'δω;
 
  • Like
Reactions: GRDANE


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
376
252
dog-place.blogspot.com
κλασσικος ελληναρας, νομιζει οτι του ανηκει ολοκληρο το τετραγωνο. δεν τον εβγαζες κι εσυ ενα βιντεο με το σκυλο δεμμενο πισω απο το αυτοκινητο? εκει κι αν εχει καμπανα
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
κλασσικος ελληναρας, νομιζει οτι του ανηκει ολοκληρο το τετραγωνο. δεν τον εβγαζες κι εσυ ενα βιντεο με το σκυλο δεμμενο πισω απο το αυτοκινητο? εκει κι αν εχει καμπανα
Αυτό με το αυτοκίνητο το είχα δει παλιότερα, δεν πρόλαβα για video.
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
εννοείς να πας στην αστυνομία και να τους πεις ότι κάποιος σε ρωτάει γιατί περνάς από 'κει κι ότι αυτό σε ενοχλεί;

σε απειλεί; ή απλά σου λέει μην περνάς από 'δω;
Δεν απείλησε.
Μου λέει να μην περνάω από δημόσιο δρόμο "γιατί ξεσηκώνω τον κόσμο" (δηλαδή γαυγίζουν τα σκυλιά ΤΟΥ), φωνάζοντας όμως από το μπαλκόνι του λες και είναι ο άρχοντας του χωριού.
Αν απειλούσε θα ήταν εύκολη η καταγγελία και τα ασφαλιστικά μέτρα.

Γι αυτό ρωτάω αν στέκει καταγγελία τύπου "παρενόχληση". Για να το βουλώσει επιτέλους.
 


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
376
252
dog-place.blogspot.com
αν γαυγιζουν καθε φορα που περναει καμια μυγα, μπορεις να κανεις καταγγελια οτι τα σκυλια του γαυγιζουν συνεχεια, ακομα και τις ωρες κοινης ησυχιας.
 
  • Like
Reactions: vrmode


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Γι αυτό ρωτάω αν στέκει καταγγελία τύπου "παρενόχληση". Για να το βουλώσει επιτέλους.
Τσου.
Αν σε βρίσει. Αν σου πετάξει κανά τούβλο. Αν βγει να σε δείρει. Αν αμολύσει τα σκυλιά του να σας φάνε, θα έχεις βάσιμο λόγο. Μέχρι τότε, κάνε ότι δεν ακούς.
 
  • Like
Reactions: vrmode


spyv

Well-Known Member
8 Αυγούστου 2011
2.559
5.971
Πειραιάς
Δεν απείλησε.
Μου λέει να μην περνάω από δημόσιο δρόμο "γιατί ξεσηκώνω τον κόσμο" (δηλαδή γαυγίζουν τα σκυλιά ΤΟΥ), φωνάζοντας όμως από το μπαλκόνι του λες και είναι ο άρχοντας του χωριού.
Αν απειλούσε θα ήταν εύκολη η καταγγελία και τα ασφαλιστικά μέτρα.

Γι αυτό ρωτάω αν στέκει καταγγελία τύπου "παρενόχληση". Για να το βουλώσει επιτέλους.

όχι δεν στέκει :) .
 
  • Like
Reactions: vrmode


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Πφφφ, τσάμπα χάρηκα ότι θα σκάσει μύτη το περιπολικό μπροστά στην πόρτα του και θα κρύβεται στο σπίτι του για κανα χρόνο επειδή το είδε η γειτονιά.
 
  • Like
  • Haha
Reactions: spyv and mareco


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
836
696
Πφφφ, τσάμπα χάρηκα ότι θα σκάσει μύτη το περιπολικό μπροστά στην πόρτα του και θα κρύβεται στο σπίτι του για κανα χρόνο επειδή το είδε η γειτονιά.
Αμα πεις οτι σε εβρισε /απειλησε? Θες αποδειξη?