Ο BLADE ΜΟΥ!!!!


Simeonaras

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2008
176
0
ευχαριστο πολυ rottie μου αρεσει παρα πολυ με κομενα!! για αυτο ( ξερω πως δεν ειναι σωστο αλλα ετσι τον ειχα στο μυαλο απο μικρο παιδι που ηθελα τετοιον σκυλο) :oops:

καποια στιγμη θα παρω και μια θυληκια αυτη θα την αφησω ακεραια
 




LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Ομορφο σκυλι,αλλα εγω το λυπαμαι που του τραβας το πανακι,θα του φυγει κανα δοντακι,κριμα ειναι ο καημενουλης,ειναι πολυ χαζο αυτο το παιχνιδι με το πανακι μου τη δινει οταν βλεπω να το κανουν σε νεαρα σκυλια.
Κατα τ'αλλα να τον χαιρεσαι :D
 




sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
αυτο εδω δεν το επιασα!!

Simeonaras said:
τεσπα ο γιατρος μου ειναι ο καλυτερος εδω και εχω δει αλλα σκυλια που εχει χτισει και ειναι τελοια οποτε ελπιζω να εχω την ιδια καταληξη! ε!

τα μπροστα τα ποδια δεν ειναι λιγο ανοικτα ??? :?: :?:
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Sir ... έγραψες ... τώρα το πιάσαν τα γεράματα το σκυλί, τί να το κάνεις ... :lol: :lol: :lol:

Mακάρι να ενημερωθείς για την φυλή να την πιστέψεις και να κάνεις εκτροφή ... αν και δεν σε βλέπω ... θα ζευγαρώνεις Amstaff και θα πουλάς πιτμπουλ ... :lol: :lol: Οσο ενημερώνεσαι και διαβάζεις θα δείς ότι ο Blade θα είναι ακατάλληλος για το θηλυκό που μετά θα πάρεις ... πάντα γίνεται αυτό ... :D
 


Simeonaras

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2008
176
0
sir: αφου ειπαμε για ταποδια του!! οσο για τον γιατρο εννοω οτι μου ειπε να το αφησω πανω του και οτι θα γινει οπως πρεπει να γινει! και τον εμπιστευομαι γιατι εχω δει και αλλα σκυλια και ειναι πολυ καλα στημενα (μιας και μηλαμε για στισιμο)

denis: οχι για αναπαραγωγη! αλλα επειδη μου αρεση πολυ η ρατσα και επειδη ως γνωστο τα θυληκα ειναι παντα καλητερα και πιο εξυπνα! δεν εχω σκοπω να τα ζευγαρωσω!

η αναπαραγωγη δεν ειναι ευκολο πραγμα!!!

luna07: το παιχνιδι με το πανακι καλυτερα να του το κανω εγω παρα μονος του που μπορει να παθει και τπτ! ετσι και αλλιως θα το κανει!
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Simeonaras said:
sir: αφου ειπαμε για ταποδια του!! οσο για τον γιατρο εννοω οτι μου ειπε να το αφησω πανω του και οτι θα γινει οπως πρεπει να γινει! και τον εμπιστευομαι γιατι εχω δει και αλλα σκυλια και ειναι πολυ καλα στημενα (μιας και μηλαμε για στισιμο)
νομιζω οτι παιδια μιλανε για το κατω μερος του ποδιου ενω εγω μιλαω για το πανω μερος!

δεν καταλαβαινω τι εννοεις με τον ορο στησιμο ??
 


Simeonaras

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2008
176
0
με τον ορο στισιμο εννοω να γινει οπως ειναι το προτυπο τις ρατσας του!

με το σωστο ασβεστιο θα ερθει και το πανω!

Υ.Γ θυμιζω πως στο βιντεο ο blade ειναι στις φοτο μεχρι 3 μηνων το πολυ!!

τωρα ειναι 4,5 και εχει αλλαξει προς το καλητερο θα δειτε σχετικα βιντεο στην πορεια!! και οπως ξαναειπα γεροι να ειμαστε να τον δουμε και οταν γινει ενηλικος!

ελπιζω οτι ολα θα πανε καλα!!!

επεισεις δεν πιστευω οτι τα κουταβια μολις γεννιουνται η ακομα και κανα 2 μηνες μετα ειναι παντα σε τελεια κατασταση!! οποιος το πει αυτο ειναι ψευτης!! γνωμη μου!!!
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Simeonaras said:
με τον ορο στισιμο εννοω να γινει οπως ειναι το προτυπο τις ρατσας του!

με το σωστο ασβεστιο θα ερθει και το πανω!

Υ.Γ θυμιζω πως στο βιντεο ο blade ειναι στις φοτο μεχρι 3 μηνων το πολυ!!

τωρα ειναι 4,5 και εχει αλλαξει προς το καλητερο θα δειτε σχετικα βιντεο στην πορεια!! και οπως ξαναειπα γεροι να ειμαστε να τον δουμε και οταν γινει ενηλικος!

ελπιζω οτι ολα θα πανε καλα!!!

επεισεις δεν πιστευω οτι τα κουταβια μολις γεννιουνται η ακομα και κανα 2 μηνες μετα ειναι παντα σε τελεια κατασταση!! οποιος το πει αυτο ειναι ψευτης!! γνωμη μου!!!
για να γινει συμφωνα με το προτυπο της ρατσας το μεγαλητερο ρολο παιζουν τα γονιδια και το λιγοτερο το περιβαλλον του (στην δικια σου περιπτωση τα πλακακια και το βαρος του). βασικα δεν καταλαβαινω τι θες απο τον μικρο ? θες να γινει πρωταθλητη ελλαδας ?

καποια ψυχη ειχε πει οτι ο σκυλος φαινεται μεταξυ 2.5 και 4 μηνων και μετα τα 2 χρονια και το πιστευω αυτο!

για τα ποδια γιατι το ειπα ? τα αμσταφ βγαινουν σε 3 μορφες ειτε πολυ τεριε ειτε πολυ μπουλντογκ (αυτο το πολυ ανοικτο ποδι δειχνει κατι τετοιο ) ειτε το επιθυμητο.

υ.γ για να γλυτωσω καποια παρεξηγηση απλα προσπαθω να βοηθησω
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
πολυ μου αρέσει αν και δεν γνωρίζω πώς πρέπει να είναι μορφολογικά ένα τέτοιο σκυλί αν και έχει κοινή κληρονομιά με τα μπουλ τερριέ.

Αυτό που δεν μου αρέσει ειναι τα κομμένα αυτιά :( ,γιατί μωρέ?Εμένα η εκτροφέας της Μάγιας με έχει φάει να της τα δέσουμε γιατί δεν είναι στην σωστή θέση και εγώ επειδή ξέρω πως δεν της αρέσει αρνούμαι να το κάνω.

Είδα και τα άλλα βίντεο που έχεις ανεβάσει.... :roll: Γιατί μωρέ το τσιτώνεις τόσο πολύ και το κάνεις να αγριεύει και να δαγκώνει?Γουστάρεις να γίνει έτσι ή το θεωρείς αστείο τώρα που είναι μικρούλης να τσαμπουκαλεύεται και καλά?Δεν είμαι ειδική απλά λέω την ταπεινή μου γνώμη.

να τον χαίρεσαι και πάλι,λατρεύω το χρώμα του. :D
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
keyman said:
Γιατί μωρέ το τσιτώνεις τόσο πολύ και το κάνεις να αγριεύει και να δαγκώνει? :D
εδω ηταν που κολλουσε περιπου αυτο που ειπα για το πανακι και το τραβηγμα,απλα εδω εκφραζεται καλυτερα,μικρουλης δεν ειναι για τετοια αγριεμενα παιχνιδια?
 




ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΟΨΕΣ

ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΟ ΕΤΣΙ

ΜΗΝ ΤΟΥς ΑΚΟΎΣ.

για αγριέματα κλπ που διάβασα εδώ αργότερα.

τώρα δεν έχω όρεξη
 










nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
βασικα και μενα μου αρεσουν κομενα.
για τα ποδια που λεγαμε,...μιλαγα για τα πελματα.
ειναι μονοδρομος το γαρμπιλι και το χωμα.

δεν καταλαβα το "στησιμο" που θα κανει ο κτηνιατρος

για το θηλυκο...το σωσες...

για το παιχνιδι..θελει δουλεια."παιζω και δουλευω"
πως παιζω ε? αυτο ειναι θεμα..δεν ειναι απαντηση.

και παλι συγχαρητηρια για τον σκυλακο.μου αρεσει πολυ!!
 


demo

Active Member
17 Ιανουαρίου 2008
28
0
athens
επισης μεχρι να γινει ενος ετους, στο παιχνιδι οταν τραβαει μην κουνας την πετσετα περα δωθε και μην τον αφηνεις να κρεμεται απο σχοινια κλπ. και να τρανταζεται (ειναι το αγαπημενο τους) γιατι ο σκελετος δεν εχει δεσει ακομα και μπορει να κανει ζημια στη σπονδυλικη του στηλη. :wink: Μου θυμιζει το δικο μου :D