Πάρκο για Σκύλους


Buddy0512

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2014
61
16
Buddy0512 σε ποια περιοχή μένεις;
Εκτός από το Φλοίσβο, υπάρχει και το σκυλοπάρκο στον Χολαργό, ενώ εξαιρετική επιλογή είναι και το (ιδιωτικό) Puppies Park στο Μαρούσι (http://www.puppiespark.gr/). Όταν έχουμε σκυλοπαρέα, πάμε κάποιες φορές και στο Σκοπευτήριο στην Καισαριανή που σου είπαν, ενώαφήνουμε τη μικρή να τρέξει και στο βουνό στον Αρδηττό (Παγκράτι) σε σημείο που έχουμε ορατότητα - όλα αυτά όμως θέλουν τη σχετική, απαιτούμενη προσοχή και έχουν τα συν+πλην που εξέθεσαν οι προλαλήσαντες.
Α τέλεια! Χαλάνδρι μένω! Πολύ ωραίες προτάσεις!
 


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Αφού μένεις Χαλάνδρι μπορείς να πηγαίνεις στη "τράπεζα" πίσω από το νομισματοκοπείο γύρω από το γήπεδο του Απόλλωνα. Και εκεί θέλει προσοχή γιατί μέχρι ένα σημείο μπαίνουν αυτοκίνητα και το οικόπεδο δεν είναι κλεισμένο παρά μόνο το μέρος που είναι το γήπεδο, όπου και απαγορεύεται να πηγαίνεις με τον σκύλο. Αν πάς πρωϊνές ώρες δεν νομίζω να έχεις θέμα ούτε με αυτοκίνητα αλλά ούτε με σκυλιά.
 
  • Like
Reactions: Buddy0512


Buddy0512

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2014
61
16
Αφού μένεις Χαλάνδρι μπορείς να πηγαίνεις στη "τράπεζα" πίσω από το νομισματοκοπείο γύρω από το γήπεδο του Απόλλωνα. Και εκεί θέλει προσοχή γιατί μέχρι ένα σημείο μπαίνουν αυτοκίνητα και το οικόπεδο δεν είναι κλεισμένο παρά μόνο το μέρος που είναι το γήπεδο, όπου και απαγορεύεται να πηγαίνεις με τον σκύλο. Αν πάς πρωϊνές ώρες δεν νομίζω να έχεις θέμα ούτε με αυτοκίνητα αλλά ούτε με σκυλιά.
Σε ευχαριστώ πολύ!
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Καλησπέρα και wellcome (που λεν και στο χωριό μου :p). Όταν είμαι Αθήνα τον πάω καμιά φορά στο σκυλοπάρκο στο άλσος Παπάγου όμως κι εκεί υπό προϋποθέσεις: αν έχει πολλά σκυλιά μέσα πχ δεν μπαίνουμε για τους λόγους που έχουν ήδη αναφερθεί παραπάνω.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.807
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf