Ο Scooby ο αλήτης.








p__nat

Well-Known Member
14 Μαρτίου 2019
278
754
Η επόμενη θα είναι πάνω σε χιλιάρα μηχανή για να μη τρώει μπουλινγκ :LOL::LOL:
Όταν ξεκίναγα το θέμα. Ήταν αλητάκος,δε μπορώ να πω..αλλά δες πως τα φέρνει η ζωή και γινόμαστε πριγκίπισσες
Είτε έτσι είτε αλλιώς είναι κούκλος! Να τον χαίρεσαι!!:love:
 
  • Love
Reactions: Sasha


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
:ROFLMAO: μπορει να ναι και τσοπανης. η ουρα του πως ειναι? κανει προς κουλουρα πανω απο την πλατη του? αλλιως ισως να χει και dutch shepherd
Screenshot_2023-10-24-20-41-24-04_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
Κάπως έτσι είναι η ουρά του, καμπυλωτή και καταλήγει σε πινελιά άσπρη.
 




bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
372
249
dog-place.blogspot.com
οτι και να ναι, ξεχωριζει παντως.

ps η μανα σου τι λεει, που εγινε σχεδον 5-πλασιος απ αυτο που ελεγε στην αγγελια?
 
Last edited:


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
οτι και να ναι, ξεχωριζει παντως.

ps η μανα σου τι λεει, που εγινε σχεδον 5-πλασιος απ αυτο που ελεγε στην αγγελια?
Συνέχεια αναφέρει "πω..πω..είναι τεράστιος".
Όπως και συνέχεια λέει ότι πάλι καλά ότι έτυχε σε εμάς,και πως άλλη οικογένεια που θα την πείραζε το μέγεθος κτλ,ένας θεός ξέρει τι θα έκανε τον σκύλο,ενώ εδώ ο Σκούμπι είναι ευτυχισμένος.
Το έχει αποδεχτεί πλήρως,όταν έρθει η στιγμή και μετακομίσω δε νομίζω να καταφέρει να τον αποχωρηστει. Αφού κλείνονται στην κουζίνα μαζί και τρώνε παρέα...
 


bella_gr

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2014
372
249
dog-place.blogspot.com
Συνέχεια αναφέρει "πω..πω..είναι τεράστιος".
Όπως και συνέχεια λέει ότι πάλι καλά ότι έτυχε σε εμάς,και πως άλλη οικογένεια που θα την πείραζε το μέγεθος κτλ,ένας θεός ξέρει τι θα έκανε τον σκύλο,ενώ εδώ ο Σκούμπι είναι ευτυχισμένος.
Το έχει αποδεχτεί πλήρως,όταν έρθει η στιγμή και μετακομίσω δε νομίζω να καταφέρει να τον αποχωρηστει. Αφού κλείνονται στην κουζίνα μαζί και τρώνε παρέα...
αθανατη ελληνιδα μανα :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
  • Haha
Reactions: Sasha


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Λοιπόν, επανέρχομαι με τον αλητάμπουρα. Αγνώστων κιλών στην παρούσα φάση. Κοντά στα 38 τον βλέπω έτσι όπως έχει πάρει,αν δείξει παραπάνω δε θα μου κάνει έκπληξη. Όπου γράφω 30+ κιλά το αντικαθιστάμε με 9,μην διαβάσει το φορουμ η μαδερ.:LOL::LOL:
Δε ξέρω αν το είχα γράψει,αρρωστησαμε και 3η φορά kennel cough. Μας έβαλε κάποια περιττά κιλακια βέβαια δε ξεφύγαμε από το όριο του Normal. Ήταν και το πιο βαρύ kennel,με αρκετές μέρες βήχα και δυσπνοια.
Κατά τ'αλλα μεγαλώνουμε σταθερά. Με γρατζουνιές και μωλωπες. Πλέον πάμε πολύ πιο ελεγχόμενα με το ποια σκυλιά παίζουμε. Και περιμένω να τελειώσουμε τα προβιωτικα και να ξεκινήσω σκόνη rosehip για βιταμίνη C,αυτή τη φορά με βοήθεια διατροφολόγου.
 

Attachments





Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Καλησπέρα αγαπητό φορουμακι,
Αλλιώς "αγαπητό μου ημερολόγιο",
Εμείς εδώ μεγαλώνουμε σταθερά,οδεύουμε προς την ενηλικίωση. Η ενηλικίωση θα έρθει μόνο χαρτιά προφανώς γιατί εμείς θα μείνουμε για πάντα κουτάβια χαρούμενα. Οπότε είμαστε σχεδόν 17 μηνών. 37+ κιλά.
Νταξει πλέον δε παίρνουμε,ότι αυξάνει είναι από δέσιμο και μυική μάζα, πάμε πολύ καλά.
Μετά από ένα χρόνο προσπάθεια κατάφερα να κοιμάται μαζί μου,ίσως η καλύτερη επιλογή που έκανα που δεν άκουσα το "το σκυλί να μην ανεβαίνει κρεβάτι κτλ" αν και πολλές φορές πήγα να τους ακούσω.
Τι άλλο,να πούμε σε αυτό το σημειο;
Αυτά.
20240201_004622.jpg
 

Attachments



medusa

Well-Known Member
20 Φεβρουαρίου 2017
3.236
7.779
Δε του φαινεται οτι ειναι μεγάλος , κουταβινι μοιαζει και να ευχεσαι να μείνει ετσι.
(37 κάτι ειναι και τα 3 δικα μου σύνολο :LOL: )
 
  • Haha
Reactions: Sasha


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Δε του φαινεται οτι ειναι μεγάλος , κουταβινι μοιαζει και να ευχεσαι να μείνει ετσι.
(37 κάτι ειναι και τα 3 δικα μου σύνολο :LOL: )
Ναι όντως και σε σχέση με άλλα σκυλιά στα ίδια κυβικά είναι ο πιο μαζεμενος. Απλά είναι όλος μασίφ. Δε ξέρω τι σκατα ράτσα έχει,αλλά με στοκο είναι καλυμμένος γύρω γύρω. Πολύ μαζεμένο σκυλί.
Χαχααχχααχα
 
  • Haha
Reactions: medusa


Ans

Well-Known Member
23 Δεκεμβρίου 2022
833
695
Δε του φαινεται οτι ειναι μεγάλος , κουταβινι μοιαζει και να ευχεσαι να μείνει ετσι.
(37 κάτι ειναι και τα 3 δικα μου σύνολο :LOL: )
Θυμασαι που ρωτουσε πως να τον παχυνει και του ελεγες οτι ετσι ειναι και το γκρεμλιν βλεπεις τα πλευρακια του? Εδεσε ο σκουμπι εγινε σκυλος δολοφονος:LOL:
 


Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Θυμασαι που ρωτουσε πως να τον παχυνει και του ελεγες οτι ετσι ειναι και το γκρεμλιν βλεπεις τα πλευρακια του? Εδεσε ο σκουμπι εγινε σκυλος δολοφονος:LOL:
Πωπω άλλη ιστορία του σκουμπι αυτή.
"Τον ταιζεις;" "βάλε του κάνα κιλο" "βάζε του να τρώει νηστικό το χεις".
Πλέον τον βλέπουν και αλλάζουν πεζοδρόμιο.
Πλέον δε φαίνονται πλευράκια όμως Χαχαχα
 




Sasha

Well-Known Member
28 Δεκεμβρίου 2022
530
289
25
instagram.com
Να'μαστε πάλι!
18 μηνών πλέον,τα κιλά πλεον έπαψα να τα κοιτάω οπότε δεν έχει ενημέρωση,πρόσφατη τουλάχιστον.
Πολλές βόλτες, πολύ παιχνίδι. Αφού ο χειμώνας φέτος δεν ήρθε ποτέ,οπότε 24/7 έξω και όλα στα κόκκινα.
Έμαθα πρόσφατα και ότι Φιλοπάππου είναι τέλεια,οπότε πάμε φουλ και ο μικρός τρελαίνεται με την φύση.
Κάποιοι εμετοι στο ενδιάμεσο, ένα άγχος, επανηλθαμε δριμύτεροι θέλω να πιστεύω.
 

Attachments







Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf