Ο Scooby ο αλήτης.


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Λοιπόν μέρες τώρα θέλω να συστηθω και όλο δε προλαβαίνω.
Λογικά και σήμερα στο πόδι θα το γράψω αλλά χαλάλι.

Λοιπόν, λοιπόν ο Σκούμπι είναι ένα αδεσποτακι από τον Πύργο Ηλείας,που τον βρήκα σε αγγελία ως κουταβάκι που εγκαταλήφθηκε. 2-2μιση μηνών τότε. Εμείς ψάχναμε σκυλάκι τότε..

Rolling the time back.

Ας πούμε κάπου εδώ για μένα,ότι είμαι λάτρης των σκύλων και απ'οταν με θυμάμαι θέλω σκύλο. Αλλά οι γονείς μου δε θέλαν υποχρεώσεις παραπάνω,τρεχαν αλλά ζητήματα και μπλα μπλα μπλα.
Να περνάω πόσες ώρες να διαβάζω για σκυλιά κάθε μέρα,να ψάχνω κλπ.
Τέλος πάντων σήμερα στα 24 μου κατάφερα να έχω τον Σκούμπι (η μάνα μου μέχρι να γνωρίσει τον Σκούμπι έλεγε οτι τα σκυλιά πρέπει να είναι σε εξωτερικό χώρο(χωριάτισσα δε), σήμερα ξαπλώνει και φέρνει στο κρεβάτι τον Σκούμπι.

Ερχόμαστε ξανά στον Σκούμπι,ο πυργιωτης αδεσποτακος. Η αγγελία του έλεγε μέχρι 9 κιλά. Μικρόσωμο ήθελε η μάνα μου,μια χαρά λέω,εδώ είμαστε.
Μια μέρα πριν μου τον στείλουν,με παίρνουν τηλέφωνο,μου λένε θα φτάσει τα 15. Λεω νταξει θα αργήσει να φανεί,θα είναι αργά για την μάνα μου για γκρίνια. Στο σήμερα,είναι 5 μηνων-14 κιλά.

Όσο για τον χαρακτήρα του Σκούμπι,όσο μεγαλώνει γίνεται και πιο στοργικός χαρακτήρας,εκφράζει πιο ήρεμα την αγάπη, γίνεται πιο αγκαλιτσας(τρέλα εγώ ε;). Στην αρχή πίστευα ότι άμα δε με φάει δε θα σταματήσει να δαγκώνει,είχα ματώσει παντού.
Πλέον κοιμόμαστε μαζί τα μεσημέρια (αν ψήνεται,γιατί γενικά προτιμάει το crate). Το αγαπημένο του σημείο είναι η μαξιλαρα του crate,αλλά είναι και το αγαπημένο του μασουλητηρι (πρόσφατα ήμουν σε απόγνωση και έψαχνα chew proof bed).
Έχουμε πνίγει ένα πρωινό από κλωστή. Φρίκη.
Αγαπημένο φαγητό; Φυστικοβουτυρο με κροκετα.
Μεταβολισμός; Τρώει τα κέρατα του κάθε μέρα και προσπαθώ να τον παχύνω έστω λίγο.
Αλλά βγαίνουμε κάθε μέρα σίγουρα μια ώρα για να τρέξει και να παίξει.
Δε ξέρω τι άλλο να γραψω για να σας συστηθουμε.

Ότι άλλο θέλετε να μάθετε,μας ρωτάτε. Δεν δαγκωνουμε(μόνο μασουλαμε).
 

Attachments





Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
833
695
Αν ειναι και ο σκουμπι αλητης τι να πουν καποιοι αλλοι χαχαχαχα το καλυτερο παιδι εχεις.
 
  • Like
Reactions: Moussie


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Αν ειναι και ο σκουμπι αλητης τι να πουν καποιοι αλλοι χαχαχαχα το καλυτερο παιδι εχεις.
Χαχαχαχα δε παύει να είναι αλήτης ότι και να κάνει αχχαχαχα
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Κούκλος είναι! Πραγματικό έργο τέχνης!
Να σου ζήσει λοιπόν, ο Πυργιώτης μπέμπης και πολλά μπράβο για την υιοθεσία :giggle:
 
  • Love
Reactions: Sasha












Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Επίσης μια γνώμη θα ήθελα,όπως τον βλέπετε.
Πόσα κιλά πιστεύετε να φτάσει;
5 μηνών/14 κιλά.
Έχω ακούσει πολλές απόψεις,ακόμα και 30βαλε. Δε νομίζω να ξεπεράσει τα 25 όμως γενικά.
 

Attachments



Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Και εμένα 5 μηνών ήταν 15-16 κιλά και τώρα 8 μηνών είναι 22,5. Οπότε θεωρώ καμιά 25αρια θα γινει
 
  • Love
Reactions: Sasha




Try2CU

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2022
138
126
33
Θα ήθελα να είναι μεγαλύτερος ο δικός μου να ξαπλώνω πάνω του να με ζεσταίνει αλλά τι να κάνουμε. :LOL:
 


Aliki V.

Well-Known Member
1 Μαϊου 2020
554
527
49
η μάνα μου μέχρι να γνωρίσει τον Σκούμπι έλεγε οτι τα σκυλιά πρέπει να είναι σε εξωτερικό χώρο(χωριάτισσα δε), σήμερα ξαπλώνει και φέρνει στο κρεβάτι τον Σκούμπι.
Για μένα μιλάς???? :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Συγχαρητήρια για την υιοθεσία. Να περάσετε μια υπέροχη ζωή με τον κούκλο!!
 




Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Για μένα μιλάς???? :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Συγχαρητήρια για την υιοθεσία. Να περάσετε μια υπέροχη ζωή με τον κούκλο!!
Αχαχχααχ σε ευχαριστούμε πολυυυυ
Καλά αν μιλάω για σένα και είσαι εδώ στο φόρουμ κι όλας φοβάμαι τι θα σντικρησω από την μάνα μου
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Πολύ όμορφος κούταβος, να τον χαίρεσαι! Απο πατούσες δείχνει να φτάσει καμιά 25αρια κιλα.
 
  • Love
Reactions: Sasha




Moussie

Well-Known Member
26 Δεκεμβρίου 2021
216
646
34
Tί κουκλάκι είναι αυτός! Αχ ρε αυτή η κουταβίλα... πόσο γρήγορα περνάει!
Υπέροχος κύριος θα έλεγα πάντως, δεν τον κόβω για αλήτη.
Να τον χαίρεσαι τον όμορφο
 
  • Like
Reactions: Sasha


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf