Παιχνίδι και διατροφή


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Να ρωτήσω κάτι..
Όταν λέτε για κακοσμία στόματος εννοείτε ότι σας έρχεται μυρωδιά από απόσταση ή αν πλησιάσετε πολύ κοντά??
Γιατί και της δικιάς μου το στόμα αν χώσεις τη μύτη σου μέσα μυρίζει ασχημα σε μένα-αυτής μπορει να της αρέσει.. :)
 


ΓΕΩΡΓΙΑ

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2008
414
0
35
και ο δικος μου αν και δεν ειχε προβλημα τωρα τελευταια το απεκτησε...οχι απο μακρυα αλλα αν πας και τον μυρισεις στο στομα ...επιπλεον εχουμε και ακομα ενα προβλημα...εδω και λιγες μερες εχει αερια!!! και αυτα πραγματικα μυριζουν!!!!! τι να φταιει¨?? του δινω ξηρη τροφη, την ρουαγιαλ...απο λιχουδιες τπτ το σπουδαιο...γενικα δεν εχω αλλαξει κατι στη διατροφη του...τι αλλο μπορει να φταιει???
 


matknife

Active Member
5 Δεκεμβρίου 2008
36
0
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
παιδια,οι αιτιες της κακοσμιας ειναι ειτε προβλημα στα δοντια,ειτε κακη διατροφη, ή καποιο παρασιτο.
Προσοχη με το μαγειρευτο φαγητο,δεν σημαινει οτι ειναι και ισορροπημενη διατροφη,ισως και παροτι ειναι μαγειρευτο να προκαλει δυσπεψειες και κακοσμια,αλλα το καλυτερο θα ηταν να επισκεπτεις τον κτηνιατρο...
 


silk

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
440
3
41
Kinetta
και ο δικος μου αν και δεν ειχε προβλημα τωρα τελευταια το απεκτησε...οχι απο μακρυα αλλα αν πας και τον μυρισεις στο στομα ...επιπλεον εχουμε και ακομα ενα προβλημα...εδω και λιγες μερες εχει αερια!!! και αυτα πραγματικα μυριζουν!!!!! τι να φταιει¨?? του δινω ξηρη τροφη, την ρουαγιαλ...απο λιχουδιες τπτ το σπουδαιο...γενικα δεν εχω αλλαξει κατι στη διατροφη του...τι αλλο μπορει να φταιει???

χμμ.. όλα τα σκυλιά έχουν αέρια... :D

βέβαια υπάρχει διαφορά μεταξύ του αερίζεται κάθε τρείς και λίγο και του αερίζεται που και που όπως είναι φυσιολογικό.

Τώρα όσον αφορά την βρώμα μία είναι η λύση για τον πόλεμο αερίων που εξαπολύουν τα βρωμιάρικα μας εναντίον μας.



ποιός είναι για ομαδική παραγγελία να μας έρθει πιο οικονομικά?

:D:D:D:D:D:D
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
και ο δικος μου αν και δεν ειχε προβλημα τωρα τελευταια το απεκτησε...οχι απο μακρυα αλλα αν πας και τον μυρισεις στο στομα ...επιπλεον εχουμε και ακομα ενα προβλημα...εδω και λιγες μερες εχει αερια!!! και αυτα πραγματικα μυριζουν!!!!! τι να φταιει¨?? του δινω ξηρη τροφη, την ρουαγιαλ...απο λιχουδιες τπτ το σπουδαιο...γενικα δεν εχω αλλαξει κατι στη διατροφη του...τι αλλο μπορει να φταιει???
Ποσο ετών είναι είπαμε?
Εχεις κοιτάξει τον τελευταίο καιρό το στόμα του?
Του έχεις κάνει αποπαρασίτωση?
Αν ναι σε όλα αυτά..
Εχει κοιταξει ο γιατρός γενικά την στοματική του κοιλότητα?

Το σκυλί το μυρίζεις καθημερινά στο στόμα?
Θέλω να πω είσαι προσαρμοσμένη με την κλασική σκυλιλα?


Οσον αφορά τα αέρια προφανώς σε αυτήν την δώσει της ξήρας κάτι δεν σήκωσε ο οργανισμός του.
Συμβαίνει μερικές φορες να παίρνει λίγο παραπάνω αέρα η συσκευασία και με αυτό παρότι δεν χαλάει η τροφή ,γίνετε λιγάκι πιο μη φρέσκια εστί ώστε ο οργανισμός να αντίδραση συγκριτικά με τις άλλες που είναι πλήρως αεροστεγή..
Δεν σημαίνει ότι η τροφή είναι χαλασμένη ,απλά προφανώς έχει ενεργοποιηθεί κατά κάποιο τρόπο η αλλοίωση της τροφής, που κάποιοι οργανισμοί σε αυτό μπορεί να αντιδράσουν.
Μου έχει τύχει στην ίδια τροφή να έχει πάρει αέρα και να την βγάλουμε μέχρι να τελειώσει με ελαφρές δοιαριες κατά περιοδους και με το που ξαναπάρουμε άλλη αλλα πλήρως αεροστεγή να είναι μια χαρά.
 


ΓΕΩΡΓΙΑ

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2008
414
0
35
ειναι 5 μηνων τωρα, του εκανα αποπαρασιτωση πριν απο περιπου 2 μηνες..οσο για την κακοσμια , υπαρχει αλλα οχι οτι ειναι κι εντονη...το μυριζω καθημερινα...καθε ποτε πρεπει να γινεται αποπαρασιτωση????
 






ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
σε αναπτυσομενο σκυλι κανω αποπαρασίτωση καθε μηνα μ εχρι την ηλικία των 8 μηνών

μετα καθε 3 μηνες
 






Vylker

Member
5 Δεκεμβρίου 2008
21
0
χμμ.. όλα τα σκυλιά έχουν αέρια... :D

βέβαια υπάρχει διαφορά μεταξύ του αερίζεται κάθε τρείς και λίγο και του αερίζεται που και που όπως είναι φυσιολογικό.

Τώρα όσον αφορά την βρώμα μία είναι η λύση για τον πόλεμο αερίων που εξαπολύουν τα βρωμιάρικα μας εναντίον μας.



ποιός είναι για ομαδική παραγγελία να μας έρθει πιο οικονομικά?

:D:D:D:D:D:D
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, σε μεγάλες ποσότητες θα μας τις δώσουν σε πολύ καλη τιμή, εγω βασικά σκεφτόμουν κατι τέτοιο γιατι θα έρθουν δύσκολες μερες αν αρχίσει κ μένα τα αέρια..
 

Attachments



Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.839
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU