Παράξενα μέλη


Status
Κλειδωμένο θέμα

Ektor 13

Banned
Banned
15 Ιανουαρίου 2010
160
9
Τους λίγους μήνες που είμαι μέλος στο φόρουμ έμαθα πραγματικά πολλά πράγματα για τα σκυλιά που έως τώρα αγνοούσα. Η συμβολή του καθοριστική στο να μπορέσω να προετοιμαστώ για το καινούργιο μου κουτάβι .

Σε αυτόν τον οικείο ιστιοτόπο υπάρχει κάτι που με χαλάει .
Αυτά τα 10 άτομα τα οποία βλέποντας το ιστορικό των πόστ τους παρατήρησα πως δεν είχαν και ιδιαίτερες γνώσεις γύρο απο την κυνοφιλία , παρόλαυτα κάθε φορά που ανοιγεται ένα νέο θέμα παπαγαλίζουν και ανακυκλώνουν τις ίδιες πληροφορίες και λέγοντας συνεχώς τα ίδια .

Αυτό δηλαδή που γίνεται είναι πως πνίγουν τα θέματα καθώς τα ίδια άτομα πέφτουν στα πόστς και κραυγάζουν για οτιδήποτε δεν τους αρέσει .
Σημείωση . Δεν αναφέρομαι σε άτομα που έχουν ασχοληθεί πάρα πολλά χρόνια με τα σκυλιά και ίσως δικαιούνται να πουν και κ΄λατι παραπάνω. Αναφέρομαι σε κάτι άλλους που ξεκίνησαν σχεδόν απο το 0 και αποκτώντας κάποιες βασικές γνώσεις κυρίως μέσω του φόρουν παπαγαλίζουν .

Μπορεί να είμαι εγώ ο παράξενος αλλά το έχει παρατηρήσει άλλος ?
 






Ektor 13

Banned
Banned
15 Ιανουαρίου 2010
160
9
έχω 5-6 τα οποία προφανώς έχουν τις ίδιες απόψεις και αυτοί για εμένα . Το πρόβλημα είναι πως δεν αφήνουν άλλα μέλη που έως τώρα δεν εκφράζονται γιατί φοβούνται πως θα χλευαστούν να παρουσιάσουν τις απόψεις τους - προβληματισμούς τους .
Και στην τελική ΄ αυτά τα παράξενα μέλη παπαγαλίζουν αυτά που τους έχει πεί κάποιος άλλος
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
και παλαιοτερα στο φορουμ υπηρχαν για μερικους "παραξενα" μελη,για αλλους παλι οχι...

...κυκλους κανει η ζωη,το ιδιο και το φορουμ.

οτι καποιοι πατανε πανω στα χιλιαδες ποστ τους για να επιβληθουν,αυτο συνεβαινε και θα συμβαινει παντα.

καλη συνεχεια.;):)
 


DogzLover

Well-Known Member
16 Μαϊου 2010
384
0
Neverland
Δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο..
Ισως αν συμβαινει κατι τετοιο μπορει να ειναι σπαστικο, αλλα οκ τι να κανουμε??Εσενα τι σε εχει ενοχλησει?
Το γεγονος οτι δεν ειχαν ''γνωσεις'' και τις απεκτησαν εδω μεσα ειναι κατι το καλο και κατι για το οποιο πρεπει να χαιρομαστε..
 


Ektor 13

Banned
Banned
15 Ιανουαρίου 2010
160
9
και παλαιοτερα στο φορουμ υπηρχαν για μερικους "παραξενα" μελη,για αλλους παλι οχι...

...κυκλους κανει η ζωη,το ιδιο και το φορουμ.

οτι καποιοι πατανε πανω στα χιλιαδες ποστ τους για να επιβληθουν,αυτο συνεβαινε και θα συμβαινει παντα.

καλη συνεχεια.;):)
Το σχολίασα γιατί κάνουν λές και τους ανήκει το φόρουμ ....
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Στο forum μπορούν να γράψουν όσα άτομα επιθυμούν, ανεξαιρέτως των γνώσεών τους πάνω στο αντικείμενο, εφο΄σον τηρούν τους κανόνες που διέπουν την λειτουργία του!
 


Ektor 13

Banned
Banned
15 Ιανουαρίου 2010
160
9
Δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο..
Ισως αν συμβαινει κατι τετοιο μπορει να ειναι σπαστικο, αλλα οκ τι να κανουμε??Εσενα τι σε εχει ενοχλησει?
Το γεγονος οτι δεν ειχαν ''γνωσεις'' και τις απεκτησαν εδω μεσα ειναι κατι το καλο και κατι για το οποιοσ πρεπει να χαιρομαστε..
Καλά πλάκα κάνεις ?? Αυτό που με ενοχλεί είναι πως δεν αφήνουν τον άλλον να έχει άλλη άποψη
Πήγαινε για παράδειγνα στα νέα μέλη . Μόλις πέσουν οι πρώτες χαιρετούρες ξεκινάνε ..
Και απο που το πήρες το κουτάβι ????
ΛΕΓΕΕΕΕΕΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ !!!!!!!!!
ΤΤΤΙΙΙΙΙΙΙ ????????? ΑΠΟ ΠΕΤ ΣΟΠΠΠΠ???????
Αλήτη !!! προδότη !!!!! Να ψοφήσεις !!!!!!
 


Teobullmastiff

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2009
4.816
3
39
Πεντελη,Αθηνα
μα δεν σου ειπα γιατι το σχολιασες...

...παντα συνεβαιναν και θα συμβαινουν αυτα...

καποτε και "αλλοι" ειπαν αντιστοιχα πραγματα για... "αλλα" μελη...

και σου ξαναλεω...κυκλους κανει η ζωη...

ελπιζω να με καταλαβες τωρα.:)
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
Α οχι τοτε εγω δεν ειμαι σε αυτα τα παραξενα μελη.
φιου. ΕΙμαι στα πυροβολημενα.

Κοιτα, ισως να ναι κι ετσι. Γιατι να μενεις σε 5 -5 και οχι στα 50-60 που δεν ειναι παραξενα;
κ εξω απο το φορουμ, ουουουου...ποσες φορες εχουμε ξεχασει απο που κι εμεις ξεκινησαμε...
δε νομιζω οτι υπαρχει λογος δημιουργιας θεματος επι τουτου. Αλλα βεβαια, μπορει να με ταπωσει οποιος θελει , παραξενος μελος.

Υγ: γκετ γιουζντ του ιτ, δατς λαηφ ντιαρ. Κοιτα εκει που θες να πας εσυ και οχι που σε παει το ρευμα ;-)


Υγ1: μου φαινεται εμενα τουλαχιστον αδιανοητο να ισχυριζεται καποιος οτι διαβαζει το φορουμ καιρο μπλα μπλα μπλα, οτι αγαπα τα σκυλια και ομως να ΜΗΝ ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ το εγκληματικο λαθος αγορας απο πετ σοπ και τατοιαυτα. Σχωρα με φιλε μου αλλα αν αυτο ειναι το ΚΡΙΤΗΡΙΟ σου για το περιεργο μελος, μου φαινεται κωμικα περιεργο.
 
Last edited:


DogzLover

Well-Known Member
16 Μαϊου 2010
384
0
Neverland
Κοιτα και εσυ μπορει να θεωρηθεις ''παραξενο μελος'', που ανοιγεις ενα ''παραξενο θεμα''.....Το ιδιο και εγω που απανταω σε ενα ''παραξενο θεμα'' κανοντας ενα ''παραξενο ποστ''
 




Ektor 13

Banned
Banned
15 Ιανουαρίου 2010
160
9
μα δεν σου ειπα γιατι το σχολιασες...

...παντα συνεβαιναν και θα συμβαινουν αυτα...

καποτε και "αλλοι" ειπαν αντιστοιχα πραγματα για... "αλλα" μελη...

και σου ξαναλεω...κυκλους κανει η ζωη...

ελπιζω να με καταλαβες τωρα.:)
Κατάλαβα :)
 


DogzLover

Well-Known Member
16 Μαϊου 2010
384
0
Neverland
Οκ Εκτορ 13, τωρα καταλαβα ακριβως τι θες να πεις..
Με το δικιο τους κραζουν καποιους(δεν εχει να κανει με το αν αυτοι ειναι νεα μελη), καποιοι αλλοι..
Ειμαι λιγο καιρο στο φορουμ αλλα παρα ολα αυτα σπανια ειδα καποιον νεο να λεει:''Γεια σας παιδια μου αρεσουν τα σκυλια, εκανα ερευνα και ειδα ποια ρατσα ειναι για εμενα, αφου διαβασα οσα περισσοτερα μπορουσα για την φυλη που με ενδιαφερει, εψαξα και βρηκα ενα αξιολογο εκτροφειο και τωρα πλεον κλεινω ταδε καιρο με τον σκυλαρακο μου.''
Συχνα τα μελη που κραζουν, με το δικιο τους παντα, αλλους, ειναι μελη αξιολογα που νοιαζονται πραγματικα για τα σκυλια
Και εγω στην αρχη οταν ειχα πρωτοερθει δεν μου ειπαν ενα απλο ''καλως ηρθες'', τα ακουσα και εγω λιγακι αλλα τους ευχαριστω γτ αν δεν μου ελεγαν τιποτα τοτε ισως να εκανα πολλα και μεγαλα λαθη γυρω απο το θεμα σκυλος..
 


marco

Well-Known Member
23 Ιουνίου 2010
56
0
lesvos
παιδια κακα τα ψεματα..!!αν δεν υπαρξουν καπιοι να τριξουν λιγο τα δοντια,οι περισσοτεροι δε περνουμε χαμπαρι..κ αυτοι που (κραζουν) κραζουν για καλο..συμφωνω λοιπων με τον dogzlover..με λιγα λογια,μας χτυπανε το καμπανακι..κ ειναι για τα σκυλακια μας!!
 


vasiliki68

Well-Known Member
2 Μαρτίου 2010
526
2
Αμαλιάδα
Ένα φόρουμ λειττουργεί σα μια κοινότητα. Μέσα σε μια κοινότητα ο ένας μαθαίνει από τον άλλον, υπάρχουν αντιπαραθέσεις, δημιουργούνται σύνδεσμοι ανάμεσα στα μέλη της και κάποιοι ίσως δεν καταφέρνουν ποτέ να ενταχθούν, κάποιοι ακόμα φεύγουν πριν καλά καλά καταλάβουν τί συμβαίνει. Δήμιουργούνται συπάθειες και αντιπάθειες, μπορεί να δημιουργηθούν φιλίες ή ακόμα και να συνυπάρχουμε παράλληλα με κάποιους, χωρίς να αλλάξουμε κουβέντα.
Κάθε νέο μέλος μέχρι να ενταχθεί στην κοινότητα, πρέπει να μάθει τα σουσούμια της, τις συνήθειές της και επίσης αισθάνεται και λίγο μειονεκτικά απέναντι στους παλιούς γνώριμους.
Νομίζω πως ο καθένας μας μπορεί να κρατήσει ότι θέλει, να επικοινωνήσει με όποιους θέλει και αν δεν του αρέσει κάτι να το επισημάνει ή να αδιαφορήσει, όπως και να αποχωρήσει όποτε θέλει.
Ο καθένας μπορεί να δώσει το δικό του στίγμα με τις δημοσιεύσεις του και να πει τη γνώμη του ή να καταθέσει τις όποιες γνώσεις έχει ακόμα κι αν τις απέκτησε μέσα στο φόρουμ και γιατί όχι? Αυτός δεν είναι και ο λόγος ύπαρξης ενός φόρουμ?
Όλοι για κάποιους είμαστε συμπαθείς, για κάποιους αντιπαθείς, για κάποιους παράξενοι, για κάποιους απλά αδιάφοροι...
take it or leave it...
 


marco

Well-Known Member
23 Ιουνίου 2010
56
0
lesvos
!!!
Ένα φόρουμ λειττουργεί σα μια κοινότητα. Μέσα σε μια κοινότητα ο ένας μαθαίνει από τον άλλον, υπάρχουν αντιπαραθέσεις, δημιουργούνται σύνδεσμοι ανάμεσα στα μέλη της και κάποιοι ίσως δεν καταφέρνουν ποτέ να ενταχθούν, κάποιοι ακόμα φεύγουν πριν καλά καλά καταλάβουν τί συμβαίνει. Δήμιουργούνται συπάθειες και αντιπάθειες, μπορεί να δημιουργηθούν φιλίες ή ακόμα και να συνυπάρχουμε παράλληλα με κάποιους, χωρίς να αλλάξουμε κουβέντα.
Κάθε νέο μέλος μέχρι να ενταχθεί στην κοινότητα, πρέπει να μάθει τα σουσούμια της, τις συνήθειές της και επίσης αισθάνεται και λίγο μειονεκτικά απέναντι στους παλιούς γνώριμους.
Νομίζω πως ο καθένας μας μπορεί να κρατήσει ότι θέλει, να επικοινωνήσει με όποιους θέλει και αν δεν του αρέσει κάτι να το επισημάνει ή να αδιαφορήσει, όπως και να αποχωρήσει όποτε θέλει.
Ο καθένας μπορεί να δώσει το δικό του στίγμα με τις δημοσιεύσεις του και να πει τη γνώμη του ή να καταθέσει τις όποιες γνώσεις έχει ακόμα κι αν τις απέκτησε μέσα στο φόρουμ και γιατί όχι? Αυτός δεν είναι και ο λόγος ύπαρξης ενός φόρουμ?
Όλοι για κάποιους είμαστε συμπαθείς, για κάποιους αντιπαθείς, για κάποιους παράξενοι, για κάποιους απλά αδιάφοροι...
take it or leave it...
 


din@

Well-Known Member
22 Ιουνίου 2010
58
1
αθηνα
η αληθεια ειναι οτι το εχω παρατητησει και εγω να γινεται καποιες φορες αν και δεν ειμαι καιρο μελος.ισως αυτοι που τα λενε να ξερουν κατι παραπανω απο εμας(σιγουρα απο μενα παντως) γιατι μπορει να εχουν δει πολλα τα ματια τους και να εχουν σκυλο για χρονια.μπορεις να αδιαφορησεις απλα.λογικο ειναι να θεωρεις καποια ατομα παραξενα οπως και καποιοι αλλοι μπορει να πιστευουν το ιδιο και για σενα και για μενα κ.ο.κ.δεν γινεται ολοι να συμφωνουμε σε ολα,ωστοσο ο καθενας μπορει να εκφραζει την αποψη του ελευθερα.
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Εγώ η υπερ-παράξενη :p :D ... να σας θυμίσω ότι το θέμα του forum δεν είναι τα μέλη του αλλά οι σκύλοι των μελών του? :rolleyes:
 


Status
Κλειδωμένο θέμα