Παράξενη συμπεριφορά σκύλας - Γερμανικό ποιμενικό


afg

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2013
570
27
τακις αν απαντησεις θετικα στο ερωτημα για το αν το σκυλι σου εχει πεντιγκρι , τοτε η απαντηση που θα παρεις θα ειναι οτι το πεντιγκρι ειναι πλαστο.
Δικοπο μαχαιρι λοιπον :cool:.

Και μολις συνειδητοποιήσεις οτι η σκυλα σου δεν εχει πατερα που τον λενε van boiht loustefanken και αναλογη μητερα , βρες ενα γκρεμο και πηδα.
Νοικιασε ενα ελικοπτερο και πετα φειγ βολαν που θα λενε '' ειμαι κοροιδο '' .
Ασχετο που το σκυλι σου μπορει να βγαλει τελεια συμπεριφορα και να μην αποκτησει κανενα προβλημα υγειας και να πεθανει στα 21. Εκει θα πουμε οτι ετυχε μωρε.

Αγαπα την σκυλα σου και μη μετανιωνεις για τιποτα.
Υπαρχει μια απιστευτη ικανοτητα εδω μεσα αλλα να ρωτας και αλλα να σου απαντανε.
 




ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
εχει.
.... και τοτε γιατι δεν ρωτας τον εκτροφεα αφου εχει πεντιγκρι...??? ειναι ο πρωτος που ρωταμε οταν εχουμε προβλημα με τον καθαροαιμο σκυλο μας,,,, πηγαινε την στον εκτροφεα να την δει απο κοντα να εκτιμησει την κατασταση,,,,,,, εκτος και αν εχει πεντιγκρρρρ και οχι πεντιγκρι !!.....==)))
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
@ afg

Τις περισσότερες φορές...καλύτερα να μασάς.

Ούτε η ίδια η σελίδα του σούπερ "εκτροφείου" "lazaros kennel", δεν έχει pedigree των σκυλιών του. Ούτε καν, αναγγελίες γεννών και κουτάβια προς διάθεση. Σε καμμία από τις...έξι ράτσες που...εκτρέφει. Αν το κουτάβι του τακις λοιπόν έχει "pedigree", καλά θα κάνει να προβληματιστεί ακόμη περισσότερο.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
@ afg

Τις περισσότερες φορές...καλύτερα να μασάς.

Ούτε η ίδια η σελίδα του σούπερ "εκτροφείου" "lazaros kennel", δεν έχει pedigree των σκυλιών του. Ούτε καν, αναγγελίες γεννών και κουτάβια προς διάθεση. Σε καμμία από τις...έξι ράτσες που...εκτρέφει. Αν το κουτάβι του τακις λοιπόν έχει "pedigree", καλά θα κάνει να προβληματιστεί ακόμη περισσότερο.
Αααα σε πιανω απροετοιμαστη... Μαη του 2013 Μαρκοπουλο! Κατεβηκαν στην εκθεση σκυλιά lazaros kennel! Το ειχα δει στο βιβλιαράκι.....
 






afg

Well-Known Member
9 Ιανουαρίου 2013
570
27
@ afg

Τις περισσότερες φορές...καλύτερα να μασάς.

Η συγκεκριμενη ατακα ενθαρρυνει τη λογοκρισια , που ειναι ενα απο τα πραγματα που σιχαινομαι.
Κακο δεν ειναι να λες κατι που μπορει να ειναι λαθος.
Κακο ειναι να μην λες ποτε αυτο που σκεφτεσαι . Και ας ειναι λαθος.
Οσο ταιριαζει η λογοκρισια σε ενα φορουμ , που ειναι χωρος καταθεσης ιδεων και σκεψεων , αλλο τοσο ταιριαζει η σβαστικα κρεμασμενη μεσα στον παρθενωνα.
Αν δεν γουσταρεις αυτα που λεω μη τα διαβαζεις. Αλλα μη μου ζητας να μη μη μιλαω.


Ούτε η ίδια η σελίδα του σούπερ "εκτροφείου" "lazaros kennel", δεν έχει pedigree των σκυλιών του. Ούτε καν, αναγγελίες γεννών και κουτάβια προς διάθεση. Σε καμμία από τις...έξι ράτσες που...εκτρέφει. Αν το κουτάβι του τακις λοιπόν έχει "pedigree", καλά θα κάνει να προβληματιστεί ακόμη περισσότερο.

Επειδη μαλλον δεν καταλαβες καθολου τι ηθελα να πω , να στο εξηγησω πιο παραστατικα.
Δεν με ενδιαφερει καθολου απο που πηρε το σκυλι του ο τακις και ποιος ειναι ο λαζαρος κενελ και αν ειναι εκτροφεας και αν το σκυλι εχει πεντιγκρι.
Εγω δεν μπηκα εδω μεσα να κανω τον δικαστη και τον επικριτη. Ρωταει καποιος κατι και απανταω σε αυτο που ρωτησε.
Δεν ειμαι της νοοτροπιας '' μαζεψα 5 σκυλια απο τον δρομο , εγινα αγιος και αυτο μου δινει το δικαιωμα να επικρινω τους παντες '' .
Τι νοημα εχει να πεις ολα αυτα σε εναν ανθρωπο αφου εχει αποκτησει το σκυλι ?? Σε τι αποσκοπουν ?? Αφου δεν εγινε η προληψη με ενημερωση , τελειωσε. Το μονο που μπορει να κανει αυτο το ατομο ειναι να συμβουλευτει για το πως θα κανει σωστες κινησεις απο εδω και περα.
Και οχι να καθεσαι και να τον γεμιζεις ενοχες και τυψεις για το λαθος που ηδη εκανε.
Ειναι σαν να μαλωνεις το σκυλι σου αφου κανει τη ζημια. Το κανεις ?? Θεωρεις οτι κερδιζεις κατι ??
Ο τακις δεν χρειαζεται να προβληματιστει καθολου για την προελευση του σκυλου του , οπως ειπες.
Το μονο που εχει να κανει ειναι να ενημερωθει σωστα απο εδω και περα απο σωστους ανθρωπους και να αγαπαει το σκυλι του.
Και δεν ειναι ποτε κακο να ρωταει. Μπορει να παρει σωστες και λαθος απαντησεις , να τις φιλτραρει και να αποφασισει. Ανθρωπος με λογικη ειναι.
Αυτη ειναι η ουσια των ποστ σε ενα φορουμ σε αντιθεση με τα μισα δικα σου.
 


τακις

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2013
47
2
τελικα σταματησε να τα κανει μεσα απο μονη της κατι που μαλλον ωφειλοταν στο οτι την εκλεινα για καποιες ωρες σε ενα δωματιο οπου κοιμοταν αλλα και τριγυρνουσε εχοντας την επιλογη να κοιμηθει αλλου και να λερωσει αλλου(οπως στην πανσιον.τωρα κυκλοφορει παντου και οταν πρεπει μπαινει
στο box.
 


Sokofreta

Well-Known Member
10 Δεκεμβρίου 2013
70
0
τακις αν απαντησεις θετικα στο ερωτημα για το αν το σκυλι σου εχει πεντιγκρι , τοτε η απαντηση που θα παρεις θα ειναι οτι το πεντιγκρι ειναι πλαστο.
Δικοπο μαχαιρι λοιπον :cool:.

Και μολις συνειδητοποιήσεις οτι η σκυλα σου δεν εχει πατερα που τον λενε van boiht loustefanken και αναλογη μητερα , βρες ενα γκρεμο και πηδα.
Νοικιασε ενα ελικοπτερο και πετα φειγ βολαν που θα λενε '' ειμαι κοροιδο '' .
Ασχετο που το σκυλι σου μπορει να βγαλει τελεια συμπεριφορα και να μην αποκτησει κανενα προβλημα υγειας και να πεθανει στα 21. Εκει θα πουμε οτι ετυχε μωρε.

Αγαπα την σκυλα σου και μη μετανιωνεις για τιποτα.
Υπαρχει μια απιστευτη ικανοτητα εδω μεσα αλλα να ρωτας και αλλα να σου απαντανε.
Πες τα Χρυσόστομε!
 


Ira73

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2013
197
3
Το αν ειναι '' καθαρο '' η οχι , δεν θα επρεπε να σ απασχολει καθολου πια , κι αν πραγματικα ειναι κατι που εχει τοσο σημασια για σενα , θα επρεπε να το ειχες ψαξει πριν παρεις τη σκυλιτσα σου , οποτε αφου αυτο δεν αλλαζει , παει , το ξεχναμε . Το σημαντικο ειναι οτι εχεις πια μια ζωη για την οποια εισαι υπευθυνος για τα υπολοιπα 13-15 χρονια . Νομιζω το οτι την αφησες για εκπαιδευση , δεν ηταν οτι καλυτερο , και γιατι εχασες την διαδικασια να μαθετε να επικοινωνειτε , γιατι το να δεθεις μαζι με το σκυλι σου γινεται μεσα απο δραστηριοτητες που κανετε μαζι , και γιατι ,κατα την ταπεινη μου γνωμη και εμπειρια παντα , δεν χτιζεται σωστα η σχεση εμπιστοσυνης μεταξυ σας , ειναι σαν να βαζεις οικοτροφο το παιδι σου στο νηπιο και να το παιρνεις οταν τελειωσει το δημοτικο .... εχεις χασει ολη την ενδιαμεση διαδικασια . Αλλα μιας και αυτο εγινε ηδη και δεν αλλαζει επισης , ελπιζω απο δω και περα να βρειτε την σχεση που αξιζει και στους δυο σας να εχετε .
Οσο για το αν σ αυτο το φορουμ ειναι συνηθειο να ρωτας και να μην σου απαντανε , θα σου πω πως αν κρινεις τις απαντησεις αναλογα με το ποσο σε βολευουν , η ποσο συμφωνες ειναι μαζι σου , τοτε μαλλον δεν θα παρεις τις απαντησεις που χρειαζεσαι
 


Ghostdoc

Well-Known Member
25 Νοεμβρίου 2013
1.623
793
Ghostlands
μα δε φανηκε πουθενα να τον απασχολει αυτο, αφου φαινεται να το εχει λυμένο, ουτε για καθαροαιμία ρωτησε, ουτε για την εκπαιδευση ρωτησε , ουτε αν πρεπει να τη ζευγαρωσει ρωτησε. .
 


Ira73

Well-Known Member
28 Οκτωβρίου 2013
197
3
εχεις δικιο , φταιει το προχωρημενο της ωρας μαλλον....:p παω για νανι πριν καψω ο,τι εγκεφαλικο κυτταρο μου εχει απομεινει ακομα
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω το pedigree πάνω τι ονόματα γράφει:

• Ονόματα προγόνων!
• Ονόμα εκτροφέα!
• Όνομα ιδιοκτήτη!
• Ποιος είναι ο Αρ.Γενεαλογίου (ΒΕΚ) κτλ!

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 


mpoumpoulaoriginal

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
429
49
Βυρωνας
Προς αποκατασταση της σχολης που αναφερθηκε. Πριν 9 χρονια εκπαιδευτηκε εκει το λαμπραντορ μου. Το αφησα στη σχολη κ πηγαινα 3 με 4 φορες την εβδομαδα για να εκπαιδευομαι κι εγω μαζι του. Το σκυλι καμια συνηθεια δεν ειχε αλλαξει οταν επεστρεψε στο σπιτι.

Το φετεινο πασχα οπως κ το καλοκαιρι αφησα εκει τη λαρα για αρκετες ημερες. Επισης δεν υπηρχε προβλημα. Το προγραμμα παντως περιλαμβανει δυο εξοδους απο τα κενελς την ημερα.
 


καψοραχη

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2011
78
0
να ρωτησω βρε παιδια κατι!ειναι τοσο δυσκολο να αναλαβετε την ευθυνη να εκπαιδευτει το σκυλι σας με την δικη σας παρουσια και με κατ οικον επισκεψη του εκπαιδευτη?αλλωστε απο την εμπειρια μου ξερω οτι ο εκπαιδευτης δειχνει σε ΕΣΑΣ τι πρεπει να κανετε!!!θα αφηνατε ποτε το παιδι σας σε εναν ξενο ανθρωπο για μερες να το εκπαιδευσει πως να συμπεριφερεται?σορυ για το υφος αλλα δεν ξερω πως αλλιως να το διατυπωσω!
 


Vasbar

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2010
964
0
Το πήρες το κουτάβι.
Το άφησες για εκπαίδευση σε σχολή.

Ο εκπαιδευτής τι σου λέει για αυτο το θέμα. επικοινωνήσες μαζι του?
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
να ρωτησω βρε παιδια κατι!ειναι τοσο δυσκολο να αναλαβετε την ευθυνη να εκπαιδευτει το σκυλι σας με την δικη σας παρουσια και με κατ οικον επισκεψη του εκπαιδευτη?αλλωστε απο την εμπειρια μου ξερω οτι ο εκπαιδευτης δειχνει σε ΕΣΑΣ τι πρεπει να κανετε!!!θα αφηνατε ποτε το παιδι σας σε εναν ξενο ανθρωπο για μερες να το εκπαιδευσει πως να συμπεριφερεται?σορυ για το υφος αλλα δεν ξερω πως αλλιως να το διατυπωσω!
Αυτο ακριβώς δεν κάνουν οι γονεις αφηνοντας τα παιδιά σε κατασκηνώσεις για 2-3 βδομάδες το καλοκαιρι?
Αλλά καλώς ή κακώς αλλά σκυλια μπορουν να δουλευτουν με 2 μαθηματα τη βδομάδα από 1 ωρα τη φορά και αλλά θέλουν συνεχή, καθημερινό εμπειρο χειρισμό. Ως τώρα ειχα και εγώ την ιδια αποψη με εσένα πανω κατω... ωσπου ειδα ενα πρωην αδεσποτο 10μηνο σκυλι φιλης μου που εβγαλε τρελη επιθετικότητα λόγω ανασφαλειων και φόβου. Η κοπέλα δεν μπορουσε να το χειριστεί -και δεν μιλάμε για καμια που δεν ψάχνεται διαρκώς με τα σκυλιά της- και αναζητούσε εκπαιδευτη/χειριστη για να αναλάβει τη μικρή. Και σημ. όσοι το ειδαν το σκυλι, της ειπαν ότι χρειάζεται να μείνει με τον εκπαιδευτη.
 


bullkirkh

Well-Known Member
30 Νοεμβρίου 2012
220
0
rodos
και φαντασου να μην το ειχε παρει και απο υποτιθεμενο εκτροφειο:D τι θα ακουγε ο ανθρωπος εδω εεεεεεε ,δεν πηγε ουτε σε φυλο, ουτε σε πετ σωπ,,,απλα διαλεξε λαθος "εκτροφεα" ,γιατιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι?